Лікування гриж хребта та поперекового відділу методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та таблеток

Біль в попереку чи стегні?

ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!
  Що таке грижа хребта?

  Міжхребцева грижа (грижа міжхребцевого диска) - частина зруйнованого дистрофічним процесом (зневоднення) диска, що є показником ішемії (дефіцит кровотоку) м'язів, а не причиною болю та втрати працездатності. Після відновлення кровообігу в зоні м'язів, які відповідають за харчування набряк, і ця частина колишнього диска лізується (виводиться) та елімінується (виганяється) системою спеціальних клітин (макрофаги), що доводиться на контрольних знімках після проведення сеансів кінезітерапії.

  Причина виникнення грижі

  Протрузії та грижі дисків розвиваються за таких факторів:
  • Внаслідок неправильної постави;
  • Внаслідок сколіозу;
  • Згодом остеохондрозу;
  • Порушення харчування тканин (дефіцит кровообігу);
  • Часті мікротравми;
  • Зміщення хребців;
  • Дефіцит м’язів;
  • Надлишкова вага;
  • Гормональний збій;
  • Плоскостопість;
  • Травми;
  • Надмірне та неправильне навантаження на хребет (наприклад: спорт, важкі види робіт).

  Симптоми грижі хребта

  Спазмовані м'язи втрачають еластичність, порушується мікроциркуляція крові в тканинах, в результаті руйнуються диски та їх висихання, з'являється скупчення елементів, своєрідних продуктів розпаду, що засмічують венозні сплетення хребта. Далі утворюються глибокі набряки м'яких тканин, запалення, спазм м'язів, які приймають за «затискання» нервових корінців. Таким чином, болі відображають стан глибоких м'язів хребта, а не «утиск спинномозкових корінців». Залежно від відділу хребта розрізняють такі симптоми:

  Болі в руці, плечі та лопатці, при поворотах і нахилах голови виникають різкі напади

  Гострий або стріляючий біль

  Біль, що віддає в ноги, стопу

  Порушення серцево-судинної системи (різкі стрибки артеріального тиску)

  Головний біль, запаморочення

  М'язові спазми, оніміння рук або пальці рук, неприємне поколювання, слабкість рук

  Неможливо зігнутися, обернутися, навіть чхнути.

  Оніміння пальців ніг чи стопи

  Що таке кінезітерапія?

  Кінезітерапія - означає лікування рухом, який включає ефективну методику лікувальних вправ. ЛФК при протрузії грудного, шийного, поперекового відділів хребта, а також інших патологій опорно-рухового апарату. Лікарі та реабілітологи застосовують ЛФК при поперековій грижі хребта, а також при дегенеративних змінах в інших відділах.
  Докладніше про методику

  Без хірургічних операцій

  Без ліків та уколів

  Гарантія результату 95%

  Відчутні результати після перших сеансів

  Усунення причин, а не наслідків

  Досвідчені реабілітологи

  Контроль параметрів здоров'я на заняттях

  Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

  Основні етапи лікування кінезітерапією

  Особливу ефективність показує гімнастика Бубновського при грижі поясничного відділу хребта під назвою «кінезітерапія». Така методика дає швидкі та стійкі результати вже за короткий період години.
  • 1

   Консультація

   Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально з вивченням медичних документів. Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

  • 2

   Діагностика

   Опитування пацієнта з усіх напрямків здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів. Діагностичні вправи, що оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування. Розробка тактики лікування та видається необхідний матеріал для вивчення пацієнту.

  • 3

   Лікування

   Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет. Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедури, гімнастика, тейпування тощо.

  • 4

   Супровід

   Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки. Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу. Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.

  Прийом проводять

  У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
  Філіпченкова Наталія
  Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 1500 – пацієнтів, що звернулися
  Шилов Олег Валерійович
  Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 300 – пацієнтів, що звернулися

  Наслідки при бездіяльності

  Якщо не лікувати грижу хребта, то це веде до появи грижі диска хребта і всі його ускладнення.

  Перекіс тазу (анталгічний перекіс тазу - чим довше тим складніше відновити, але реально завжди)

  Прогресування болю через деякий проміжок часу, поява грижі у сусідніх сегментах суглобів хребта.

  Порушення роботи органів (залежити від частини проблеми – поперек, грудний чи шийний відділи)

  Результати своєчасного звернення до фахівців

  На апаратах знімається спазм глибоких м'язів хребта, відновлюється мікроциркуляція організму та робота м'язів біля суглоба. Видільні органи виводять грижі дисків з організму, а в народі кажуть «грижа розсмокталася»:
  • Іде страх перед рухом;
  • Відходять усі болючі відчуття;
  • Відновлюється рухливість всього тіла;
  • Поліпшується чи нормалізується робота всіх органів;
  • Корекція ваги тіла;
  • Набувається запас міцності тіла;
  • Набувають навичок для профілактики в домашніх умовах.

