Масаж мануальний

Лікування без уколів, операцій та таблеток

Записатися на діагностику
  Що таке мануальний масаж

  Мануальна терапія (лат. manus ``Пензель``; therapeia ``лікування``, оздоровлення``) - вид традиційної медицини, варіант маніпулятивної медицини. Метод лікування та діагностики шляхом впливу рук мануального терапевта на тіло пацієнта. Використовується з метою лікування захворювань опорно-рухової системи.
  Мануальна терапія відноситься до релаксаційних (зниження тонусу скелетної мускулатури) процедур. Релаксація особливо ефективна для людей із підвищеним м'язовим тонусом.
  У нашому випадку масаж використовується як додаткова маніпуляція до основного лікування.

  Для чого потрібний мануальний масаж

  Доведено, що підвищений тонус м'язів веде до розвитку захворювань. Для людей зі зниженим м'язовим тонусом ефект релаксації буде меншим або згубним і веде до посилення симптомів. Тому масаж повинен призначити лікар з урахуванням усіх особливостей пацієнта для досягнення таких результатів:
  • корекція м’язів у важкодоступних місцях для пацієнта;
  • зняти підвищений тонус м’язів;
  • рубцеві зрощення тканин;
  • зняти тригерні зони;
  • знизити больові відчуття;
  • лімфодренаж та покращення кровообігу з низькою функціональністю тіла;
  • покращити роботу м’язів при пасивній терапії (наприклад: ДЦП, парез стопи, після інфаркту, після інсульту тощо).

  Що таке кінезітерапія?

  Кінезітерапія – один з основних засобів реабілітації, заснований на тому, що рухи тіла допомагають оновити, покращити та зберегти хороший функціональний стан кісток та м'язів, серцево-судинної та інших систем організму.
  Докладніше про методику

  Без хірургічних операцій

  Без ліків та уколів

  Гарантія результату 95%

  Полегшення та відчутні результати вже після перших сеансів

  Усунення причин, а не наслідків

  Досвідчені реабілітологи

  Як проходить мануальний масаж

  Завжди дотримується ця послідовність елементів, а також індивідуальні призначення лікаря. Лікувальний масаж спини проходить у чотири етапи:
  • 1

   Підготовчий

   Застосовуються елементи прогладжування

  • 2

   Лікувальний

   Застосовуються елементи розтирання та розминання

  • 3

   Заключний

   Застосовуються такі елементи дії, як вібрація

  • 4

   Становище

   Положення пацієнта, найчастіше на спині, при цьому для деяких певних елементів та опрацювань м'язів укладають і в інші положення

  Докладніше про мануальний масаж

  Медичний масаж – це завжди нормалізація кровообігу та обміну речовин, що є одним із ключових факторів при одужанні після різних ушкоджень.
  Дуже часто на перших сеансах масаж може приносити дискомфорт і легке почуття болю - це пов'язано з тим, що м'язи тіла повинні звикнути до впливу, що виробляється на них.
  І пам'ятайте, що наш лікувальний масаж є продуктивним завжди, т.к. методику підібрано з урахуванням анатомічних особливостей конкретної людини. Адже неможливо всім застосовувати інтенсивне розтирання та розминання або ``глибоко і м'яко`` - це все дуже індивідуально.
  Наприклад, при ураженні м'язів медичний масаж є відмінним способом активувати скорочення м'язових волокон, завдяки чому стабілізується робота опорно-рухового апарату. А ось при вираженій напрузі та гіпертонусі – м'язи вимагають розслаблення та відновлення еластичності структури.
  Лікувальний масаж, що проводиться, в нашому центрі завжди продуктивний, т.к. підібраний спосіб масажу завжди адекватний загальному стану пацієнта й у розріз із нашими знаннями фізіології.

  Види масажів

  Масаж бамбуковими віниками

  Це найдавніша японська техніка масажу, спрямована на глибоке розслаблення м’язів тіла,зняття м’язового напруження та звільнення від болю і стресу Даний масаж ефективно застосовується після занять спортом з метою зняття завантаженості м’язів і м’язових спазмів, а також для релаксації після значних психо-емоційних перевантажень. За допомогою ударно-резонансної техніки можна досягти стану повного розслаблення. Масаж бамбуковими віниками є абсолютно безболісним. При цьому це дуже ефективна процедура для підняття настрою і поліпшення циркуляції крові.

