Лікування сколіозу поперекового відділу хребта методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та таблеток

Болі в спині та суглобах?

ВИСТАЧИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!
  Що таке сколіоз хребта?

  Сколіоз (грецьк. «кривий») — викривлення або деформація хребта у людини, яка можлива у трьох напрямках. Викривлення може бути вродженим, набутим та посттравматичним. Сколіотична хвороба - бічне викривлення хребта з обов'язковим заворотом тіл хребців (торсією), характерною особливістю якого є прогресування деформації, пов'язане з бездіяльністю протягом зростання дитини. Сколіоз це діагноз, який ставиться виключно лікарем на підставі знімку хребта. Існує три види сколіозу:
  - С-подібний сколіоз (з однією дугою викривлення);
  - S-подібний сколіоз (з двома дугами викривлення);
  - Z-подібний сколіоз (з трьома дугами викривлення).
  У свою чергу всі ці три види поділяються на ступені за рентгенологічною класифікацією: (це те, що визначається на знімку):
  - 1 ступінь сколіозу. Кут сколіозу 1 ° - 10 °;
  - 2 ступінь сколіозу. Кут сколіозу 11 ° - 25 °;
  - 3 ступінь сколіозу. Кут сколіозу 26 ° - 50 °;
  - 4 ступінь сколіозу. Кут сколіозу > 50 °.

  Причина виникнення сколіозу

  • Уроджена патологія;
  • Дефіцит розвитку м’язів;
  • Травми;
  • Особливості нервової системи;
  • Плоскостопість або викривлення (вальгус, варус) суглобів ніг;
  • Неправильне використання тіла (наприклад: неправильна посадка за столом чи партою зі звичкою виставляти вперед одне плече);
  • Гормональний збій (провокує прискорене зростання скелета у підлітковому віці).

  Симптоми сколіозу

  Неправильна постава, сутулість

  Одне плече вище за інше

  Асиметрична (нерівна) талія

  Відчутна зміна ходи

  Болі у спині або в різних частинах тіла

  Порушення функцій внутрішніх органів

  Асиметричні (нерівні) контури шиї та рівня талії

  Часті збої загального стану здоров'я

  Що таке кінезітерапія?

  Кінезітерапія – означає лікування рухом, який включає в себе ефективну методику лікувальних вправ, що є унікальною технологією для відновлення та реабілітації пацієнтів з проблемами кістково-м'язової системи. За допомогою кінезітерапії виконується корекція патологічної деформації хребта при порушенні постави та сколіозі без таблеток, уколів та хірургічного втручання. Метод побудований на системі спеціальних вправ у системі Бубновського. Методика спрямована усунення причин деформації, а чи не самі симптоми, як це буває при медикаментозному лікуванні.
  ДОКЛАДНІШЕ ПРО МЕТОДИКУ

  Без хірургічних операцій

  Без ліків та уколів

  Гарантія результату 95%

  Відчутні результати після перших сеансів

  Усунення причин, а не наслідків

  Досвідчені реабілітологи

  Контроль параметрів здоров'я на заняттях

  Методиці понад 20 років

  Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

  Робота з і без обладнання

  Основні етапи лікування кінезітерапією

  Кінезітерапія підходить для чоловіків і жінок будь-якого віку і допомагає позбавитися причини сколіозу, а не боротися з наслідками
  • 1

   Консультація

   Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально із вивченням медичних документів. Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

  • 2

   Діагностика

   Опитування пацієнта з усіх напрямків здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів. Діагностичні вправи, що оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування. Розробка тактики лікування та видається необхідний матеріал для вивчення пацієнту.

  • 3

   Лікування

   Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет. Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедура, гімнастика, тейпування тощо. Мета – прибрати біль та вилікувати м'язи.

  • 4

   Супровід

   Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки. Має всі здібності та знання для профілактики у домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу. Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.

  Прийом проводять

  У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
  Філіпченкова Наталія
  Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 1500 – пацієнтів, що звернулися
  Шилов Олег Валерійович
  Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації
  • 300 – пацієнтів, що звернулися

  Наслідки при бездіяльності

  Якщо не лікувати сколіоз, то це веде до появи грижі диска хребта і всі його ускладнення.

  Може призвести до остеохондрозу та міжхребцевих гриж з проявом сильних болів.

  Характерне прогресування сколіозу від 1 до 4 ступеня, що часто призводить до оперативного втручання.

