Лікування протрузії грудного відділу хребта

Протрузія – це дегенеративно-дистрофічна зміна у міжхребцевому диску, що призводить до зміни в його структурі, а також деформації та випинання за межі анатомічної лінії хребців. Найкраще розпочинати лікування протрузії грудного відділу хребта на початкових етапах, поки патологія не перейшла до утворення грижі.

Протрузії у грудному відділі зустрічаються набагато рідше, ніж у шийному чи поперековому, це пояснюється анатомічними особливостями у цьому відділі: меншою рухливістю, розташуванням пульпозного ядра. Проте це виключає розвиток цієї патології у цій галузі.

Протрузії грудного відділу хребта: симптоми та лікування

Прояви хвороби залежать від стадії ураження. На перших етапах протрузії зовсім не доставляють ніякого дискомфорту. Помітити зміни можна тільки на рентгенівському знімку, КТ або МРТ. Саме тому коли виникають протрузії дисків грудного відділу хребта, лікування , на жаль, починають не відразу, а вже коли хвороба розвинулася до серйозних масштабів.

Головними симптомами протрузій є:

  • Больові відчуття з іррадіацією у верхню частину спини, область грудної клітки або епігастрії.
  • Парестезії різного генезу.
  • М’язові спазми.
  • Скутість рухів.

При виявленні у себе перелічених проявів, краще якнайшвидше звернутися до лікаря для діагностики та можливого лікування.

Терапія такої патології має бути комплексною. Пацієнтам призначають носіння спеціальних ортезів, масаж, мануальні техніки, лікувальну фізкультуру та інші процедури. У складних і занедбаних випадках може знадобитися хірургічне втручання. Не варто доводити до критичної точки, краще розпочати лікування із профілактичних заходів, які допоможуть зупинити розвиток дегенерації.

Лечение протрузии грудного отдела позвоночника

Кінезітерапія

Це новий напрямок, в основі якого лежить ЛФК – лікування рухом.

Ефективне лікування протрузії грудного відділу хребта з впливом саме на причину патології вдається проводити за методикою Бубновського. Використовуються спеціально розроблені комплекси вправ на багатофункціональних тренажерах з функціями декомпресії та антигравітації. Регулярні заняття дозволяють:

  • Позбутися больових відчуттів.
  • Зняти м’язову напругу.
  • Поліпшити рухливість опорно-рухового апарату.
  • Зменшити рівень стресу.
  • Поліпшити кровообіг у тканинах.
  • Забрати зайву вагу.

Діагностика 

Перед початком курсу кінезітерапії слід пройти ретельну міофасціальну діагностику, яка дозволить скласти індивідуальний план занять. Обстеження проводяться для визначення ступеня поразки та фізичної підготовки. Після діагностики фахівець зможе підібрати вправи таким чином, щоб вони були максимально безпечними та ефективними для пацієнта.

Что такое
кинезитерапия?

Кинезитерапия – одно из основных средств реабилитации, основанное на том, что движения тела помогают обновить, улучшить и сохранить хорошее функциональное состояние костей и мышц, сердечно-сосудистой и других систем организма.
Подробнее о методике

Без хирургических операций

Без лекарств и уколов

Гарантия результата 95%

Облегчение и ощутимые результаты уже после первых сеансов

Устранение причин, а не следствий

Опытные реабилитологи

Боли в спине и суставах?

ХВАТИТ ТЕРПЕТЬ,
запишитесь на прием!

Лечение без уколов, операций и таблеток

КОНСУЛЬТАЦИЯ ВРАЧА

Приєднуйтесь до нас в соц мережах:

Дивіться нові вправи, читайте корисні поради,
отримуйте знижки та акції