Бурсит колінного суглоба

Рух суглобів супроводжується тертям структур друг про друга. Щоб рух відбувався м’яко і безболісно без натирання і наступного запалення, структури суглоба змащуються спеціальної синовіальної рідиною, яка заповнює околосуставную сумку (бурсу).

Таке захворювання, як бурсит колінного суглоба, пов’язане з розвитком запалення слизової оболонки сумки навколо суглоба коліна.

 

Чому виникає колінний бурсит?

Нижче розглянемо основні причини виникнення такої патології колінного суглоба:

  • Травми. Сюди можна віднести регулярні мікротравми внаслідок інтенсивних навантажень у спортсменів, а також одноразове травмування під час удару, падіння.
    Відкладення кристалів солей. Така патологія може виникати при порушенні пуринового (біосинтез) обміну та інших збоїв в організмі.
  • Запалення. Розвиток подагри, артриту, артрозу та інших захворювань також можуть спричинити бурсит колінного суглоба.
  • Аутоімунні реакції. Сюди можна зарахувати псоріаз, алергії та інші патології.
  • Бактеріальні інфекції. Стафілококи, пневмококи, стрептококи та інші патогенні мікроорганізми можуть проникати у тканини суглоба та викликати бурсит.

При будь-якій причині лікування колінного бурситу слід починати якнайшвидше, щоб розвиток такого стану не призвів до тяжких наслідків.

Симптоми бурситу колінного суглоба

Запалення може мати гострий чи хронічний характер. У першому випадку симптоми колінного бурситу будуть досить виражені та інтенсивні. До них можна віднести:

  • Біль у колінному суглобі.
  • Утворення припухлості.
  • Пульсація та підвищення температури шкіри в ділянці суглоба.
  • Скутість руху.

При виникненні таких проявів необхідно якомога раніше починати лікування бурситу колінного суглоба, щоб уникнути посилення симптомів.

Бурсит коленного сустава

У чому небезпека бурситу коліна?

Якщо вчасно не розпочати лікування бурситу коліна, він може перейти у гостру гнійну форму. Хронічний перебіг захворювання може призвести до утворення рубцевих спайок усередині колінного суглоба, що з часом може призвести до інвалідності.

У запущених випадках єдиним варіантом вирішення проблеми є радикальне хірургічне видалення навколосуглобової бурси. Якщо невелика поразка є можливість провести артроскопічне видалення слизової оболонки бурси.

Хто у групі ризику?

Бурсит колінного, підколінного суглобів може виникнути у будь-якої людини, проте найбільше до такої патології схильні спортсмени, працівники цілого ряду професій, де навантаження йде на коліна, а також люди похилого віку. Для профілактики необхідно давати відпочинок колінним суглобам, носити спеціальні бандажі, правильно харчуватися та вести здоровий спосіб життя.

Ну а якщо проблема вже є і потрібне лікування бурситу коліна найкращими методиками, звертайтесь до центру «Здоров’я нації у Дніпрі та Новомосковську.

Для запису на діагностику телефонуйте або залишайте онлайн-заявку на сайті!

Что такое
кинезитерапия?

Кинезитерапия – одно из основных средств реабилитации, основанное на том, что движения тела помогают обновить, улучшить и сохранить хорошее функциональное состояние костей и мышц, сердечно-сосудистой и других систем организма.
Подробнее о методике

Без хирургических операций

Без лекарств и уколов

Гарантия результата 95%

Облегчение и ощутимые результаты уже после первых сеансов

Устранение причин, а не следствий

Опытные реабилитологи

Боли в спине и суставах?

ХВАТИТ ТЕРПЕТЬ,
запишитесь на прием!

Лечение без уколов, операций и таблеток

КОНСУЛЬТАЦИЯ ВРАЧА

Приєднуйтесь до нас в соц мережах:

Дивіться нові вправи, читайте корисні поради,
отримуйте знижки та акції