Лікування гострої та хронічної форми остеохондрозу методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та таблеток

Болі в спині та суглобах?

Досить терпіти,
запишіться на прийом!
  Що таке остеохондроз хребта?

  Остеохондроз – поширений дегенеративно – дистрофічний процес, де дистрофія – це порушення харчування, дегенерація – руйнування внаслідок зневоднення. Може бути в області хребців поперекового відділу, шийного та грудного. Така патологія також впливає на нерви та судини на даній ділянці. Грамотно продумана лікувальна гімнастика при остеохондрозі хребта є одним із найефективніших методів профілактики та лікування дегенеративно-дистрофічних процесів. Сьогодні для лікування гострого та хронічного остеохондрозу хребта добре себе зарекомендувала кінезітерапія.

  Причина виникнення остеохондрозу

  Внаслідок неправильної експлуатації тіла в організмі уповільнюються обмінні процеси, а рухова активність знижується. Через відсутність належної активності м'язи гірше постачаються кров'ю, втрачають пружність та еластичність. Немає динамічної підтримки кровотоку, порушується тканинна мікроциркуляція та знижується фізіологічний вплив м'язів на кісткові структури. Порушується метаболізм кісткової тканини.
  • Відсутність регулярних та правильних вправ;
  • Порушення постави;
  • Сколіоз;
  • Харчування;
  • Інфекційні захворювання;
  • Спосіб життя (навантаження на роботі та вдома, режим сну тощо);
  • Шкідливі звички (відсутність техніки безпеки у повсякденному житті);
  • Плоскостопість.

  Симптоми остеохондрозу

  Болі різної локалізації (у спині, шиї, руці, крижах)

  Болі в області потилиці, поколювання

  Постійний головний біль; погіршення мозкового кровообігу, короткочасна втрата свідомості

  Підвищення тиску

  Запаморочення, шум у вухах

  Тріски та хрускіт у шиї

  Труднощі роботи плечового суглоба та руки

  Інші неприємні відчуття

  Що таке кінезітерапія?

  Кінезітерапія – означає лікування рухом, який включає ефективну методику лікувальних вправ. Це методика рухових вправ, націлених на лікування та реабілітацію хвороб опорно-рухового апарату. Усі етапи занять кінезітерапією прописані лікарем та реабілітологом. Також активно застосовується ЛФК при остеохондрозі шийного відділу хребта, вправи сприяють ефективній реабілітації та швидкому відновленню.
  Докладніше про методику

  Без хірургічних операцій

  Без ліків та уколів

  Гарантія результату 95%

  Відчутні результати після перших сеансів

  Усунення причин, а не наслідків

  Досвідчені реабілітологи

  Контроль параметрів здоров'я на заняттях

  Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

  Основні етапи лікування кінезітерапією

  Кінезітерапія підходить для чоловіків і жінок будь-якого віку і допомагає позбавитися причини остеохондрозу, а не боротися з наслідками.
  • 1

   Консультація

   Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально з вивченням медичних документів. Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

  • 2

   Діагностика

   Опитування пацієнта за всіма напрямами здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів. Діагностичні вправи, які оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування.

  • 3

   Лікування

   Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет. Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедури, гімнастика, тейпування тощо.

  • 4

   Супровід

   Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки. Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу. Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.

  Прийом проводять

  У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
  Філіпченкова Наталія
  Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації • 1500 – пацієнтів, що звернулися
  Шилов Олег Валерійович
  Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації • 300 – пацієнтів, що звернулися

  Наслідки при бездіяльності

  Якщо не лікувати остеохондроз, то це веде до появи грижі диска хребта і всі його ускладнення.

  Сколіоз 2 та вище ступеня.

  Прогресування болю через деякий проміжок часу, поява грижі хребта.

  Порушення роботи органів (залежить від частини проблеми – поперек, грудний чи шийний відділи)

  Результати своєчасного звернення до фахівців

  Після проходження курсу занять у людини:
  • Відновлюється нормальний кровообіг;
  • Усувається підвищена напруга м’язів;
  • Зникають болі різних відділів тіла;
  • Запаморочення;
  • Зрештою вправи при шийно-грудному остеохондрозі допомагають знаходити радість повноцінного життя;
  • Відновлюється рухливість всього тіла;
  • Покращується або нормалізується робота всіх органів;
  • Корекція ваги тіла;
  • Набувається запас міцності тіла;
  • Набуваються навички для профілактики в домашніх умовах.

  Історії одужання пацієнтів

  Юлія, 40 років

  Ревматоїдний поліартрит

  Поступила на реабілітацію з проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

  Анастасія, 16 років

  Порушення постави

  Почала реабілітацію в березні 2020 року, звернулася з проблемою порушення постави, а також зменшенням склепіння стопи, що вказувало на плоскостопість. зняття тригерних зон та спазмів глибоких м'язів.

