Лікування запалення навколосуглобових структур плеча, м'язів, зв'язок методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та таблеток

Болі в спині та суглобах?

ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!
  Що таке плече-лопатковий періартрит?

  Плечолопатковий періартрит - захворювання, що характеризується запальним ураженням навколосуглобових м'яких тканин (м'язів, зв'язок, сухожиль і синовіальних сумок). Захворювання супроводжується набряком і хворобливими відчуттями при русі.

  Причина виникнення плече-лопаткового періартриту

  Захворювання періартриту плеча може бути від різних гострих або тупих болів, але рухливість суглоба обмежується не до кінця. А може бути і синдром найсильнішого болю супроводжується неможливістю руху суглоба або ще називають синдром замороженого плеча.
  • Надмірні навантаження (наприклад: спорт, носіння ваги);
  • Неправильна постава;
  • Прикус (формується м’язами шиї);
  • Інфекційні захворювання;
  • Травми;
  • Незбалансована робота плечового поясу (гіподинамія – дефіцит рухів);
  • Довге перебування у однаковій позі (стоматолог, перукар, бухгалтер тощо).

  Симптоми плече-лопаткового періартриту

  Малорухливий спосіб життя, сидяча робота, неправильна постава сприяють розвитку спазмованих м'язів - порушується харчування, страждає трофіка тканин, організм втрачає здатність справлятися із запаленням власними силами і з'являється:

  Біль від плеча до шиї

  Біль посилюється при спробі підняти руку або відвести її назад

  Біль може віддавати в шию та лопатку

  Тремор тіла

  Головні болі

  Підвищена локальна температура або загальна

  Зміна постави через ощадливе ставлення до хворого плеча

  Оніміння пальців рук

  Що таке методика кінезітерапії?

  Кінезітерапія – означає лікування рухом, який включає в себе ефективну методику лікувальних вправ, що є унікальною технологією, заснованою на системі декомпресійних вправ, що сприяють реабілітації та відновленню при різних патологіях хребта. Кінезітерапія спрямована насамперед на причину захворювання, а не на точкове полегшення симптомів. При грамотному застосуванні методики ЛФК при плечолопатковому періартрозі показує швидкі результати та полегшує стан хворого.
  Докладніше про методику

  Без хірургічних операцій

  Без ліків та уколів

  Гарантія результату 95%

  Відчутні результати після перших сеансів

  Усунення причин, а не наслідків

  Досвідчені реабілітологи

  Контроль параметрів здоров'я на заняттях

  Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

  Основні етапи лікування кінезітерапією

  Кінезітерапія підходить для чоловіків і жінок будь-якого віку і допомагає позбавитися причини, а не боротися з наслідками.
  • 1

   Консультація

   Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально з вивченням медичних документів. Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

  • 2

   Діагностика

   Опитування пацієнта за всіма напрямами здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів. Діагностичні вправи, які оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування.

  • 3

   Лікування

   Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет. Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедури, гімнастика, тейпування тощо.

  • 4

   Супровід

   Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки. Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу. Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.

  Прийом проводять

  У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
  Філіпченкова Наталія
  Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 1500 – пацієнтів, що звернулися
  Шилов Олег Валерійович
  Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації
  • 300 – пацієнтів, що звернулися

  Наслідки при бездіяльності

  При хронічному періартриті біль у плечі провокує виникнення головного болю.

  Розвивається слабкість (гіпотрофія) м'язів або стають зовсім непрацюючими та висихають (атрофія).

  При тривалому перебігу захворювання може розвинутись остеопороз головки плечової кістки.

  Порушення роботи органів голови чи серцево-судинної системи.

  Результати своєчасного звернення до фахівців

  Правильні, суворо дозовані фізичні вправи та комплексний підхід, визначається для кожної людини з урахуванням особливостей її організму, анамнезу інших захворювань.
  • відновлюється нормальний кровообіг, що покращує харчування суглоба;
  • покращується рухливість до норми;
  • усувається підвищена напруга м’язів;
  • зникають болі, запаморочення;
  • покращується працездатність всього тіла та органів;
  • зрештою вправи  допомагають знаходити радість повноцінного життя.