  Баночний масаж

  Це вид масажу з використанням спеціальних пластикових або силіконових банок, які ставляться на тіло та викачується з них повітря.
  Внаслідок чого негативний тиск піднімає зовнішні слої тканини та активізує циркуляцію лімфи та покращує місцевий метаболізм.
  Простота використання та ефективність у вирішенні проблем опорно-рухового апарату, дозволяють швидко досягти позитивного результату у боротьбі зі спазмованими м’язами та покращити стан організму в цілому.

  Стрейчинг масаж

  Це масаж в якому майстер, завдяки пасивним рухам, розтягує всі м’язи вашого тіла, та покращує рухливість суглобів. Стретчинг позбавляє напруги та больових відчуттів у різних частинах тіла та покращує поставу. Такий масаж повертає природну гнучкість, що надає омолоджуючий ефект на весь організм.

  Перкусійний масаж

  Масаж з використанням масажного пістолета, який за допомогою насадок різної форми і жорсткості імпульсними швидкими рухами
  взаємодіє з м’язами та розслабляє їх. Такий масаж допоможе:

  • Стимулювати кровотік;
  • Позбутися втоми, а також зняти будь-який напружений стан у тілі;
  • Тримати свої м’язи і суглоби в тонусі;
  • Позбуватися м’язових спазмів і болі в м’язах.

  Інструментальна мобілізація м’яких тканин (IASTM).

  Суть процедури полягає у впливі інструментом на обрані структури контрольованим тиском під обраним кутом, із певною інтенсивністю. Інструменти, які використовуються у даній концепції зазвичай виготовлені з нержавіючої сталі з заокругленими краями, мають різну форму та дозволяють пропрацювати різні структури. Ергономічний дизайн цих інструментів дозволяє максимально ефективно їх застосовувати для терапії різних анатомічних ділянок тіла.
  Використання IASTM дає змогу покращувати кровообіг, пришвидшувати відновлення структур та відновлювати рухливість одних м’яких тканин відносно інших. По суті, при застосуванні засобу, терапевт здійснює вплив на ушкоджені м’які тканини і сприяє їх відновленню шляхом мікротравми і місцевого мікрозапалення.

  Прийом проводять

  У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
  Філіпченкова Наталія
  Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації
  Шилов Олег Валерійович
  Лікар кінезітерапевт •1,5 року - досвід роботи в центрі Здоров'я нації•300 - пацієнтів, що звернулися

  Результати після масажу

  Після проходження курсу масажів (призначених лікарем) досягається поставлена мета і ця мета у кожного пацієнта індивідуальна. Результати масажу спостерігаються вже з першого сеансу:
  • покращується кровопостачання та збагачення тканин киснем;
  • знімається спазм та гіпертонус;
  • знімається виражену напругу м’язів.

  Часто задавані питання

  1. Чим займається ваш центр?

  Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.

  2. Чи є вікові обмеження?

  М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин. Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, яка відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

  3. Чи є протипоказання до лікування?

  Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.

  4. Чи потрібно мати з собою фотографії МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

  При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.

  5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

  Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).

  Біль – це сигнал про проблему.

  Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

  6. Чи буде мені боляче під час масажу?

  При правильному призначенні лікарем масажу, з урахуванням усіх особливостей самого пацієнта, не повинно бути боляче. Усі техніки масажу повинні проходити в зоні комфорту. Масаж напружених м’язів викликає легкий біль, але через деякий час болючість зникає. Якщо Ви відчуваєте біль під час масажу, одразу скажіть про це масажисту.

  7. Скільки часу продовжується сеанс масажу?

  У центрі “Здоров’я Нації” масаж є додатковою маніпуляцією, тому час кожного сеансу дозований і обумовлюється індивідуально між лікарем та масажистом. Час одного сеансу може бути від 10 хв. до 1,5 години.

  8. Скільки сеансів масажу потрібно робити?

  Кількість сеансів призначається індивідуально для кожного пацієнта. Максимальний курс масажу – 10 сеансів.

  9. Коли з'являться результати масажу?

  Відчутні результати Ви отримаєте після кількох сеансів масажу. У деяких випадках Ви отримаєте результат відразу після першого сеансу. Відчуєте приплив тепла, розслаблення, зменшення або повне зникнення болю. Кожен пацієнт індивідуальний, тому терміни результату у кожного свої.