  Може з'явитися серцева патологія, проблеми із грудною клітиною та диханням, задишка.

  Результати своєчасного звернення до фахівців

  Найефективніше лікувати захворювання у дитячому віці. Але не варто опускати руки, якщо найсприятливіший час позаду. Займіться цим сьогодні, тому що Кінезітерапія як система здатна:
  • Зупинити прогресування хвороби;
  • Зменшити больові синдроми;
  • Відновити втрачену рухливість;
  • Поліпшити чи відновити до норми функції внутрішніх органів;
  • Зменшити патологічне викривлення хребта на 1-2 ступені сколіозу, часто до стану норми;
  • Виправити сколіотичну поставу;
  • Зміцнити м’язовий корсет для утримання хребта у потрібному положенні.

  ``Здоровий тренд``

  Рибка Олександр

  54 роки, менеджер - керівник

  Проблема: дискомфорт у грудному та поперековому відділах хребта при навантаженнях.

  Результат: біль пройшов, самопочуття стабільне, швидше відновлюється після навантажень.

  Федулова Вероніка

  21 рік, викладач іноземної мови та літератури

  Проблема: S-подібний сколіоз 2-3 ст, біль у спині, оніміння рук уночі.

  Результат: зникли болі в спині, візуально спина стала рівнішою, зміцнилися м’язи, стала витривалішою.

  БІЛЬШЕ ІСТОРІЙ

  Часто задавані питання

  1. Чим займається ваш центр?

  Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.
  Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
  Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
  Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо їх те, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, що з поразкою великих суглобів.

  2. Чи є вікові обмеження?

  М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин.

  Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, яка відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

  3. Чи є протипоказання до лікування?

  Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
  Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
  При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
  З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.

  4. Чи потрібно мати з собою фотографії МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

  При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
  Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі – достатньо.

  5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

  Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
  Біль – це сигнал про проблему.
  Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті, коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

  6. Як відбувається лікування сколіозу у дітей? З якого віку берете реабілітацію?

  Сколіоз – це зміна нормальних вигинів хребта.
  Однозначно слід коригувати розбалансовані м’язи, щоб зупинити розвиток захворювання, знизити інтенсивність больових синдромів, збільшити рухливість хребта. Для цього наш метод незамінний.
  Ми починаємо працювати з дітьми віком від 5 років. Це важливо саме з цього віку, тому що статистика вказує на те, що сколіоз здебільшого проявляється у пубертатному періоді. Саме тоді. коли починається статеве дозрівання, починається різке зростання кісток і при цьому стані м’язи вже стають жорсткими, і через це кісткам не дають повноцінному зростанню кісток вгору, а приймають зручне положення в ті боки, де м’язи жорсткіші або сильніші. Тому важливо не пропустити цей момент і бути готовим до нього.

  7. Чи можна вилікувати сколіоз у дорослого?

  Сколіоз – це захворювання, в якому треба враховувати, що їх 4 ступеня. Наша практика вказує на те, що 1 і 2 ступінь сколіозу абсолютно точно піддається корекції і цьому свідчать знімки наших пацієнтів. А ось 3 і 4 ступінь вже не піддається впливу з погляду косметики. Але в даному випадку дуже важливо зупинити прогресування, позбавити болю в хребті і не тільки, а також припиняється біль внутрішніх органів, і в цьому наша робота точно незамінна в будь-якому віці. Чому? Тому що треба знати, що м’язи відновлюються аж до смерті, якщо людина перебуває в адекватному стані. І лише через м’язи можна впливати на кістки та прилеглі до нього органи.

  8. Скільки коштує курс реабілітації при сколіозі?

  Будь-який курс лікування складається з 12 сеансів індивідуальної роботи на лікувальних апаратах
  (спеціальних тренажерах), суглобової партерної гімнастики, кріопроцедур, суглобового масажу. Є ще низка додаткових допоміжних технік, які ми використовуємо. Також ми враховуємо вікову категорію наших пацієнтів. Тому вартість курсу завжди прораховується індивідуально після прийому на безкоштовну консультацію.

