Як позбутися болю в спині

Наші фахівці регулярно проводять лекції, на яких детально розповідають про захворювання “міжхребцева грижа”, пояснюючи таке часте явище як шийний остеохондроз та розповіли про вікові зміни хребта.

Грижа міжхребцевого диска може розвинутись на будь-якій ділянці хребта. На локалізацію вкаже біль, що стріляє або тягне, в місці руйнування хряща. Ділянка може збільшуватися та починати хворіти сильніше при рухах. Крім цього, на грижу вказують такі симптоми:

  • ниючий біль у кінцівках чи плечах;
  • зниження рухливості хребта;
  • знижена чутливість і слабкість у м’язах у ногах чи руках;
  • неврологічні розлади: головний біль, безсоння, зміна артеріального тиску, слабкість, запаморочення;
  • розлади функцій сечостатевої системи та кишечника.

       Що саме виявиться із симптомів — залежить від того, де розташовується грижа. Біль у плечах, оніміння та слабкість рук – знак ушкодження шийного відділу. При руйнуванні міжхребцевого диска в попереку розпочнуться проблеми з кишечником та органами малого тазу. Оніміння та болі при цьому поширюватимуться на стегна, стопи або ноги повністю.

Спершу Вас направлять на рентген хребта. За його результатами можна зрозуміти, чи є проблема в хребцях або схожі симптоми були викликані зовсім іншими захворюваннями. Якщо на рентгені підтвердилася деформація міжхребцевого диска, то для огляду спинного мозку та прилеглих нервів вас направлять на більш точні дослідження:

  • МРТ (магнітно-резонансна томографія) хребта вважається найкращим видом діагностики, оскільки на знімку будуть видні м’які тканини, нервові коріння та структура спинного мозку;
  • КТ (комп’ютерна томографія) хребта значно частіше застосовують при підозрі на травми. КТ проводиться швидше за МРТ, але у нього є протипоказання.

По локалізації остеохондроз розрізняють шийний, грудний, поперековий, крижовий та поширений остеохондроз. Скарги при остеохондрозі найрізноманітніші: біль у серці, головний біль, запаморочення з короткочасною втратою свідомості (через порушення кровопостачання головного мозку), біль у плечовому суглобі або по всій руці чи нозі. Надійна перешкода хвороби – правильна постава.

 Патологія опорно-рухового апарату в людей старшого віку належить до найчастіших захворювань, що безумовно знижують якість життя. Хочемо відзначити, що із застосуванням реабілітаційних програм, а також наданні комплексу, що складається із суглобово-партерної гімнастики та лазні, а головне індивідуального підходу досягнуто безліч позитивних результатів.

Якщо терапія протягом кількох місяців не принесла поліпшень і захворювання не було запущено, то при будь-якій стадії хвороби реабілітація не займе багато часу. Звертайтеся до наших спеціалістів для підбору індивідуальної програми одужання.

Запис по телефону +38 073 789 40 50