  10. Чим відрізняється медичний масаж від звичайного SPA?

  Медичний масаж – призначається лікарем з цілком конкретною і виправданою лікувальною метою. Тут потрібне приміщення з медичною ліцензією, лікар з вищою медичною освітою. Де враховуються як всі стандартні протипоказання, а й інші особливості захворювання пацієнтів.

  SPA масаж – тут достатньо обмежитися будь-якими умовами та людини, яка має сертифікат двотижневого навчання. Так як цей масаж не спрямований на лікування будь-якої проблеми і має строгий ряд обмежень.

  Історії одужання пацієнтів

  Юлія, 40 років

  Ревматоїдний поліартрит

  Надійшла на реабілітацію із проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

  Лариса Броніславівна, 54 роки

  Остеохондроз

  Звернулась до центру «Здоров'я нації» на початку 2014 року з діагнозом остеохондроз. На даний момент пацієнтка перебуватиме на річному абонементі та є повністю самостійною. Підтримує своє фізичне здоров'я та гарне самопочуття.

  Тетяна Антонівна, 74 роки

  Коксартроз 3 ступеня

  Звернулася до центру з сильними болями у тазостегновому суглобі та поставленим діагнозом коксартроз 3 ступеня. Ми налагодили роботу серцево-судинної системи, нормалізували артеріальний тиск, відновили роботу нижніх кінцівок завдяки покращенню роботи м'язів, зняли больовий симптом та пацієнтка вільно рухається без обмежень та операцій.

  Історії наших пацієнтів

  Техніка мануального масажу

  Вам потрібний якісний мануальний масаж? Запрошуємо вас звернутися до нашого сучасного реабілітаційного центру «Здоров’я нації», де працюють справжні професіонали в даній галузі.

  Масаж – це мануальна терапія із застосуванням особливих прийомів та методик, яка дозволяє різко посилити тканинний кровотік у потрібній зоні, розслабити м’язи, зняти затискачі, адаптувати пацієнта до інших лікувальних впливів. Багато людей недооцінюють мануальні техніки масажу, вважаючи їх малоефективними при лікуванні захворювань кістково-м’язової системи. Однак це велика помилка. Наприклад, мануальний масаж спини добре допомагає знімати м’язову напругу з хребта, також сприяє відновленню його кровопостачання і правильної анатомії. Тому мануальний масаж широко використовується для усунення протрузії, гриж, спазмів та інших симптомів остеохондрозу.

  Мануальний лікувальний масаж – переваги:

  • Полегшення болючих відчуттів.
  • Поліпшення рухливості багатофункціональних блоків.
  • Зменшення проявів хвороб церебрального характеру (сколіоз, кіфосколіоз, лордоз, остеохондроз, спондилоартроз тощо).
  • Усунення гіпер-або гіпотонусу м’язів.
  • Поліпшення кровотоку у тканинах.

  Мануальний масаж шиї, спини, обличчя, живота та інших областей тіла дозволяють відчути себе краще не лише тілесно, а й душевно. Після сеансу пацієнти відзначають покращення настрою, ясність свідомості, легкість та почуття натхнення. Це пояснюється зняттям затискачів у суглобах, поліпшенням мозкового кровообігу і звичайно зниженням неприємних больових відчуттів, які часто спостерігаються при патологіях опорно-м’язової системи.

  Де зробити мануальний масаж дитині чи дорослій у Дніпрі?

  Якщо вам потрібний мануальний масаж хребта або іншої області тіла, ми запрошуємо вас до нашого центру масажу мануальної терапії «Здоров’я нації». Тут можна пройти комплексне лікування патологій опорно-рухової системи без застосування таблеток, ін’єкцій та хірургічного втручання.

  Основний профіль роботи центру – лікувальна фізкультура методом Бубновського. При цьому масаж з елементами мануальної терапії є ефективною додатковою маніпуляцією, яка входить до терапевтичного комплексу і дозволяє значно прискорити одужання. Масаж можна включати в програму лікування дітям та дорослим з різними патологіями опорно-рухового апарату. Безумовно, як і в інших методів, мануальна терапія має протипоказання, про які вам розповість фахівець на первинному прийомі.

  Для консультації та запису на мануальний масаж у центрі «Здоров’я нації», телефонуйте нам за вказаними номерами телефонів або залишайте заявку на сайті клініки.