Лікування розтягувань та розривів зв'язок методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та таблеток

Болі в спині та суглобах?

ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!




    Що таке розтягнення та розриви зв'язок

    Найбільш розповсюдженим видом травми зв'язок є розтяг. Розтяг - це стан, при якому відбувається надрив волокон, але анатомічна безперервність тканин зберігається. Розрив зв'язки - більш важка травма, яка характеризується повним пошкодженням волокон, можливий також повний відрив зв'язки від місця її прикріплення.

    Причини розтягувань та розривів зв'язок

    Найчастіше виникають внаслідок впливу на зв'язки, навантаження, що перевищує еластичність (звичну амплітуду) тканин або при різких рухах у суглобі. Основні причини:
    • Різкий та/або нефізіологічний рух у суглобі (різкий поворот, “викручування”) часто при заняттях силовими та активними видами спорту (важка атлетика, волейбол, футбол, баскетбол);
    • Побутові травми, падіння, удари, підгортання ноги під час ходьби;
    • Рене – вікові зміни або хвороби зв’язок;

    Підвищують ризик розвитку травми:

    • надлишкова маса тіла; незручне взуття;
    • ушкодження суглоба при артрозі чи інших захворюваннях суглобів;
    • слабкість зв’язкового апарату.

    Симптоми розтягувань та розривів зв'язок

    Симптоми, якими можна розпізнати розрив зв'язок або розтягування:

    Різкий біль під час руху в суглобі, що значно посилюється при спробі повернути суглоб у той бік, у який він був розтягнутий при травмі.

    Біль при натисканні на область розтягнутих зв'язок та місця їх прикріплення до кісток.

    При розтягуванні зв'язок ноги - біль при наступі на ногу, іноді до неможливості наступати.

    Набряк суглоба, що поступово наростає і іноді досягає великих розмірів

    Гематома (синяк), підвищення температури шкіри у місці травми.

    Значне обмеження рухливості суглоба, при повному розриві зв'язки – суглоб стає надмірно рухливим та нестабільним.

    При середній і сильній травмі іноді можна почути бавовну - ознака волокна, що порвалося у зв'язці.

    Інші неприємні відчуття

    Що таке кінезітерапія?

    Кінезітерапія – означає лікування рухом, який включає ефективну методику лікувальних вправ. Це методика рухових вправ, націлених на лікування та реабілітацію хвороб опорно-рухового апарату. Усі етапи занять кінезітерапією прописані лікарем та реабілітологом. Також активно застосовується ЛФК при остеохондрозі шийного відділу хребта, вправи сприяють ефективній реабілітації та швидкому відновленню.
    Докладніше про методику

    Без хірургічних операцій

    Без ліків та уколів

    Гарантія результату 95%

    Відчутні результати після перших сеансів

    Усунення причин, а не наслідків

    Досвідчені реабілітологи

    Контроль параметрів здоров'я на заняттях

    Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

    Основні етапи лікування кінезітерапією

    Кінезітерапія підходить для чоловіків і жінок будь-якого віку і допомагає позбавитися причини, а не боротися з наслідками.
    • 1

      Консультація

      Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально з вивченням медичних документів. Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

    • 2

      Діагностика

      Опитування пацієнта за всіма напрямами здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів. Діагностичні вправи, які оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування.

    • 3

      Лікування

      Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет. Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедури, гімнастика, тейпування тощо.

    • 4

      Супровід

      Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки. Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу. Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.

    Прийом проводять

    У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
    Філіпченкова Наталія
    Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 1500 – пацієнтів, що звернулися
    Шилов Олег Валерійович
    Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації
    • 300 – пацієнтів, що звернулися

    Наслідки при бездіяльності

    При несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та відсутності повного комплексного лікування перенесені розтягування та розриви зв'язок можуть спричинити такі несприятливі наслідки в майбутньому:

    Артроз суглоба

    Контрактура, порушення рухливості у суглобі

    Хронічний больовий синдром.

    Результати своєчасного звернення до фахівців

    При зверненні до центру кінезітерапії:
    • складається індивідуальна програма лікування на підставі даних додаткових методів дослідження, міофасціальної діагностики, визначення порушення рухливості суглоба та рівня больового синдрому, що проводяться кваліфікованим лікарем;
    • використання спеціальних реабілітаційних апаратів (МТБ) дозволяє зняти осьове навантаження із суглоба, завдяки чому вдається уникнути додаткового травмування та провокації больового синдрому;
    • завдяки регулярним заняттям йде больовий синдром;
    • використання кріопроцедур дозволяє значно зменшити набряк;
    • покращується кровообіг у ослаблених за період іммобілізації м’язах.;
    • відновлюється структура зв’язок;
    • покращується тонус і сила м’язів;
    • відновлюється вихідний обсяг рухів у суглобі;
    • отримані знання дозволять профілактувати травми та їх можливі наслідки у майбутньому.