  Ірина Вікторівна, 61 рік

  Кіфосколіоз 3-4 ступеня

  Вперше звернулася до спеціалістів центру у 2013 році з кіфосколіозом 3-4 ступеня, сильними болями в шиї та лівостороннім плечелопатковим переартритом. Лікарями було підібрано комплекс знеболювальних вправ з індивідуальним режимом відвідування та кріопроцедурами.

  Більше історій пацієнтів

  Часто задавані питання

  1. Чим займається ваш центр?

  Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.
  Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
  Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
  Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо їх те, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, що з поразкою великих суглобів.

  2. Чи є вікові обмеження?

  М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин.

  Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, яка відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

  3. Чи є протипоказання до лікування?

  Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
  Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
  При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
  З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.

  4. Чи потрібно мати з собою фотографії МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

  При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
  Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі – достатньо.

  5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

  Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
  Біль – це сигнал про проблему.
  Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті, коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

  6. Чи можливо вилікувати остеохондроз?

  У медичній енциклопедії остеохондроз хребта (osteochondrosis: грец. osteon кістка + chondros хрящ + -ōsis) характеризується як дегенеративно-дистрофічне захворювання, в основі якого лежить поразка міжхребцевих дисків, розташованих між тілами хребців.
  За міжнародною класифікацією хвороб (МКХ – 10) остеохондроз хребта відноситься до групи захворювань кістково-м’язової системи. На кожен хребетно-руховий сегмент (ПДС), що складається з двох хребців та міжхребцевого диска, припадає до 20 глибоких м’язів та зв’язок. М’язи та зв’язки відносяться до міофасціальної сполучної тканини, складаються на 84 – 86 % з води та на Rg та МРТ не видно. Саме це пояснює чому протокольне лікування не дає результату.
  Тим часом, саме ці хребетні м’язи забезпечують харчування кістковим і хрящовим тканинам. Тобто вода, кальцій, магній, фосфор та інші мікроелементи надходять у кістки та хрящі саме через ці міофасціальні тканини, тобто. м’язи. Порушення синхронності у роботі цих м’язів і зв’язок веде до порушення харчування кісток та хрящів, тобто хребців та дисків.
  Якщо повернутися до позначення остеохондрозу хребта з грижами дисків, то переважною кількістю лікарів його причиною називають дегенеративно-дистрофічні процеси. Тобто дистрофія (порушення харчування) безпосередньо залежить від стану м’язів та зв’язок (їх 20) хребта. Це значно пізніше, коли хребці і міжхребетні диски «втомилися» жити без води («мастила») і структурних елементів (кальцій, магній, фосфор), вони (хребці, диски) починають поступово руйнуватися.
  Цей процес називається руйнуванням (дегенерацією). А результатом дегенерації є поява гриж міжхребцевих дисків. Диски висихають («дегідратація») і розвалюються на елементи (грижі), які подібно до піску з бетону, що розвалився, накопичуються під зв’язковим апаратом хребта, а рентгенологи називають їх «грижами дисків».
  Тому в нашому випадку достатньо запустити насосну функцію м’язів і процес відновлення (регенерації) буде запущено. Що призводить до поліпшення стану та відновлення працездатності пацієнта. І чим якісніший процес відновлення м’язів, тим більший відсоток одужання, що дозволяє наша методика.

  7. Скільки коштує курс лікування при остеохондрозі?

  Будь-який курс лікування складається із 12 сеансів індивідуальної роботи на лікувальних апаратах.
  ( Спеціальних тренажерах), суглобової партерної гімнастики, кріопроцедур, суглобового масажу. Є ще низка додаткових допоміжних технік, які ми використовуємо. Також ми враховуємо вікову категорію наших пацієнтів. Тому вартість курсу завжди прораховується індивідуально після прийому на безкоштовну консультацію.

  Завдання лікаря:
  – зняти біль;
  – відновити чи вилікувати м’язи;
  – дати запас міцності.
  Саме тому ми всім рекомендуємо пройти 3 курси відновлення.
  Один курс – це так зване знищення безграмотності, тому що м’язи важливо навчити рухатися правильно. Але за цей курс кожен одержує найголовніше – розуміння того, що вправу лікує!
  Наше завдання – не прив’язувати до себе пацієнта. Вважаємо, що людина має бути вільною від лікаря, але вона повинна зрозуміти, що робити. І чим більше буде одужалих людей, тим більше буде нових людей.

  8. Чи можна займатися гострим болем?