  Завдання лікаря:
  – Зняти біль;
  – відновити чи вилікувати м’язи;
  – дати запас міцності.
  Саме тому ми всім рекомендуємо пройти 3 курси відновлення.
  Один курс – це так зване знищення безграмотності, тому що м’язи важливо навчити рухатися правильно. Але за цей курс кожен одержує найголовніше – розуміння того, що вправу лікує!
  Наше завдання – не прив’язувати до себе пацієнта. Вважаємо, що людина має бути вільною від лікаря, але вона повинна зрозуміти, що робити. І чим більше буде одужалих людей, тим більше буде нових людей.

  9. Чи потрібний масаж при сколіозі?

  Масаж – це пасивна дія на м’язи.
  Ми використовуємо масаж як додаткову маніпуляцію для корекції. Але масаж не буде основним способом лікування. Так як м’язи повинні організовано, за допомогою самої людини скорочуватися і розтягуватися і тільки в цьому випадку включається м’язова пам’ять, яка починає працювати у вертикальному положенні людини, чого не можна досягти масажем.

  10. Наскільки потрібний корсет при сколіозі у дітей?

  Корсет – це жорстка фіксація положення тіла, щоб обмежити рухливість хребта зі зняттям навантаження нього.
  Призначається лікарем, на етапі самого лікування, як допоміжний інструмент, щоб уберегти пацієнта від різного роду рухів у переміщенні переважно вертикального положення, які можуть нашкодити хребту при ослаблених м’язах. Але важливо знати, що сам корсет не лікує, і при неправильному використанні завдає серйозної шкоди м’язам.

  Історії одужання пацієнтів

  Анастасія, 16 років

  Порушення постави

  Почала реабілітацію у березні 2020 року, звернулася з проблемою порушення постави, а також зменшенням склепіння стопи, що вказувало на плоскостопість. Виходячи з її бажання повернутися до занять з танців, лікарем було розписано програму одужання на 36 занять, а також курс ручного масажу для зняття тригерних зон та спазмів глибоких м'язів.

  Ірина Вікторівна, 61 рік

  Кіфосколіоз 3-4 ступеня

  Вперше звернулася до фахівців центру у 2013 році з кіфосколіозом 3-4 ступеня, сильними болями в шиї та лівостороннім плечолопатковим переартритом. Лікарями було підібрано комплекс знеболювальних вправ з індивідуальним режимом відвідування та кріопроцедурами.

  Юлія, 40 років

  Ревматоїдний поліартрит

  Надійшла на реабілітацію із проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

  БІЛЬШЕ ІСТОРІЙ ПАЦІЄНТІВ

  Сколіоз

  Проблема сколіозу настільки поширена, що в суспільстві часто існує думка, що дана проблема певною мірою є у всіх і не потребує особливого лікування. Однак це лише помилка, адже сколіоз сильно впливає на поставу та роботу всіх систем органів. Серед інших методів терапії чудово зарекомендувала себе лікувальна гімнастика при викривленні хребта будь-яких відділів під назвою «кінезітерапія». Що це за методика та в чому її унікальність, спробуємо розібратися далі.

  Лікування сколіозу методом кінезітерапіі у Дніпрі та Новомосковську

  Якщо вас цікавить лікувальна фізкультура при сколіозі грудного або поперекового відділу хребта, звертайтеся до сучасного реабілітаційного центру «Здоров’я нації», філії якого розташовано в Дніпрі та Новомосковську. У нас проводиться ефективна гімнастика Бубновського для хребта при сколіозі 1 ступеня та інших патологіях кістково-м’язової системи.

  У нашому центрі ЛФК для спини та хребта при сколіозі призначається лише після ретельного огляду лікарем та послідовної діагностики. Це дозволяє зробити лікувальну гімнастику при сколіозі та інших хворобах хребта ефективнішою та допомогти пацієнтові отримати полегшення вже за короткий час терапії.

  Переваги звернення до нашого центру лікування сколіозу хребта:

  •       Лікування проблем опорно-рухового апарату у дорослих та дітей різного віку;
  •       Професійна команда медичних фахівців із досвідом;
  •       Ефективна методика без медикаментозного втручання;
  •       Персоналізований підхід до кожного пацієнта та кожного окремого випадку;
  •       Супровід пацієнта на всіх етапах лікування;
  •       Прийнятна вартість послуг.

  Тепер, якщо вас цікавить лікувальна фізкультура при сколіозі хребта, ви знаєте, куди звернутися по професійну допомогу. Для запису на прийом до лікаря вам достатньо заповнити електронну заявку на офіційному сайті реабілітаційного центру або зателефонувати нам по телефону.