Лікування грижі грудного відділу

Грижа в грудному відділі хребта – явище досить рідкісне, якщо порівнювати з шийним та поперековими зонами. Однак і тут трапляються проблеми. Провокуючими чинниками можуть бути: підйом тяжкості, травми, вікові зміни. Якщо виявлено грижу грудного відділу, лікування потрібно починати якнайшвидше.

По суті грижа є пошкодженням диска і вихід його вмісту назовні. Така патологія може розвинутись у будь-якій у будь-якій зоні грудного відділу. По локалізації симптомів можна визначити місце поразки.

Грижа грудного відділу симптоми та лікування

Основним проявом наявності грижі міжхребцевого диска є болючі відчуття. Ступінь вираженості болю варіюється рівнем розвитку патології.

Головні симптоми грижі хребта – це:

  • Біль різної інтенсивності.
  • Парестезії (оніміння, поколювання, «мурашки»).
  • Скутість рухів до парезів.
  • Зниження м’язового тонусу.

При появі таких симптомів лікування протрузії грудного відділу краще розпочинати у найкоротший термін. Швидке звернення до лікаря може позбавити небезпечних наслідків такої патології та прискорить одужання.

Причини 

Захворювання може розвинутися практично в будь-якому віці, зазвичай передує йому утворення протрузій, травми, порушення постави (сколіоз, кіфоз і т.д.). Також причиною може стати вроджена схильність.

Серед інших факторів, що провокують розвиток грижі, виділяють:

  • Порушення метаболізму.
  • Травми під час падіння або від ударів.
  • Тяжкі навантаження на хребет.
  • Надлишкова вага.
  • Підняття важких вантажів.
  • Малорухливий спосіб життя.

Навіть від неправильної постави під час роботи за комп’ютерами або під час водіння автомобіля може розвинутися міжхребцева грижа грудного відділу, лікування якої потребує комплексного підходу та великої уваги.

Зазвичай лікування включає: лікувальну фізкультуру, тейпування, кріопроцедури, масажі, фізіотерапію.

Хороші результати у лікуванні протрузії дисків грудного відділу демонструє кінезітерапія. Це лікування та профілактика захворювань за допомогою раціонального руху. Вона показана в будь-якому віці і впливає на причину захворювання, а не просто видаляє симптоми, як це роблять медикаменти. Регулярні заняття допомагають налагодити кровообіг, зняти м’язові затискачі, позбутися зайвої ваги та скутості руху.

Для того, щоб заняття проходили максимально безпечно та ефективно, перед початком курсу необхідно пройти комплексну міофасціальну діагностику.

Діагностика

Прийом пацієнта починається з огляду, фахівець збирає анамнез, виконує низку тестів, пальпацію. Для визначення чіткішої картини призначається МРТ чи КТ. Також може знадобитися здача додаткових лабораторних аналізів.

За результатами обстеження лікар зможе поставити точний діагноз та розробити індивідуальну програму, яка враховує особисті особливості та рівень фізичного розвитку пацієнта.

Якщо ви хочете розпочати лікування міжхребцевої грижі грудного відділу методом кінезітерапії, звертайтесь до нашого центру «Здоров’я нації». Тут ви зможете пройти детальну діагностику для складання ефективнішої терапії персонально для вас.

Редакторська група

Что такое
кинезитерапия?

Кинезитерапия – одно из основных средств реабилитации, основанное на том, что движения тела помогают обновить, улучшить и сохранить хорошее функциональное состояние костей и мышц, сердечно-сосудистой и других систем организма.
Подробнее о методике

Без хирургических операций

Без лекарств и уколов

Гарантия результата 95%

Облегчение и ощутимые результаты уже после первых сеансов

Устранение причин, а не следствий

Опытные реабилитологи

Боли в спине и суставах?

ХВАТИТ ТЕРПЕТЬ,
запишитесь на прием!

Лечение без уколов, операций и таблеток

КОНСУЛЬТАЦИЯ ВРАЧА

Приєднуйтесь до нас в соц мережах:

Дивіться нові вправи, читайте корисні поради,
отримуйте знижки та акції