Коксартроз кульшового суглоба

Коксартроз кульшового суглоба – прогресуюче дегенеративно-дистрофічне захворювання, яке найчастіше розвивається після 45 років і веде до руйнування суглобового хряща. Сьогодні це захворювання вже помолодшало і почало виявлятися у молодого покоління. В основі цього захворювання 2 причини – генетична схильність та атрофія м’язів прилеглого суглоба. Лікування коксартрозу тазостегнового суглоба має базуватися на усуненні причин захворювання та позбавленні від симптомів.

Причини виникнення

Тазостегновий суглоб схильний до великого навантаження, він задіяний при ходьбі, перенесенні тяжкості, присіданні і т.д. На його функціональність впливає ціла низка факторів, серед яких харчування, спосіб життя, наявність шкідливих звичок, зайва вага, вік, хронічні захворювання. При слабшає м’язової тканини, що оточує суглоб, навантаження на нього збільшується ще більше. Ще один із факторів – дефіцит синовіальної рідини або зміна її складу, що призводить до збільшення тертя суглобових поверхонь. Всі ці фактори призводять до зношування суглоба, запалення довколишніх тканин. Якщо не розпочати лікування коксартрозу тазостегнового суглоба 1 стадії, процес невблаганно прогресуватиме до 2 і 3 стадій, спричиняючи біль, дискомфорт та обмеження функцій. Повне зношування суглобового хряща призводить до інвалідності, оскільки в такій ситуації суглоб не витримує навіть навантаження при звичайній ходьбі. Радикальне лікування коксартрозу тазостегнового суглоба 3 ступеня полягає у хірургічному втручанні, а саме – ендопротезуванні.

Прийом знеболювальних та протизапальних засобів не вирішує проблему, а лише допомагає зняти симптоми. Терапія має бути комплексною та обов’язково включати лікувальну гімнастику.

Хто схильний до захворювання?

Раніше коксартроз вважався захворюванням людей похилого віку, але сьогодні хвороба неухильно “молодшає”. У групі ризику виникнення патології знаходяться люди, які мають:

  • Зайва вага.
  • Ендокринні патології.
  • Малорухливий спосіб життя.
  • Спадкову схильність.
  • Дисплазію сполучної тканини.
  • Тривале статичне навантаження.
  • Серйозні травми або часті мікротравми кульшового зчленування.
  • Запалення суглобів в анамнезі.
  • Також підвищений ризик мають жінки, у них коксартроз фіксується частіше, ніж у чоловіків.

Коксартроз тазостегнового суглоба 1 ступеня – його симптоми та лікування

На початку патологічного процесу пацієнт відчуває легкі болі та дискомфорт після навантажень. Зазвичай, після невеликого відпочинку симптоми проходять. При тривалій ходьбі та навантаженні на м’язи, які не справляються, може виникнути кульгавість. Амплітуда рухів у складі збережена у повному обсязі.

Коксартроз кульшового суглоба 2 ступеня – симптоми лікування

Друга стадія захворювання характеризується більш інтенсивними болями з іррадіацією в ділянку таза (в разову зону/поперек) або нижню кінцівку (частіше в ділянку колінного суглоба). Біль відчувається при невеликих навантаженнях (нетривала ходьба, нахил, встання зі стільця), не проходить повністю навіть після відпочинку. З’являються нічний біль. При ходьбі хворий починає завалюватись то на один, то на інший бік, з’являється так звана “качина хода”. Амплітуда рухів у суглобі зменшується приблизно на чверть. Лікування коксартрозу тазостегнового суглоба 2 ступеня має бути комплексним та суворо контролюватись лікарем.

Коксартроз кульшового суглоба 3 ступеня – симптоми лікування

Пацієнт зазнає постійних болів, які не проходять навіть після тривалого відпочинку. Будь-який рух у суглобі приносить біль, рухи сковані. Хворий змушений пересуватися за допомогою палички чи милиць. Лікування коксартрозу тазостегнового суглоба 3 стадії полягає у прийомі медикаментів та фізіотерапії. У деяких випадках показано хірургічну операцію.

Коксартроз тазостегнового суглоба – методи лікування

У терапії коксартрозу важливо не лише боротися із симптомами, а й впливати на причину хвороби. Тому схема лікування коксартрозу тазостегнового суглоба обов’язково повинна включати ЛФК. Сьогодні відмінні результати в терапії цієї патології демонструє кінезітерапія. Це спеціальні ЛФК вправи при коксартрозі тазостегнового суглоба, розроблені професором Бубновським, які засновані на природних для людини рухах.
Пройти лікування та реабілітація за методикою Бубновського можна у нашому центрі кінезітерапії “Здоров’я нації”.

Что такое
кинезитерапия?

Кинезитерапия – одно из основных средств реабилитации, основанное на том, что движения тела помогают обновить, улучшить и сохранить хорошее функциональное состояние костей и мышц, сердечно-сосудистой и других систем организма.
Подробнее о методике

Без хирургических операций

Без лекарств и уколов

Гарантия результата 95%

Облегчение и ощутимые результаты уже после первых сеансов

Устранение причин, а не следствий

Опытные реабилитологи

Боли в спине и суставах?

ХВАТИТ ТЕРПЕТЬ,
запишитесь на прием!

Лечение без уколов, операций и таблеток

КОНСУЛЬТАЦИЯ ВРАЧА

Приєднуйтесь до нас в соц мережах:

Дивіться нові вправи, читайте корисні поради,
отримуйте знижки та акції