    Історії одужання пацієнтів

    Юлія, 40 років

    Ревматоїдний поліартрит

    Поступила на реабілітацію з проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

    Анастасія, 16 років

    Порушення постави

    Почала реабілітацію у березні 2020 року, звернулася з проблемою порушення постави, а також зменшенням зводу стопи, що вказувало на плоскостопість. Виходячи з її бажання повернутися до занять з танців, лікарем було розписано програму одужання на 36 занять, а також курс ручного масажу для зняття тригерних зон та спазмів глибоких м'язів.

    Ірина Вікторівна, 61 рік

    Кіфосколіоз 3-4 ступеня

    Вперше звернулася до спеціалістів центру у 2013 році з кіфосколіозом 3-4 ступеня, сильними болями в шиї та лівостороннім плечелопатковим переартритом. Лікарями було підібрано комплекс знеболювальних вправ з індивідуальним режимом відвідування та кріопроцедурами.

    Більше історій пацієнтів

    Розтягування та розриви зв’язок

    Ушкодження зв’язок різної етіології – одна з найчастіших причин звернення до травматологу. Розриви та розтягнення відбуваються внаслідок травм чи інтенсивних занять спортом. Від виду та ступеня пошкодження лікування розтягування зв’язок та план відновлювальних заходів. Найчастіше від таких патологій страждають зв’язки гомілковостопного, плечового, колінного суглобів, а також флангів пальців.

    Плече

    Найчастіше ушкодження зв’язок плеча спостерігається у спортсменів. Відбувається це внаслідок важких навантажень. Також травму можна отримати і в побуті під час падіння, удару, різкого руху. Багато факторів сприяють ослабленню суглобово-зв’язувального апарату, до них відносяться вік, наявність остеофітів, неправильне харчування, порушення метаболізму, вроджені патології. Рекомендується проводити лікування розриву зв’язок плечового суглоба якнайшвидше, щоб швидше повернутися до нормального життя і в майбутньому уникнути ускладнень.

    Лікування розриву плечових зв’язок головним чином полягає у забезпеченні спокою, іммобілізації, знеболюванні та знятті набряку за допомогою нестероїдних протизапальних засобів. На завершальному етапі показані масажі та лікувальна фізкультура для покращення мікроциркуляції та розробки суглоба.

    Голеностоп

    Пошкодження зв’язок гомілкостопа найчастіше виникає при вивиху суглоба всередину або назовні при ходьбі, бігу. Часто до такої травми призводить незручне взуття на високій платформі або підборах. Лікування розтягування зв’язок гомілкостопа, а також розриву в цій галузі полягає у знеболюванні, знятті запалення, забезпеченні спокою для кінцівки. Після гострого періоду потрібно приступати до масажів, фізіопроцедур і лікувальної фізкультури.

    Коліно

    Сама по собі система суглобово-зв’язкового апарату коліна дуже міцна, тому досить складно пошкодити міцні зв’язки, яких тут аж чотири. Однак інтенсивні заняття спортом, невдалі приземлення під час падіння, дорожньо-транспортні пригоди можуть призвести до розтягування і навіть розриву зв’язкового апарату в цій галузі. При лікуванні розтягування зв’язок коліна використовуються консервативні заходи, знеболювання, іммобілізація. Однак, якщо спостерігається серйозний розрив, може знадобитися навіть оперативне втручання.

    Тазостегновий суглоб

    Суглобово-зв’язувальний апарат таза дуже міцний, тому ушкодження тут спостерігаються досить рідко. Проте, інтенсивні спортивні заняття або травма можуть спровокувати розтягнення і навіть розрив зв’язок.

    Комплексне лікування розтягування тазостегнових зв’язок ґрунтується на конспективних методиках. Необхідно забезпечити спокій, а при виникненні болю застосовувати анальгезуючі засоби. Якщо спостерігається набряк та запалення, зазвичай призначають нестероїдні протизапальні препарати та холодні компреси на місце ушкодження. Повний розрив зв’язок кульшового суглоба відбувається вкрай рідко. В цьому випадку знадобиться хірургічне втручання.

    Куди звернутись?

    Якщо вас цікавить лікування розриву зв’язок, рекомендуємо звернутися до центру «Здоров’я нації». Тут проводиться лікування розтягувань та розривів зв’язок суглоба, а також реабілітація після травм, операційного втручання.

    Плюси вибору нашої клініки:

    • Широкий перелік послуг для терапії та відновлення при патологіях опорно-рухового апарату.
    • Професійний та доброзичливий персонал.
    • Грамотні спеціалісти з великим досвідом.
    • Сучасні методи діагностики
    • Зручне місце розташування центрів у Дніпрі та Новомосковську.

    Тепер, якщо вас цікавить лікування розтягування зв’язок гомілковостопного суглоба, ви знаєте, куди звернутися. Для запису на діагностику до наших спеціалістів, телефонуйте за вказаним номером телефону або залишайте онлайн-заявку на сайті.