  Історії одужання пацієнтів

  Ірина Вікторівна, 61 рік

  Кіфосколіоз 3-4 ступеня

  Вперше звернулася до фахівців центру у 2013 році з кіфосколіозом 3-4 ступеня, сильними болями в шиї та лівостороннім плечолопатковим переартритом. Лікарями було підібрано комплекс знеболювальних вправ з індивідуальним режимом відвідування та кріопроцедурами.

  Юлія, 40 років

  Ревматоїдний поліартрит

  Поступила на реабілітацію з проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

  Анастасія, 16 років

  Порушення постави

  Почала реабілітацію у березні 2020 року, звернулася з проблемою порушення постави, а також зменшенням зводу стопи, що вказувало на плоскостопість. Виходячи з її бажання повернутися до занять з танців, лікарем було розписано програму одужання на 36 занять, а також курс ручного масажу для зняття тригерних зон та спазмів глибоких м'язів.

  Більше історій пацієнтів

  Часто задавані питання

  1. Чим займається ваш центр?

  Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.
  Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
  Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
  Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо з того, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, пов’язаних з поразкою великих суглобів.

  2. Чи є вікові обмеження?

  М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин.

  Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, який відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

  3. Чи є протипоказання до лікування?

  Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це не вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
  Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
  При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
  З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.

  4. Чи потрібно мати із собою знімки МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

  При вступі до нашого медичного центру “Здоров’я Нації” лікар уже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
  Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі – достатньо.

  5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

  Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
  Біль – це сигнал про проблему.
  Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті, коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

  6. Як швидко піде біль?

  Артрит плечового суглоба – це гостре запальне захворювання суглоба і навколишніх м’яких тканин. Для нього характерні різкі болі в плечі, які посилюються при русі та навантаженні. Наприклад, стає неможливо виконувати звичні дії, піднімати та відводити руку убік.

  Зниження больових відчуттів залежить від того, наскільки запущена сама ситуація та обмежена у рухливості. Але все одно зниження більшою чи меншою мірою вже буде на перших сеансах.

  Завдання лікаря:

  – зняти біль;

  – відновити чи вилікувати м’язи;

  – дати запас міцності.

  Саме тому ми всім рекомендуємо пройти 3 курси відновлення.

  7. Чи можна вилікувати плечолопатковий періартрит за допомогою кінезітерапії?

  Артрит плечового суглоба – це гостре запальне захворювання суглоба і навколишніх м’яких тканин. Для нього характерні різкі болі в плечі, які посилюються при русі та навантаженні. Наприклад, стає неможливо виконувати звичні дії, піднімати та відводити руку убік.

  Зниження больових відчуттів залежить від того, наскільки запущена сама ситуація та обмежена у рухливості. Але все одно зниження більшою чи меншою мірою вже буде на перших сеансах. Повне відновлення ми гарантуємо на 95%, тому що 5% залежить від пацієнта.

  Завдання лікаря:

  – зняти біль;

  – відновити чи вилікувати м’язи;

  – дати запас міцності.

  Саме тому ми всім рекомендуємо пройти 3 курси відновлення.

  8. Чи залежить вартість від занедбаності хвороби?

  Будь-який курс лікування складається із 12 сеансів індивідуальної роботи на лікувальних апаратах.

  ( Спеціальних тренажерах), суглобової партерної гімнастики, кріопроцедур, суглобового масажу. Є ще низка додаткових допоміжних технік, які ми використовуємо. Також ми враховуємо вікову категорію наших пацієнтів. Тому вартість курсу завжди прораховується індивідуально після прийому на безкоштовну консультацію.

  Завдання лікаря:

  – зняти біль;

  – відновити чи вилікувати м’язи;

  – дати запас міцності.

  Саме тому ми всім рекомендуємо пройти 3 курси відновлення.

  Один курс – це так зване знищення безграмотності, тому що м’язи важливо навчити рухатися правильно. Але за цей курс кожен одержує найголовніше – розуміння того, що вправа лікує!

  Тому треба розуміти, що чим більше себе запускає пацієнт – тим більш об’ємно доводиться працювати, що звичайно ж позначається на вартості лікування, але треба враховувати, що все ж таки підхід індивідуальний у кожному випадку.

