Бурсит колінного суглоба
Рух суглобів супроводжується тертям структур друг про друга. Щоб рух відбувався м’яко і безболісно без натирання і наступного запалення, структури суглоба змащуються спеціальної синовіальної рідиною, яка заповнює околосуставную сумку (бурсу).
Таке захворювання, як бурсит колінного суглоба, пов’язане з розвитком запалення слизової оболонки сумки навколо суглоба коліна.
Чому виникає колінний бурсит?
Нижче розглянемо основні причини виникнення такої патології колінного суглоба:
- Травми. Сюди можна віднести регулярні мікротравми внаслідок інтенсивних навантажень у спортсменів, а також одноразове травмування під час удару, падіння.
Відкладення кристалів солей. Така патологія може виникати при порушенні пуринового (біосинтез) обміну та інших збоїв в організмі. - Запалення. Розвиток подагри, артриту, артрозу та інших захворювань також можуть спричинити бурсит колінного суглоба.
- Аутоімунні реакції. Сюди можна зарахувати псоріаз, алергії та інші патології.
- Бактеріальні інфекції. Стафілококи, пневмококи, стрептококи та інші патогенні мікроорганізми можуть проникати у тканини суглоба та викликати бурсит.
При будь-якій причині лікування колінного бурситу слід починати якнайшвидше, щоб розвиток такого стану не призвів до тяжких наслідків.
Симптоми бурситу колінного суглоба
Запалення може мати гострий чи хронічний характер. У першому випадку симптоми колінного бурситу будуть досить виражені та інтенсивні. До них можна віднести:
- Біль у колінному суглобі.
- Утворення припухлості.
- Пульсація та підвищення температури шкіри в ділянці суглоба.
- Скутість руху.
При виникненні таких проявів необхідно якомога раніше починати лікування бурситу колінного суглоба, щоб уникнути посилення симптомів.
У чому небезпека бурситу коліна?
Якщо вчасно не розпочати лікування бурситу коліна, він може перейти у гостру гнійну форму. Хронічний перебіг захворювання може призвести до утворення рубцевих спайок усередині колінного суглоба, що з часом може призвести до інвалідності.
У запущених випадках єдиним варіантом вирішення проблеми є радикальне хірургічне видалення навколосуглобової бурси. Якщо невелика поразка є можливість провести артроскопічне видалення слизової оболонки бурси.
Хто у групі ризику?
Бурсит колінного, підколінного суглобів може виникнути у будь-якої людини, проте найбільше до такої патології схильні спортсмени, працівники цілого ряду професій, де навантаження йде на коліна, а також люди похилого віку. Для профілактики необхідно давати відпочинок колінним суглобам, носити спеціальні бандажі, правильно харчуватися та вести здоровий спосіб життя.
Ну а якщо проблема вже є і потрібне лікування бурситу коліна найкращими методиками, звертайтесь до центру «Здоров’я нації у Дніпрі та Новомосковську.
Для запису на діагностику телефонуйте або залишайте онлайн-заявку на сайті!