Лікування артрозу колінного суглоба (гонартроз) методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та таблеток

Біль в спині та суглобах?

ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!
  Що таке гонартроз?

  Гонартроз та артрит колінного суглоба (гонить) – це серйозні хронічні захворювання опорно-рухової системи коліна, спричинені дегенеративними змінами у суглобі. Такі стани зачіпають не тільки сам хрящ, а й м'які тканини, що веде до виникнення бурситу чи синовіту. Крім медикаментозної терапії, спрямованої на зняття запалення та зниження болю, гарний ефект дає лікувальна фізкультура при гонартрозі колінного суглоба. Серед багатьох методик добре себе зарекомендувала саме кінезітерапія.

  Причина виникнення гонартрозу

  Найчастіше зустрічається у літніх жінок із надмірною вагою, але це не означає, що від цієї проблеми не страждають молоді та фізично активні люди. Іноді розвиток захворювання провокують надмірне навантаження у тренажерному залі.
  • Спортивні травми – пошкодження меніска, переломи та вивихи;
  • Запальні процеси у суглобах та супутні захворювання;
  • Порушення метаболізму – деякі захворювання ведуть до утворення внутрішньосуглобових відкладень;
  • Надмірні навантаження на суглоб, у тому числі тривале перебування на ногах або фізична робота, пов’язана з підняттям важких речей або спорт;
  • Нерівномірне навантаження на суглоби через викривлення ніг – на перевантажених ділянках артроз проявляється швидше;
  • Плоскостопість.

  Симптоми гонартрозу

  Біль у коліні при русі та ходьбі

  Ранкова скутість у колінному суглобі, коли зниження амплітуди рухів

  Набряк коліна

  Сухий і грубий хрускіт при русі

  Біль навіть у стані спокою

  Деформація суглоба

  Зміна ходи

  Що таке кінезітерапія?

  Значить – рух лікуванням. Дана методика являє собою систему лікувальних вправ з Бубновського, спрямованих на прискорену реабілітацію та відновлення в будь-якій частині опорно-рухового апарату. Кінезітерапія підходить для чоловіків та жінок будь-якого віку. Вона застосовується як ЛФК при бурситі та синовіті колінного суглоба та дає швидкі результати у вигляді полегшення симптомів вже за короткий період часу. Така технологія спрямована на усунення самої причини захворювання, тоді як медикаменти борються здебільшого із симптомами захворювання.
  Докладніше про методику

  Без хірургічних операцій

  Без ліків та уколів

  Гарантія результату 95%

  Відчутні результати після перших сеансів

  Усунення причин, а не наслідків

  Досвідчені реабілітологи

  Контроль параметрів здоров'я на заняттях

  Методиці понад 20 років

  Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

  Робота з і без обладнання

  Основні етапи лікування кінезітерапією

  Кінезітерапія підходить для чоловіків і жінок будь-якого віку і допомагає позбавитися причини гонартрозу, а не боротися з наслідками.
  • 1

   Консультація

   Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально з вивченням медичних документів. Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

  • 2

   Діагностика

   Опитування пацієнта з усіх напрямків здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів. Діагностичні вправи, що оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування. Розробка тактики лікування та видається необхідний матеріал для вивчення пацієнту.

  • 3

   Лікування

   Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет. Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедури, гімнастика, тейпування тощо.

  • 4

   Супровід

   Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки. Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу. Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.

  Прийом проводять

  У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
  Філіпченкова Наталія
  Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 1500 – пацієнтів, що звернулися
  Шилов Олег Валерійович
  Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 300 – пацієнтів, що звернулися

  Наслідки при бездіяльності

  Якщо не лікувати запальний процес колінного суглоба, то з кожним разом ступінь артрозу збільшується.

  При першому та другому ступені - знижується працездатність роботи коліна на м'язовому рівні, системно з'являється набряк. Прогресування в 3 та 4 ступінь.

  При третьому ступені починається незворотні процеси як деформації кістки. Деформація – це процес незворотній.

  На четвертій стадії знижується майже нуля працездатність суглоба. Це веде до протезування.

  Результати своєчасного звернення до фахівців

  Внаслідок стимуляції кровопостачання навколосуглобових м'язів, покращується харчування самих суглобів. Хрящі суглобових поверхонь (тазостегновий суглоб не виняток) отримують харчування із суглобової рідини шляхом дифузії. Чергування дозованого впливу на суглоби з вправами, що розвантажують, створює умови для оптимізації цього процесу.
  • Зниження чи зникнення болю;
  • збільшення рухливості суглоба;
  • Відновлення у разі 1 та 2 ступеня;
  • Зупинити прогресування;
  • Уникнути операції на протезування;
  • У разі призначеної операції пройти підготовку, щоб уникнути ускладнень після операції.

