Лікування грижі шийного відділу
Грижа в шийному відділі хребта виникає внаслідок розриву кільця фіброзного диска і виходження назовні його вмісту. Шийна зона стоїть на другому місці за ризиком розвитку міжхребетних протрузій і гриж після поперекового відділу. Якщо виявлено грижу шийного відділу, лікування потрібно починати якнайшвидше. У важких і занедбаних випадках може знадобитися хірургічне втручання.
Причини
У групі ризику розвитку цієї патології перебувають люди з малорухливим сидячим способом життя – офісні співробітники, програмісти, вчителі, водії, фрілансери. З розвитком ери електроніки та появою смартфонів, до групи ризику увійшли люди будь-якого віку, у тому числі молодь, яка багато часу проводить за мобільним пристроєм.
Головні причини розвитку гриж у шийному відділі – це:
- Порушення обміну речовин.
- недостатнє вживання рідини.
- Малорухливий спосіб життя та сидяча робота.
- Шкідливі звички.
- Вроджена та спадкова схильність.
- Остеохондроз хребта.
- Наявність викривлень (сколіоз, лордоз, кіфоз).
- Граничні навантаження у спорті, підняття ваги.
- Звичка ходити з опущеною головою.
Будь-який із перелічених пунктів несе у собі схильність до цього захворювання, тому рекомендується уважно стежити за своїм здоров’ям.
Грижа шийного відділу: симптоми та лікування
Характер та інтенсивність симптомів відрізняються залежно від ступеня ураження та занедбаності хвороби. Основні прояви патології – це:
- Болісні відчуття у шиї та плечах.
- Скутість і дискомфорт у цій галузі.
- Головні болі.
- Шум у вухах.
- Запаморочення.
- Парестезії.
Розвиток грижі може початися внаслідок остеохондрозу або спондильозу, що протікає, а також внаслідок травм або аномалій розвитку хребта. У разі явної виразності симптомів лікування грижі міжхребцевого диска шийного відділу потрібно починати якнайшвидше, оскільки дана патологія призводить до ряду ускладнень: гіпоксія, порушення кровообігу життєво важливих органів (нирки, печінка, серце, легені тощо).
Сьогодні лікування хребетної грижі шийного відділу методом кінезітерапії показує чудові результати. Методика лікаря Бубновського допомагає усувати причину розвитку захворювання, а не просто прибирати симптоми, як це роблять медикаменти.
Також у комплексі з ЛФК призначаються масажі, тейпування, фізіопроцедури, кріопроцедури та багато іншого.
Діагностика
Перед тим, як правильно підібрати спосіб лікування грижі шийного відділу , необхідно пройти комплекс діагностичних процедур. Обстеження перед призначенням терапії – важливий крок, з якого починається комплексне лікування грижі хребців шийного відділу . Зазвичай обстеження включає: візуальний огляд, збирання анамнезу, виконання неврологічних тестів, лабораторні аналізи, МРТ та КТ.
Якщо ви хочете розпочати лікування грижі хребта методом кінезітерапії, запрошуємо вас записатися на діагностику до нашого медичного центру «Здоров’я нації». Після комплексного обстеження для пацієнта складається індивідуальна програма занять з урахуванням наявної патології та ступеня фізичної підготовки.