Високотехнологічний метод лікування, заміна пошкодженого суглоба

Підготовка до операції та відновлювальний період

Болі в спині та суглобах?

ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!




    Що таке ендопротезування суглобів?

    При руйнуванні хрящової тканини внаслідок постійних навантажень чи запалення може знадобитися ендопротезування.
    Ендопротезування - імплантація штучних матеріалів (судин, суглобів) у внутрішнє середовище організму. Штучне пристосування, здатне замінити функцію певного органу. Якщо протез розташовується всередині людського тіла, то він називається ендопротезом.
    Ендопротезування суглоба – це операція із заміни компонентів суглоба імплантатами, які мають анатомічну форму здорового суглоба та дозволяють виконувати весь обсяг рухів. Після подібних операцій пацієнт забуває про болі в суглобах і повертається до активного життя.
    Це серйозна операція із заміни зношеного суглоба на новий. Щоб реабілітація після заміни кульшового суглоба пройшла швидко та ефективно, необхідно проведення лікувальної фізкультури, як до операції так і після неї.

    Причина виникнення ендопротезування суглобів

    Суглобовий хрящ між кістками відіграє важливу роль при русі суглоба: ходьбі, стрибках та бігу. Руйнування хряща оголює кістки. Це призводить до деформації, сильного болю та обмежує рух.
    • Травми та забиття кульшового суглоба;
    • Ерозії кісток (остеоартрози стоншують хрящ);
    • Атрофія м’язів (порушення поживної функції);
    • Інфекційні захворювання;
    • Надмірна вага тіла;
    • Гормональні порушення;
    • Дисплазія суглоба у дитячому віці.

    Симптоми ендопротезування суглобів

    Сильні болі в ділянці суглоба

    Набряклість суглоба

    Підвищена локально температура

    Незначна деформація суглобів

    Будь-яка обмежена рухливість у суглобі

    Біль у паху, коліні, попереку (вказує на проблему кульшового суглоба)

    Кульгавість у ході

    Відчуття перекосу тазу

    Що таке кінезітерапія?

    Кінезітерапія за методикою Бубновського відмінно зарекомендувала себе як лікувальна фізкультура при заміні колінного суглоба, оскільки не має протипоказань і підходить для чоловіків і жінок будь-якого віку. За допомогою лікувальних вправ можна проводити відновлення після заміни колінного суглоба, а також після інших хірургічних операцій.
    Кінезітерапія проводиться навіть для людей з обмеженими можливостями та пацієнтів, які перенесли інфаркт чи інсульт. Кінезітерапія бореться не з самими симптомами, що виникли внаслідок патології кістково-м'язового апарату, а з причинами її виникнення. А після ендопротезування колінного суглоба виступає ефективним методом реабілітації пацієнтів.
    Докладніше про методику

    Без хірургічних операцій

    Без ліків та уколів

    Гарантія результату 95%

    Відчутні результати після перших сеансів

    Усунення причин, а не наслідків

    Досвідчені реабілітологи

    Контроль параметрів здоров'я на заняттях

    Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

    Основні етапи лікування кінезітерапією

    Кінезітерапія бореться не з самими симптомами, що виникли внаслідок патології кістково-м'язового апарату, а з причинами її виникнення. А після ендопротезування колінного суглоба виступає ефективним методом реабілітації пацієнтів.
    • 1

      Консультація

      Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально з вивченням медичних документів.
      Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

    • 2

      Діагностика

      Опитування пацієнта за всіма напрямами здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів.
      Діагностичні вправи, що оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування. Розробка тактики лікування та видається необхідний матеріал для вивчення пацієнту.

    • 3

      Лікування

      Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет.
      Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедура, гімнастика, тейпування тощо. Мета – прибрати біль та вилікувати м'язи.

    • 4

      Супровід

      Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки.
      Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу.
      Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.

    Прийом проводять

    У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
    Філіпченкова Наталія
    Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 1500 – пацієнтів, що звернулися
    Шилов Олег Валерійович
    Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації
    • 300 – пацієнтів, що звернулися

    Наслідки при бездіяльності

    Якщо не приділяти реабілітації належної уваги можна згаяти час для підготовки до операції, так і після самої операції.

    Важливо при плануванні операції підготувати м'язи для того, щоб не було відторгнення стороннього тіла (самого імпланта)

    За відсутності реабілітації після операції та її профілактики відновлюються больові відчуття та обмеження рухливості, але вже через біль.

    За рахунок непрацюючих м'язів протезованого суглоба зберігається загроза артрозу другого суглоба через більше навантаження на нього.

    Результати своєчасного звернення до фахівців

    При правильному та своєчасному підході ми отримуємо підготовлені м'язи до операції, щоб якісно адаптувати протез до організму та пройти реабілітацію після самої операції.
    • Поліпшення щільності м’язів;
    • Поліпшення загального стану;
    • Безпека експлуатації суглоба;
    • Розвантаження другого суглоба;
    • Відсутність відторгнення імпланту після операції;
    • Швидке відновлення після операції;
    • Довгостроковість роботи суглоба.