  ``Здоровий тренд``

  Лонгінова Олена

  52 роки, концертмейстер

  Проблема: хвороба Бехтерева (скутість у великих суглобах та хребті).

  Результат: покращилася якість життя, знизилася скутість хребта.

  Гурченка Олександра

  35 років, хімік

  Проблема: болі в грудному відділі, що тягнуть, втома м’язів до вечора.

  Результат: скарг немає, здоров’я хороше, м’язи зміцнилися, регулярно відвідує суглобову партерну гімнастику, стретчинг.

  БІЛЬШЕ ІСТОРІЙ

  Часто задавані питання

  1. Чим займається ваш центр?

  Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.
  Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
  Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
  Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо їх те, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, що з поразкою великих суглобів.

  2. Чи є вікові обмеження?

  М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин.

  Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, яка відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

  3. Чи є протипоказання до лікування?

  Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
  Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
  При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
  З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.

  4. Чи потрібно мати з собою фотографії МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

  При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
  Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі, – достатньо.

  5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

  Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
  Біль – це сигнал про проблему.
  Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті, коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

  6. Чи потрібно додаткове обстеження перед тим, як до вас потрапити на лікування?

  При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок або інша діагностика, звичайно ж, необхідні, але завжди важливо знати, що робити і як, тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
  Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі, – достатньо.

  7. Чи можна займатися при сильних болях у коліні?

  Ситуація:
  З болями у спині я йду до одного лікаря, до іншого. Один каже: «Тобі треба бити знеболювальне», інший каже: «Тобі треба блокаду», третій: «Тобі треба тростину», і четвертий (коли я вже втомився від ліків, блокад, у мене вже пішли алергії, токсичні впливи на слизову оболонку) і відкриваються виразки) мені каже: «Давай різати і поставимо протез». І ось тобі (наприклад) 35 років, у тебе купа дітей, яких треба годувати, а тобі заборонили рухатися. Як це називається, як не ущербне розуміння розвитку хвороби?
  А вся проблема лише в тому, що треба розібратися: Що таке біль? Причина цього болю?
  Біль – це сигнал, а чи не проблема. І в нашому випадку біль є компасом, щоб розуміти, як реагує наше тіло на ту чи іншу вправу. А якщо ви заглушите біль уколами, мазями, таблетками, то як ми зрозуміємо, що вам стає краще? Тому у фазі навіть найгострішого болю необхідно їхати до нашого медичного центру. Якщо ж немає такої можливості, то ми приїдемо до вас.
  Завдання лікаря:
  – зняти біль;
  – відновити чи вилікувати м’язи;
  – дати запас міцності.

  Саме тому ми всім рекомендуємо пройти 3 курси відновлення.
  Один курс – це так зване знищення безграмотності, тому що м’язи важливо навчити рухатися правильно. Але за цей курс кожен одержує найголовніше – розуміння того, що вправу лікує!

  8. Які перші ознаки наявності артриту?

  Колінний суглоб – найбільший суглоб в організмі. Складний суглоб. Він з’єднує три кістки: стегнову, великогомілкову та надколінок і утримується сухожиллям квадрицепса спереду від стегнової кістки.
  Артрит колінного суглоба – це гостре запальне захворювання суглоба і навколишніх м’яких тканин. Часто уражається не лише сам суглобовий хрящ, а й зв’язки, синовіальна оболонка суглоба, навколосуглобова сумка, тобто виникає бурсит чи синовіт.
  Основні симптоми:
  – дискомфорт;
  – біль у ураженому колінному суглобі;
  – Набряк м’яких тканин;
  – почервоніння шкіри довкола суглоба;
  – локальна гіперемія (місцеве підвищення температури);
  – Порушення функції суглоба.
  Справа в тому, що через своє анатомічне положення коліно є заручником стегна та гомілки, які з’єднує. Якщо м’язи стегна та гомілки працюють неправильно, вони слабкі, нерозвинені чи спазмовані, то на коліно лягає додаткове навантаження та виникає ризик травматичного пошкодження.

  9. Турбує хрускіт у колінах. Болей немає. Чи допоможе в цьому випадку кінезітерапія?

  Хрускіт – це нехарактерний звук для роботи суглоба, що вказує на дефіцит рідини або її застою в суглобі через відсутність руху в прилеглих м’язах або надмірного навантаження на цей суглоб або м’язи.