  Наше завдання – не прив’язувати до себе пацієнта. Вважаємо, що людина має бути вільною від лікаря, але вона повинна зрозуміти, що робити. І чим більше буде одужавших людей, тим більше буде нових людей.

  9. Що відбувається при плечелопатковому періартриті?

  Артрит плечового суглоба – це гостре запальне захворювання суглоба і навколишніх м’яких тканин. Для нього характерні різкі болі в плечі, які посилюються при русі та навантаженні. Наприклад, стає неможливо виконувати звичні дії, піднімати та відводити руку убік.

  Шкіра над суглобом стає червоною та гарячою на дотик, що може бути ознакою реактивного запального процесу в навколосуглобових тканинах. З’являється набряк, суглоб збільшується у розмірі. Часто крім видимих ​​локальних змін виникають і загальні реакції організму: підвищення температури тіла, слабкість, зниження працездатності, підвищується артеріальний тиск.

  Артрит плечового суглоба може розвинутися:

  1. на фоні перенесеної інфекції. Тут поєднуються дві умови: проникнення в організм інфекційних агентів та зниження імунітету. Внаслідок цього реагує синовіальна оболонка суглоба.

  2. інший провокуючий фактор – травми, розриви навколосуглобових зв’язок або надмірні навантаження у людей, які займаються спортом або важкою ручною працею. Постійна, надмірна напруга призводить до мікроушкоджень та запалення суглоба.

  Треба розуміти, що насамперед процес запальної кістково-м’язової системи, тому використання нашої технології неминуче.

  10. Чи потрібне додатково медикаментозне лікування?

  Кінезітерапія унікальна своїм безмедикаментозним підходом. Пацієнти відмовляються від знеболюючих препаратів, розуміючи сенс болю та звільняють себе від нестероїдних протизапальних засобів, які мають низку побічних ефектів.

  Біль – це сигнал, а не проблема. І в нашому випадку біль є компасом, щоб розуміти, як реагує наше тіло на ту чи іншу вправу. А якщо ви заглушите біль уколами, мазями, таблетками, то як ми зрозуміємо, що вам стає краще? Тому у фазі навіть найгострішого болю необхідно їхати до нашого медичного центру. Якщо ж немає такої можливості, то ми приїдемо до вас.

  Але важливо відзначити, що все ж таки все індивідуально і виключно за призначенням лікаря.

  Організм людини – саморегулююча і самовідновлювальна машина (за Павловим). Ми змогли включити внутрішні ресурси та допомогти організму позбутися більшості хронічних захворювань без ліків, у тому числі й насамперед – без знеболювальних засобів!

  Артрит плечового суглоба

  Ця патологія розвивається внаслідок запалення та потребує комплексного лікування. Сьогодні гімнастика при плечолопатковому періартрозі за методикою Бубновського виступає одним із ефективних способів лікування. Така система отримала назву «кінезітерапія» і широко використовується в усьому світі лікарями та реабілітологами.

  Кінезітерапія в Дніпрі та Новомосковську

  Якщо вас цікавить ефективна лікувальна фізкультура при плечолопатковому періартрозі, ласкаво просимо до нашого реабілітаційного центру «Здоров’я нації», який функціонує у Дніпрі та Новомосковську. У нашому центрі проводиться лікування плечолопаткового періартриту гімнастикою Бубновського.

  Усі маніпуляції проводять професійні та досвідчені лікарі-реабілітологи. Перед початком сеансів лікування пацієнт проходить детальний огляд та діагностику у лікаря, що дозволяє створити дієвішу програму для кожного конкретного випадку.

  Плюси звернення до нашого центру «Здоров’я нації»:

  •         Лікування захворювань кістково-м’язової системи різного ступеня у чоловіків та жінок;
  •       Персоналізований підхід до кожного пацієнта центру;
  •       Повний супровід від початку до кінця терапії;
  •       Ефективна технологія лікування хвороб опорно-рухової системи без уколів та хірургічних операцій;
  •       Прийнятна вартість послуг.

  Тепер, якщо вас цікавить лікування плечолопаткового періартриту за допомогою лікарської ЛФК, ви знаєте, де можна отримати професійну допомогу. Щоб записатись на консультацію до терапевта, заповніть форму на сайті або телефонуйте нам за вказаними телефонами.