Міжхребцева грижа
Міжхребетна грижа – дегенеративне захворювання хребта, яке характеризується зміною структури та усуненням міжхребцевого диска. В основі причина таких змін лежить в атрофії м’язів через гіподинамію або гіпердинамію (що означає занадто малорухливий спосіб життя або занадто сильні навантаження). Атрофія м’язів – є основною причиною, що призводить до порушення харчування хребетного сегмента і диск, що складається з хрящика, всередині якого знаходиться багато води, починає підсипати і утворюється – грижа. Розвиток даного патологічного процесу чинить тиск на прилеглі структури через спазм прилеглих м’язів (судини, нерви, спинний мозок). Це може призвести до запалення або втрати функції. За відсутності лікування міжхребцева грижа попереково-крижового відділу або інших сегментів хребта може прогресувати, що призводить до незворотних наслідків.
За місцем локалізації міжхребцеві грижі поділяються на:
- Шийного відділу. Викликають болі в ділянці шиї з віддачею в плече і руку, парестезії грудних кінцівок, головний біль і запаморочення.
- Грудний відділ. Характеризується болем у міжлопатковій ділянці та грудній клітці, а також ділянці серця.
- Поперекового відділу. Виражається болем у попереку, що іррадіює у нижню кінцівку, парестезіями. Може призводити до тяжких порушень функцій нижніх кінцівок, проблем із тазовими органами.
Міжхребетна грижа симптоми та лікування
Захворювання розвивається поступово у кілька етапів. На першому етапі виникають легкі болі в області прилеглих м’язів розвитку грижі. Ця стадія характеризується початком дегенеративного процесу. Поступово в області ураження відбувається порушення кровообігу, виникає набряклість, скутість. При подальшому прогресуванні компенсаторно розвивається викривлення хребта.
Другий етап характеризується посиленням болючих відчуттів, зниженням температури тіла, виникненням сухості шкіри. Хворий починає вибирати положення тіла, виходячи зі зниження дискомфорту та больових відчуттів, у результаті постава стає ще більш викривленою. Відчувається скутість і стислість. Якщо не проводити лікування, міжхребцева грижа крижового відділу хребта або іншої ділянки розвивається далі, симптоми посилюються.
Міжхребетна грижа поперекового відділу хребта – лікування
Стандартні варіанти лікування міжхребцевої грижі 10 мм і більше базуються на прийомі знеболювальних та протизапальних препаратів. Однак така терапія є симптоматичною і лише видаляє прояви патологічного процесу. Сама проблема нікуди не зникає і лише продовжує прогресувати. Радикальним методом лікування симптомів міжхребцевої грижі поперекового відділу є оперативне втручання. Однак такий варіант несе в собі масу ризиків, ускладнень та тривалий період реабілітації.
Відмінний метод профілактики та лікування міжхребцевої грижі – лікувальна фізкультура. На даний момент добрі результати демонструє методика доктора медичних наук Бубновського під назвою “кінезітерапія”. Вона розроблена на основі природних рухів, тому відмінно підійде для лікування та профілактики гриж у будь-якому відділі хребта та на будь-якому етапі розвитку патології. Кінезітерапія спрямована на зниження болю, покращення кровообігу, лімфотоку, зупинку розвитку дегенеративно-дистрофічного процесу, вона дає можливість позбутися скутості у суглобах без ліків та операцій. Регулярні заняття дозволять повернути радість руху та відновити працездатність.
Де пройти курс кінезітерапії при міжхребцевій грижі?
Якщо вас цікавить лікування міжхребцевої грижі диска l5 s1 або іншого сегмента, звертайтеся до сучасного центру кінезітерапії “Здоров’я нації”. Програма терапії розробляється індивідуально для кожного пацієнта з огляду на його вік, діагноз, супутні патології та інші особливості. Записатися на консультацію та поставити всі додаткові запитання можна за вказаним телефоном.