  Виникає внаслідок перевантаження верхньої частини колінної чашки.
  Коліно бігуна – це травма суглоба між колінною чашкою і стегнової.
  У колінах при ходьбі характеризується характерним хрускотом та тріском. Вона має тенденцію погіршуватись при бігу або інших заняттях спорту.

  У нашому випадку вирішується питання при використанні необхідних вправ, спрямованих на декомпресію суглоба та розвантаження необхідних м’язів, а також запустити насосну функцію цих м’язів. І обов’язково виявити причину цього сигналу.

  10. Чи можна в домашніх умовах вилікувати артрит?

  Завдання лікаря:

  – зняти біль;
  – відновити чи вилікувати м’язи;
  – дати запас міцності;

  Саме тому ми всім рекомендуємо пройти 3 курси відновлення.
  Один курс – це так зване знищення безграмотності, тому що м’язи важливо навчити рухатися правильно. Але за цей курс кожен одержує найголовніше – розуміння того, що вправу лікує!
  Наше завдання – не прив’язувати до себе пацієнта. Вважаємо, що людина має бути вільною від лікаря, але вона повинна зрозуміти, що робити. І чим більше буде одужалих людей, тим більше буде нових людей.
  Артирит колінного суглоба – можливо буде лише симптомом чогось більшого. Тому фокусувати увагу лише на ньому та лікувати це в домашніх умовах без використання знань вправ та контролю лікаря не рекомендуємо.

  Історії одужання пацієнтів

  Лариса Броніславівна, 54 роки

  Остеохондроз

  Звернулась до центру «Здоров'я нації» на початку 2014 року з діагнозом остеохондроз. На даний момент пацієнтка перебуває на річному абонементі та є повністю самостійною. Підтримує своє фізичне здоров'я та гарне самопочуття.

  Ірина Вікторівна, 61 рік

  Кіфосколіоз 3-4 ступеня

  Вперше звернулася до фахівців центру у 2013 році з кіфосколіозом 3-4 ступеня, сильними болями в шиї та лівостороннім плечолопатковим переартритом. Лікарями було підібрано комплекс знеболювальних вправ з індивідуальним режимом відвідування та кріопроцедурами.

  Юлія, 40 років

  Ревматоїдний поліартрит

  Надійшла на реабілітацію із проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

  БІЛЬШЕ ІСТОРІЙ ПАЦІЄНТІВ

  Артрит колінного суглоба

  Гонартроз і артрит колінного суглоба (гонить) – це серйозні хронічні захворювання опорно-рухової системи коліна, спричинені дегенеративними (порушення харчування) змінами в суглобі. Такі стани зачіпають як сам хрящ, а й м’які тканини, що веде до виникнення ускладнень (бурситу чи синовіту). Крім медикаментозної терапії, спрямованої на зняття запалення та зниження болю, кращий ефект дає лікувальна фізкультура при гонартрозі колінного суглоба. Серед багатьох методик добре себе зарекомендувала саме кінезітерапія.

  Кінезітерапія у Дніпрі та Новомосковську в центрі «Здоров’я нації»

  Якщо вас цікавить лікувальна гімнастика при гонартрозі колінного суглоба, запрошуємо вас до наших реабілітаційних центрів «Здоров’я нації» у Дніпрі та Новомосковську. У нашій команді ми зібрали провідних фахівців міста та країни в галузі кінезітерапії. Медики центру допоможуть вам вирішити проблему в опорно-руховій системі без таблеток, уколів та хірургічного втручання.

  Програма ЛФК при гонартрозі колінного суглоба призначається тільки після проходження медичного огляду та діагностики. Це дозволяє грамотно розробити стратегію фізіотерапії, щоб ви могли відчути максимальний ефект за короткий час реабілітації.

  Декілька вагомих причин пройти відновлення після бурситу у нас:

  • Робота з дегенеративними порушеннями різного ступеня важкості;
  • Досвідчений та кваліфікований персонал;
  • Контроль та супровід на всіх етапах лікування;
  • Персоналізований підхід до кожного пацієнта;
  • Оптимальна вартість усіх послуг.

  Тепер, якщо вам потрібна лікувальна фізкультура при гонартрозі або женіть колінного суглоба, ви знаєте, якому центру віддати перевагу. Записатись на прийом можна онлайн, заповнивши спеціальну форму на сайті. Також ви можете зателефонувати нам за вказаними номерами телефонів і ми підберемо зручний для відвідування нашого центру!