  Ситуація:
  З болями в спині я йду до одного лікаря, до іншого. Один каже: «Тобі треба бити знеболювальне», інший каже: «Тобі треба блокаду», третій: «Тобі треба корсет», і четвертий (коли я вже втомився від ліків, блокад, у мене вже пішли алергії, токсичні впливи на слизову оболонку) і відкриваються виразки) мені каже: «Давай різати!». Розрізали, одягли на тебе корсет і сказали: “Не рухайся, не ворушись, не сиди, не нахиляйся”. І ось тобі (наприклад) 35 років, у тебе купа дітей, яких треба годувати, а тобі заборонили рухатися. Як це називається, як не ущербне розуміння розвитку хвороби?
  А вся проблема лише в тому, що треба розібратися: Що таке біль? Причина цього болю?
  Біль – це сигнал, а чи не проблема. І в нашому випадку біль є компасом, щоб розуміти, як реагує наше тіло на ту чи іншу вправу. А якщо ви заглушите біль уколами, мазями, таблетками, то як ми зрозуміємо, що вам стає краще? Тому у фазі навіть найгострішого болю необхідно їхати до нашого медичного центру. Якщо ж немає такої можливості, то ми приїдемо до вас.

  9. Чи впливає спосіб життя на розвиток хвороби?

  До нас приходять спортсмени, гімнасти, танцюристи, але 90 відсотків – це далекі від спорту люди. Які ніколи важчі за авторучку чи гаманця не піднімали.
  Коли людина не рухається, у неї м’язи атрофуються, а тому порушується функція кровоносних, лімфатичних судин, виникають застійні явища – тобто надходження необхідних матеріалів у міжхребцевий диск, хребці, суглоби, кальцій не потрапляє у потрібне місце. А сам кальцій у хвору кістку не може надходити самопливом.
  Далі, якщо вчасно не зайнятися своїм тілом – це називатиметься «постуральний стрес» або «стрес м’язового невикористання». Тобто чим менше м’язи працюють, тим меншою кількістю крові вони постачаються. Починається застій лімфи, що призводить у таких випадках у чоловіків: простатит, аденому простати. Відповідно жінки – запалення придатків та міому матки. І це все – хронічні тазові та поперекові болі, пов’язані з м’язовою недостатністю та функціонуванням.
  А також інші проблеми:
  – смердючі, спітнілі ноги;
  – грибок;
  – псоріаз;
  – артрити великих та дрібних суглобів;
  – молочниця та інші виділення у жінок;
  – ендометріоз, поліпи, міоми, простатит;
  – ангіни, ларингіти, бронхіти, пневмонії;
  – слабкість, низький артеріальний тиск, сонливість, синдром хронічної втоми.
  Все це впливає на нашу якість життя.

  10. Як скоро буде видно результат лікування?

  Будь-яка людина, яка приходить до лікаря, потребує відповіді на 2 питання: зняття болю, відновлення повноцінної працездатності.

  Перші покращення вже пацієнти починають відчувати на перших сеансах.
  Здоров’я залежить від постійного дотримання правил, його не можна запасти про запас. Тому 12 або 24 заняття є лише критерієм засвоєння пацієнтом уроків здоров’я. Займатися треба все життя самостійно. Після затяжної хвороби та заборони на рух заняття своїм здоров’ям (кінезітерапією) приносить людині справжнє задоволення. А ендорфіни – «гормони радості» – виробляються лише за умови занять гімнастикою.
  Практика показує, що люди, які повернули собі здоров’я за допомогою гімнастики, почуваються дискомфортно, не займаючись нею.
  Ми гарантуємо 95% результату. Але треба розуміти, що результат у всіх різне поняття. Одним результат – це гра у футбол, іншим результат – це одягнути шкарпетки чи мінімальні можливості обслуговувати себе. Тому не затягуйте та не відкладайте на потім, а приходьте тоді, коли ще не болить.

  Остеохондроз
  Кінезітерапія підходить для чоловіків і жінок будь-якого віку та допомагає позбутися причини остеохондрозу, а не боротися з наслідками. Така ЛФК лікувальна фізкультура при хронічному або гострому остеохондрозі хребта сприяє оновленню та поліпшенню функціонального стану опорно-рухового апарату та інших систем організму.

  «Здоров’я нації» – кінезітерапія у Дніпрі та Новомосковську

  Якщо вас цікавить фізична реабілітація за методикою Бубновського при остеохондрозі поперекового відділу хребта, звертайтеся до реабілітаційного центру «Здоров’я нації». У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у лікуванні захворювань кістково-м’язової системи. Лікування пацієнта в нашому центрі завжди починається з лікарського огляду та діагностики, що допомагає правильно побудувати програму ЛФК індивідуально для кожної людини.

  5 головних причин пройти фізіолікування остеохондрозу хребта у нас:

  •       Великий перелік послуг;
  •       Професійний та досвідчений персонал;
  •       Супровід пацієнта на всіх етапах лікування;
  •       Гарні відгуки від реальних клієнтів;
  •       Демократична вартість послуг центру.

  Тепер, якщо вас цікавить фізіотерапія при остеохондрозі хребта в Дніпрі чи Новомосковську, ви знаєте, в якому центрі можна пройти ефективну терапію ОХ без таблеток та уколів.