  ``Здоровий тренд``

  Данишевська Лариса

  57 років, домогосподарка

  Проблема: виражені болі в шийному відділі, дискомфорт у грудному та поперековому відділах.

  Результат: усі болі пройшли, самопочуття хороше, скарг немає. Для профілактики відвідує річний абонемент та групові заняття суглобової партерної гімнастики.

  Голубівська Ольга

  34 роки, практикуючий адвокат

  Проблема: хвороба Бехтерева, стан після ендопротезування лівого тазостегнового суглоба.

  Результат: покращилася якість життя, немає болю, збільшилася амплітуда рухів у суглобах, збільшилася витривалість.

  БІЛЬШЕ ІСТОРІЙ

  Часто задавані питання

  1. Чим займається ваш центр?

  Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.
  Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
  Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
  Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо їх те, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, що з поразкою великих суглобів.

  2. Чи є вікові обмеження?

  М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин.

  Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, яка відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

  3. Чи є протипоказання до лікування?

  Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
  Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
  При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
  З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.

  4. Чи потрібно мати з собою фотографії МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

  При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
  Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі – достатньо.

  5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

  Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
  Біль – це сигнал про проблему.
  Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті, коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

  6. Скільки коштує курс лікування з міжхребцевою грижею?

  Будь-який курс лікування складається з 12 сеансів індивідуальної роботи на лікувальних апаратах (спеціальних тренажерах), суглобової партерної гімнастики, кріопроцедур, суглобового масажу. Є ще низка додаткових допоміжних технік, які ми використовуємо. Також ми враховуємо вікову категорію наших пацієнтів. Тому вартість курсу завжди прораховується індивідуально після прийому на безкоштовну консультацію.

  7. Чи можна займатися гострими болями?

  Ситуація:

  З болями у спині я йду до одного лікаря, до іншого. Один каже: «Тобі треба бити знеболювальне», інший каже: «Тобі треба блокаду», третій: «Тобі треба корсет», і четвертий (коли я вже втомився від ліків, блокад, у мене вже пішли алергії, токсичні впливи на слизову оболонку і відкриваються виразки) мені каже: «Давай різати!». Розрізали, одягли на тебе корсет і сказали: “Не рухайся, не ворушись, не сиди, не нахиляйся”. І ось тобі (наприклад) 35 років, у тебе купа дітей, яких треба годувати, а тобі заборонили рухатися. Як це називається, як не ущербне розуміння розвитку хвороби?
  А вся проблема лише в тому, що треба розібратися: Що таке біль? Причина цього болю?
  Біль – це сигнал, а чи не проблема. І в нашому випадку біль є компасом, щоб розуміти, як реагує наше тіло на ту чи іншу вправу. А якщо ви заглушите біль уколами, мазями, таблетками, то як ми зрозуміємо, що вам стає краще? Тому у фазі навіть найгострішого болю необхідно їхати до нашого медичного центру. Якщо ж немає такої можливості, то ми приїдемо до вас.

  8. Чи вистачить одного курсу реабілітації з цим захворюванням?

  Завдання лікаря:
  – зняти біль;
  – відновити чи вилікувати м’язи;
  – дати запас міцності.
  Саме тому ми всім рекомендуємо пройти 3 курси відновлення.
  Один курс – це так зване знищення безграмотності, тому що м’язи важливо навчити рухатися правильно. Але за цей курс кожен одержує найголовніше – розуміння того, що вправу лікує!
  Наше завдання – не прив’язувати до себе пацієнта. Вважаємо, що людина має бути вільною від лікаря, але вона повинна зрозуміти, що робити. І чим більше буде одужалих людей, тим більше буде нових людей. Важливо дотримуватись клятви Гіппократа.
  Пацієнту, що одужав, додому даються матеріали з установками, вправами. Він може придбати книги. Ми завжди попереджаємо, що якщо не виконувати вправи, можливість нового загострення збережеться. Ми все частіше зустрічаємо людей, які кажуть приблизно таке: «Я лікувався у вас 10 років тому. Досі і в лазню ходжу, і займаюся гімнастикою. Спасибі вам велике”.

  9. Як проходять заняття індивідуально чи групі?

  Наші сеанси відбуваються виключно в індивідуальній формі: пацієнт = лікар чи реабілітолог.
  Але маємо завдання дати пацієнтові навички і здібності правильно користуватися тілом і чути його. Тому в міру проходження сеансів, наші пацієнти стають досвідченішими та самостійними, що і є само по собі одужання. Далі нашим пацієнтам пропонується відвідати вже Суглобову Партерну Гімнастику, де вже інструктор працює із групою пацієнтів.

  10. Чи потрібно оперувати грижу?

