Реабілітація та відновлення після грижі хребта

Грижа міжхребцевого диска – це екструзія (випинання) ядра диска, що виникає внаслідок розриву щільного фіброзного кільця і є наслідком протрузії, де під тиском власної ваги м’язи перестали живити диск і утримувати. Навіть у запущених випадках – неефективним методом лікування є операція. Але, якщо так сталося і операція все ж таки була, то справа не обмежується тільки хірургічним втручанням, пацієнту потрібна комплексна реабілітація після грижі шийного відділу або інших сегментів хребта.

Що таке хребетний диск і навіщо він потрібний?

Хребет людини складається з безлічі хребців, які з’єднуються між собою за допомогою хрящів та суглобів, а головне м’язи, зв’язки. Між хребцями розташовуються міжхребцеві диски, що пом’якшують навантаження на хребет. Вони роблять його стабільним і рухливим, виконують функцію амортизації. Але гнучкість, харчування, утримання всього хребта залежить тільки від м’язів, зв’язок та інших м’яких тканин, тому що в них простягаються всі судини, за якими кров і лімфа переміщається по всьому тілу, потрапляючи і забезпечуючи всі наші органи та суглоби необхідними елементами, вітамінами та ферментами.

Згодом, внаслідок надмірного тиску хребця, у міжхребцевому просторі може виникнути протрузія – випинання диска без розриву фіброзного кільця. Якщо нічого не робити, протрузія може перейти в грижу, яку найчастіше пропонують лікувати оперативним шляхом. Це досить складна і небезпечна операція, успіх якої залежить не тільки від умінь хірурга, а й від того, наскільки грамотно буде організована підготовка та реабілітація після видалення міжхребцевої грижі поперекового відділу або інших сегментів хребта.

Як відбувається відновлення після міжхребцевої грижі?

Після операції пацієнт потребує комплексної реабілітації, яка спрямована на відновлення рухів та формування м’язового корсету, щоб уникнути подальших рецидивів захворювання. Важливо забезпечити хороший кровотік та обмін речовин у тканинах хребта, це прискорить регенерацію та одужання.

Комплексна реабілітація після видалення грижі шийного відділу або інших сегментів хребта обов’язково включає фізіотерапію, масажі та лікувальну гімнастику. Курс відновлення визначає лікар, орієнтуючись на стан пацієнта, його вік та фізичні можливості, а також складність проведеної операції.

План реабілітації після видалення грижі шийного відділу хребта

Існує хибна думка, що після операції людині показана обмежена рухливість і спокій. Хворий обережно і максимально обмежує навантаження на хребетний стовп. Таке неправильне відновлення після видалення міжхребцевої грижі поперекового відділу може призвести до рецидиву.

Тому план реабілітації має включати різні відновлювальні заходи: електрофорез, ультразвук, КВЧ-терапію, магнітотерапію, а також поступове запровадження фізичної активності.

Реабілітація після видалення поперекової міжхребцевої грижі часто проводиться із застосуванням кінезітерапії за методикою доктора Бубновського. Це лікування природними рухами, застосовуючи ряд професійних реабілітаційних апаратів, що допомагає швидко позбутися болю та скутості, зміцнити м’язи та зв’язки. Головне уникнути рецидиву та появи грижі у сусідньому сегменті, оскільки, коли з’являється грижа в одному місці, то компенсацію на себе бере сусідній сегмент, і, якщо не провести реабілітацію, то як правило грижа з’являється і в сусідньому сегменті – пацієнт потрапляє у порочне коло .

Програма вправ розробляйся індивідуально кожному за пацієнта, які виконання суворо контролюється лікарем-реабілітологом.

Регулярні заняття з кінезітерапевтом дозволять:

  • Поліпшити кровообіг та лімфоток у зоні проведення операції, що прискорить регенерацію тканин та їх загоєння.
  • Повернути рухову активність.
  • Позбутися набряклості та застійних явищ.
  • Зміцнити м’язи та зв’язки хребта.

Курс кінезітерапії призначається лише після комплексної діагностики.

Де пройти реабілітацію після видалення грижі хребта?

Якщо вас цікавить реабілітація після міжхребцевої грижі поперекового відділу, звертайтеся до центру кінезітерапії “Здоров’я нації”, де працюють найкращі реабілітологи міста та країни. Ми допоможемо вам максимально швидко та комфортно пройти етапи відновлення після операції та повернутися до активного життя. Записатися на прийом до лікаря можна телефоном або за допомогою онлайн-заявки на сайті.

Что такое
кинезитерапия?

Кинезитерапия – одно из основных средств реабилитации, основанное на том, что движения тела помогают обновить, улучшить и сохранить хорошее функциональное состояние костей и мышц, сердечно-сосудистой и других систем организма.
Подробнее о методике

Без хирургических операций

Без лекарств и уколов

Гарантия результата 95%

Облегчение и ощутимые результаты уже после первых сеансов

Устранение причин, а не следствий

Опытные реабилитологи

Боли в спине и суставах?

ХВАТИТ ТЕРПЕТЬ,
запишитесь на прием!

Лечение без уколов, операций и таблеток

КОНСУЛЬТАЦИЯ ВРАЧА

Приєднуйтесь до нас в соц мережах:

Дивіться нові вправи, читайте корисні поради,
отримуйте знижки та акції