Постава – корекція сколіозу

Сколіоз – поширене захворювання опорно-рухової системи, що характеризується деформацією хребта на кшталт бокового викривлення на 10 і більше градусів. Якщо діагностується сколіоз, корекція постави має проводитися якомога раніше.
У процесі прогресування захворювання збільшується ступінь деформації хребта у передній площині, що призводить до викривлення в сагітальній площині, скручування хребта по вертикальній осі. Все це призводить до деформації грудної клітки, зміни її форми, що відбивається на роботі органів грудної порожнини.
Такі порушення постави, як сколіоз, часто виявляються ще дитячому віці під час планових шкільних обстежень.

Види сколіозу

Сколіоз ділиться на окремі види залежно від локалізації викривлення:

  • Грудний.
  • Поперековий.
  • Грудопоперековий.
  • Комбінований.

Будь-якого типу встановлений сколіоз, корекція постави повинна починатися якомога раніше.

Причини та симптоми сколіозу

Найчастіше виявити точну причину розвитку сколіозу не вдається. Однак наша статистика виділяє цілу низку факторів, що провокують викривлення хребта:

  • Спадкова схильність. Цьому фактору є пояснення.
  • Травми.
  • Інфекційні захворювання, що вплинули на гормональне тло.
  • Викривлення постави. Найпоширеніший чинник через спосіб життя.
  • Остеохондроз. Факт розвитку цього захворювання вже означає, що є викривлення постави, що переходить у сколіоз.
  • Пубертатний період, найчастіше у дівчаток. Він часто впливає на прояв сколіозу через незбалансоване зростання гормонального фону та опорно-рухового апарату.

При огляді пацієнта лікар виявляє видимі викривлення, такі як випинання лопатки, положення плечей на різному рівні, перекос тазу, реберний та поперековий горб, а також асиметрію попереку. Обов’язковим є вивчення знімків.

Порушення постави та сколіоз – лікування

Сьогодні традиційними методами виправлення постави при сколіозі є медикаментозне лікування з метою зняття неприємних симптомів, масаж, лікувальна фізкультура, фізіотерапія, витяг, носіння ортопедичних корсетів. На жаль, часто застосування перерахованих методів не дає позитивної динаміки корекції постави у дітей і дорослих. Деякі з них можуть погіршувати проблему.

Наприклад, постійне носіння корсета призводить до послаблення м’язів спини, тримати правильну поставу стає ще складніше, що з часом призводить до ще більшого викривлення хребта.

Якщо вас цікавить по-справжньому ефективне виправлення постави, рекомендується націлитись на зміцнення кістково-м’язового апарату. У цьому відмінно допоможе лікувальна гімнастика для лікування сколіозу та виправлення постави за методом Бубновського під назвою “кінезітерапія”. Принципи лікування порушення постави за допомогою кінезітерапії ґрунтуються на збільшенні м’язової сили, поліпшенні живлення тканин та загального зміцнення організму.

Регулярні заняття дозволяють зміцнити м’язовий корсет навколо хребта, що дозволить правильно тримати поставу. Таким чином проводиться природна корекція постави та статури, покращується робота всіх органів та систем. Кінезітерапія дозволяє позбавитися болю, відчути легкість і свободу в рухах. Такий спосіб корекції постави, на відміну оперативного втручання, прийому медикаментів і носіння корсетів, немає побічних ефектів чи протипоказань, не призводить до ускладнень.

Виправлення постави при сколіозі – куди звернутись?

Якщо вас цікавить виправлення постави у підлітків, дітей чи дорослих, запрошуємо вас до центру кінезітерапії “Здоров’я нації”.

У нас працює професійна команда фахівців з лікування та реабілітації пацієнтів із проблемами опорно-рухового апарату.

Після комплексної діагностики для кожного пацієнта розробляється індивідуальний план лікування за методом кінезітерапії, який є програмою вправ під контролем лікаря та реабілітолога.

Что такое
кинезитерапия?

Кинезитерапия – одно из основных средств реабилитации, основанное на том, что движения тела помогают обновить, улучшить и сохранить хорошее функциональное состояние костей и мышц, сердечно-сосудистой и других систем организма.
Подробнее о методике

Без хирургических операций

Без лекарств и уколов

Гарантия результата 95%

Облегчение и ощутимые результаты уже после первых сеансов

Устранение причин, а не следствий

Опытные реабилитологи

Боли в спине и суставах?

ХВАТИТ ТЕРПЕТЬ,
запишитесь на прием!

Лечение без уколов, операций и таблеток

КОНСУЛЬТАЦИЯ ВРАЧА

Приєднуйтесь до нас в соц мережах:

Дивіться нові вправи, читайте корисні поради,
отримуйте знижки та акції