  М’язове тіло або м’язовий орган становить 40 відсотків тіла, а якщо врахувати зв’язки та зони кріплення м’язів до кісток, то 60 відсотків. Усі судини людини, нервова система перебувають у м’язах. І якщо м’язи працюють – то працюють судини, просувається кров, відбувається харчування та виведення відпрацьованих продуктів. А якщо м’яз не працює – він атрофується (стає в’ялим і млявим). Пропадають судини, капіляри, знижується лімфоток і погіршується загальний стан людини, пов’язаний з ішемічними проблемами (судинні проблеми), гіпоксичними (живлення киснем мозку) та дистрофічними (кістки). А у всіх цих явищах винна недостатність м’язової тканини.
  Вважається що «Людина лінива, боягузлива і слабка». Він вважає себе «рожевим, пухнастим і винним, що він остеохондроз». І йому раптом кажуть, що цю хребетну грижу, яка раптом з’явилася, необхідно оперувати. Але треба знати, що грижа тут не вилазить, просто диск руйнується, від нього залишається дегенеративна (суха) стружка, яку нейрохірурги видають за грижу. Таким чином відбувається гра слів, і людина фактично робиться інвалідом. Адже будь-яка операція – це зниження якості життя. Це інвалідність на рік.
  – І ще невідомо, як пройде ця операція…
  Лікування дещо ускладнюється з огляду на проведену операцію та рубцево-спайкові пошкодження, що залишилися, у глибоких м’язах, що оточують хребет. Як правило, після операції з видалення грижі диска через деякий час виникає нова грижа, болі в спині повертаються. Чи не експериментуйте більше зі своїм хребтом! Ми допоможемо Вам запобігти ризику появи нових гриж міжхребцевих дисків. Про операції – забудьте!

  Історії одужання пацієнтів

  Юлія, 40 років

  Ревматоїдний поліартрит

  Надійшла на реабілітацію із проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

  Лариса Броніславівна, 54 роки

  Остеохондроз

  Звернулась до центру «Здоров'я нації» на початку 2014 року з діагнозом остеохондроз. На даний момент пацієнтка перебуватиме на річному абонементі та є повністю самостійною. Підтримує своє фізичне здоров'я та гарне самопочуття.

  Тетяна Антонівна, 74 роки

  Коксартроз 3 ступеня

  Звернулася до центру з сильними болями у тазостегновому суглобі та поставленим діагнозом коксартроз 3 ступеня. Ми налагодили роботу серцево-судинної системи, нормалізували артеріальний тиск, відновили роботу нижніх кінцівок завдяки покращенню роботи м'язів, зняли больовий симптом та пацієнтка вільно рухається без обмежень та операцій.

  БІЛЬШЕ ІСТОРІЙ ПАЦІЄНТІВ

  Хребетні грижі.

  Сьогодні лікувальна фізкультура при протрузії поперекового відділу хребта є одним з дієвих методів лікування цієї недуги. Така методика дає швидкі та стійкі результати вже за короткий період часу.

  Основним плюсом методики виступає відсутність медикаментозного втручання. Лікування проводиться без застосування таблеток, уколів чи хірургічних операцій. Кінезітерапія не має протипоказань, такі сеанси можуть проводитись у будь-якому віці, навіть у дитячих групах та для лікування пенсіонерів. Методика допустима для застосування навіть людям з обмеженими можливостями, пацієнтам, які перенесли інфаркт та інсульт. Під час проведення сеансів використовуються спеціальні апарати та аксесуари для правильного виконання комплексу. Контроль за виконанням усіх вправ здійснюється досвідченим лікарем і реабілітологом.

  Кінезітерапія підходить при терапії різних проблем у чоловіків та жінок будь-якого віку і в першу чергу бореться не із симптомами, а причиною хвороби.

  Кінезітерапія по Бубновському у Дніпрі та Новомосковську.

  Якщо вас цікавить ефективна фізіотерапія при грижі хребта, а також протрузії та інших патологій, звертайтеся до нашого сучасного центру реабілітації «Здоров’я нації». У нас проводиться лікувальна гімнастика за методом Бубновського, яка ефективна при грижах шийного інших відділів хребта.

  7 головних причин звернутися до нашого центру:

  • Ефективне лікування протрузії та грижі міжхребцевих дисків, а також інших захворювань кістково-м’язового апарату;
  • Професійний персонал центру з великим досвідом та високою кваліфікацією;
  • Сучасні методи діагностики;
  • Зручний запис у режимі онлайн або по телефону;
  • Велика кількість позитивних відгуків реальних клієнтів центру;
  • зручні методи оплати (готівковий, безготівковий);
   Прийнятні ціни на всі послуги (нижче, ніж у конкурентів).

  Не варто терпіти біль та скутість у тілі! Ефективна лікувальна гімнастика при протрузіях хребта дозволяє вже за короткий період відчути полегшення і відчути себе знову активною і здоровою людиною.

  Тепер, якщо вас цікавить ЛФК по Бубновському при протрузії грудного, поперекового та шийного відділу хребта, ви знаєте, де отримати професійну допомогу досвідчених лікарів-реабілітологів.

  Записатися на прийом до лікаря можна за телефонами чи за допомогою спеціальної онлайн-форми на сайті центру «Здоров’я нації». Ми завжди раді відповісти на всі питання, що вас цікавлять!