Вагітність - підготовка та реабілітація методом кінезітерапії
Лікування без уколів, операцій та таблеток
Записатися на діагностику
Про вагітність
Вагітність - це особливий стан жінки, при якому в її репродуктивних органах знаходиться ембріон або плід, що розвивається. Жіночий організм під час вагітності зазнає колосальних навантажень на хребет, адже маса тіла росте, гормональна перебудова та низка нових відчуттів, які до цього жінці були незнайомі. За допомогою кінезітерапії можна підготувати м'язи до виношування дитини, полегшити родову діяльність та скоротити час на відновлення після. Для цього є комплекс вправ, а також діафрагмальне дихання, яке буде найкращим другом під час цього чудового періоду.
Для чого потрібна підготовка
Під час вагітності зростає вага тіла на користь дитини, зміщується центр тяжкості, з кожним місяцем ми набираємо кілограми, зростає навантаження насамперед на хребет та суглоби, а також з'являються найнесподіваніші симптоми, тому важливо займатися правильною гімнастикою. І найголовніше - завдяки гімнастиці плід отримує багате харчування і його народження буде гармонійним і здоровим.
- Добре підготуватися до пологів та знизити прояв різних симптомів;
- Зберегти свою фігуру;
- Уникнути порушень після родової діяльності;
- Підготувати родовий шлях для малюка.
Що таке кінезітерапія?
Термін кінезітерапія походить від двох складових слів – «кінезис» (рух) та «терапія» (лікування). Узагальнено можна сказати, що це лікування за допомогою спеціальних вправ, спрямованих на зміцнення кістково-м'язової системи.
Як відбувається реабілітація
- 1
Заняття
Заняття проводяться на спеціальних реабілітаційних апаратах. Реабілітолог уважно стежить за коректністю виконання, зокрема контролює правильність дихання. Заняття, це відмінна підготовка до пологів, вони формують вашу фізичну форму і запобігають багато проблем у післяпологовому періоді.
- 2
Результати
Під час занять з кінезітерапії поетапно, дбайливо розробляється та зміцнюється м'язовий корсет молодої мами.
- 3
Діагностика
Діагностика проходить стандартно як і з усіма пацієнтами. Діагностика з консультацією лікаря, де можуть обговорюватися протипоказання чи рекомендації лікаря гінеколога. обов'язкова та важлива частина нашої реабілітації.
Основні цілі підготовки під час вагітності
Для того щоб етап вагітності та післяпологового відновлення пройшов максимально легко і без наслідків, важливо знати, що найкращим періодом для занять під час вагітності є період після 3 місяця виношування, коли відбулася закладка всіх органів малюка і до 8 місяців вагітності, тому що на даному етапі молода мама вже досить округлих форм і багато положень для неї не є комфортними. А так само йде гормональна перебудова і підготовка тіла молодої мами до пологів, тому важливо враховувати даний фактор, щоб не прискорити родову діяльність.
- підтримка емоційного фону, покращення сну жінки;
- підтримка м’язового тонусу для полегшення пологів;
- вироблення рухових та дихальних навичок для подолання труднощів у процесі пологів;
- покращення роботи всіх органів за рахунок покращення кровообігу та зниження застійних явищ у малому тазі та ногах;
- швидке відновлення після пологів.
Результати реабілітації після вагітності
Тривалість післяпологового періоду протягом якого відбувається відновлення жіночого організму, багато в чому залежить від етапу підготовки до вагітності, а також індивідуальних особливостей кожної жінки. Результатом цієї підготовки повинні бути комфортні природні пологи, але, якщо були пологи за допомогою кесаревого розтину, то це також подовжує і ускладнює процес післяпологового періоду.
- відновлення правильної постави;
- звільнення від викривлення хребта;
- усунення болю в спині;
- відновлення нормальної рухливості суглобів;
- зміцнення м’язів, зокрема, тазового дна та черевної стінки;
- покращення кровообігу в кінцівках та по всьому тілу;
- запобігання посиленню пролапсу тазових органів;
- коригування фігури;
- зниження ризику розвитку тромбозу;
- не допустити опущення матки або нирок.
Часто задавані питання
1. Чим займається ваш центр?
Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо з того, що хвороба опорно-рухового апарату в принципі не може бути вилікувана жодними ліками, уколами, операціями, за винятком кількох захворювань, пов’язаних з ураженням великих суглобів.
2. Чи є вікові обмеження?
М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин.
Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, яка відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.
3. Чи є протипоказання до лікування?
Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.
4. Чи потрібно мати з собою фотографії МРТ, КТ, Рентген на консультацію?
При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі, – достатньо.
5. Чи потрібний напрямок від лікаря?
Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
Біль – це сигнал про проблему.
Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті, коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.
6. Чи можна всім займатися лікувальною фізкультурою під час вагітності?
Заняття показані абсолютно всім вагітним жінкам, які не мають протипоказань, а також загрози переривання вагітності та передчасних пологів. Для цього необхідно проконсультуватися з вашим гінекологом, який веде вагітність, оскільки він має повну картину вашого фізичного та гормонального здоров’я.
7. З якого періоду краще розпочинати реабілітацію?
Найкраще обмежити заняття у першому триместрі та після 8-го місяця вагітності. Так як на ранньому терміні є багато обмежень і відбувається закладання всіх органів, після 3-х місяців заняття лікувальною фізкультурою принесуть тільки позитивний ефект.
8. Чи є протипоказання до занять?
Так, вони є і їх встановлює тільки лікар-гінеколог, який веде вагітність жінки. Інших протипоказань немає.
9. Заняття проходять індивідуально чи групі?
Заняття проходять суто в супроводі досвідченого реабілітолога, який постійно контролюватиме виконання вправ, а також слідкуватиме за диханням. Правильна техніка виконання, запорука гарного результату.
10. Які документи потрібні для виходу на реабілітацію?
Будь-яких додаткових документів перед виходом на реабілітацію не потрібно. Рекомендовано взяти лише дозвіл у вашого гінеколога.
Підготовка жінки до вагітності: що необхідно знати?
Вагітність відноситься до найважливішого етапу життя будь-якої представниці прекрасної статі. Саме від того, як почуватиметься жінка у цей період, безпосередньо залежить здоров’я малюка.
Щоб процес протікав легко, а стан майбутньої породіллі та малюка не викликав побоювань, фахівці рекомендують звернути увагу на такий комплекс заходів, як підготовка жінки до вагітності. Що включає такий курс і де його можна пройти, про це читайте нижче.
Підготовка до вагітності: з чого почати жінці?
Це питання непокоїть більшість прогресивних дівчат. На думку фахівців нашої клініки, комплекс для підготовки до вагітності, який необхідний для забезпечення легкого її протікання, повинен включати наступні заходи:
- заняття спортом та ведення активного способу життя;
- повне вилучення з життя таких шкідливих звичок, як вживання алкоголю та куріння;
- організація повноцінного та збалансованого харчування;
- створення сприятливої психологічної обстановки як вдома, так і на роботі;
- правильний порядок дня;
- часті прогулянки на свіжому повітрі;
- позбавлення зайвої ваги, оскільки саме ожиріння, в більшості випадків, є причиною виникнення негативних емоцій та різних захворювань у вагітних;
- комплексна здача аналізів — репродуктивна панель, гормони, аналіз крові на біохімічні показники та рівень глюкози, гормони, а також комплексний аналіз на мікроелементи, який дозволить виявити нестачу в організмі якогось із них.
Особливо актуальним є дотримання всіх вищеперелічених правил при підготовці до першої вагітності, оскільки невдалий її результат стане найсильнішою психологічною травмою для жінки і може назавжди відбити бажання стати мамою.
Які зміни відбуваються в організмі жінки під час та після вагітності?
При підготовці до майбутньої вагітності жінка повинна бути психологічно готова до того, що її тіло зазнає суттєвих змін, а саме:
- часті коливання ваги;
- набряки, а в деяких випадках поява геморою або варикозу;
- виникнення пігментних плям або ластовиння;
- поява в грудях молозива незадовго до пологів.
Тому якщо Ви відчуваєте, що не зможете (в психологічному плані) самостійно впоратися з усіма перерахованими моментами, зверніться за допомогою до фахівців нашого центру з підготовки до вагітності.
Чому вибирають нас?
Наш центр з підготовки до вагітності надає повний комплекс послуг з адаптації жінки до її майбутнього стану:
- психологічна та фізична підготовка до вагітності;
- складання плану, який включає детально розписані етапи;
- робота з досвідченим психологом;
- повна підтримка на всіх етапах вагітності.
Телефонуйте нам прямо зараз і на особистому досвіді переконайтеся в тому, що грамотна підтримка та допомога фахівців – це запорука легкої та успішної вагітності.