    Історії одужання пацієнтів

    Ірина Вікторівна, 61 рік

    Кіфосколіоз 3-4 ступеня

    Вперше звернулася до фахівців центру у 2013 році з кіфосколіозом 3-4 ступеня, сильними болями в шиї та лівостороннім плечолопатковим переартритом. Лікарями було підібрано комплекс знеболювальних вправ з індивідуальним режимом відвідування та кріопроцедурами.

    Юлія, 40 років

    Ревматоїдний поліартрит

    Поступила на реабілітацію з проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

    Лариса Броніславівна, 54 роки

    Остеохондроз

    Звернулась до центру «Здоров'я нації» на початку 2014 року з діагнозом остеохондроз. На даний момент пацієнтка перебуватиме на річному абонементі та є повністю самостійною. Підтримує своє фізичне здоров'я та гарне самопочуття.

    Більше історій пацієнтів

    Часто задавані питання

    1. Чим займається ваш центр?

    Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.
    Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
    Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
    Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо їх те, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, що з поразкою великих суглобів.

    2. Чи є вікові обмеження?

    М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин.

    Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, яка відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

    3. Чи є протипоказання до лікування?

    Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
    Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
    При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
    З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.

    4. Чи потрібно мати із собою знімки МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

    При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
    Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі – достатньо.

    5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

    Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
    Біль – це сигнал про проблему.
    Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

    6. Коли краще займатися реабілітацією до операції або після операції?

    Ендопротезування кульшового суглоба – операція із заміни пошкодженої головки стегнової кістки суглоба на штучний імплант.

    Питання цієї операції суто індивідуальне. Саме тому коли, навіщо та яким чином проходити період операції вирішується виключно з лікарем у кабінеті.
    Якщо операція потрібна, лікар порекомендує розпочати підготовку до ендопротезування за спеціальною програмою, а потім, вже після заміни суглоба, пройти поетапну реабілітацію.
    Підготовка та реабілітації, це два серйозні та дуже важливі етапи, що мають суттєві відмінні моменти.
    Максимальний пріоритет підготовчої процедури, оскільки чим краще пройде підготовка, тим легше проходити реабілітацію після операції.
    Основне завдання 1 етапу: підготувати всі оточуючі хворий суглоб структури, включаючи і м’язи зв’язки, а також периферичні судини та серцево-судинну систему, оскільки операція може захоплювати великий обсяг крововтрат, особливо у людей старше 50 і у пацієнтів із супутніми патологіями.
    Програма підготовки враховує всі ці фактори. Її завдання – максимально активізувати відновлювальні можливості організму.

    7. Коли необхідно розпочати реабілітацію після ендопротезування?

    Після ендопротезування реабілітаційні заходи розпочинаються практично відразу, буквально через 3-4 дні після операції. Для цього необхідно в палату до пацієнта інструктор ЛФК і показує нескладні та безпечні вправи без ротації у суглобі. Також можливий легкий масаж та фізіопроцедури.
    Якщо операція пройшла успішно, без ускладнень, то пацієнту рекомендують починати вставати та пробувати ходити з опорою (милицями) практично на 3 або 4 дні після заміни суглоба.
    Що стосується реабілітації в центрі доктора “Здоров’я Нації”, то її можна починати відразу після виписки з клініки, після того, як знімуть шви та заживе післяопераційна рана.
    Якщо пацієнт не проходив у центрі підготовку до операції, то при первинному огляді у нього зазвичай знаходять багато і супутніх проблем. Це:
    – слабкі м’язи спини та попереку;
    – слабкі м’язи ніг;
    – детренований загальний стан;
    – страх ходьби;
    – змінений патерн ходьби;
    – можливі проблеми з хребтом, грижі, протрузії;
    – післяопераційне обмеження рух у тазостегновому суглобі;
    – супутні болі в попереку.

    8. Чи вистачить одного курсу реабілітації?

    У цьому питанні перед нами стоять такі завдання:
    – відновити рухливість суглоба;
    – включити весь ланцюжок руху;
    – відновити ходу;
    – ліквідувати викривлення таза та повернути тілу правильне положення;
    – профілактувати можливий підвивих головки у суглобі, який зазнав оперативного втручання;
    – профілактувати можливі проблеми в інших суглобах, на які йшло нерівномірне навантаження.
    Тому рекомендовано проходити всі ці етапи за підтримки спеціалістів. І тут не виконати ці завдання за один курс.

    9. Чи можливо нашкодити кінезітерапії новому суглобу?

    Наші заняття відбуваються строго під наглядом фахівців своєї справи. Ми використовуємо спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям і не має жодної загрози.

    10. Чи потрібні додаткові маніпуляції? Кінезіотейпування, масаж після операції?

    Слід зазначити: всі необхідні маніпуляції призначається лише нашим лікарем та суто індивідуальному порядку, бо важливо за три курси реабілітації спеціалістам центру “Здоров’я Нації” повернути людину до звичайного способу життя та праці.

    Чим раніше розпочати реабілітацію після ендопротезування кульшового суглоба та пройти попередній курс підготовки до операції, тим швидше пройде процес одужання.

    Ендопротезування суглоба

    При руйнуванні хрящової тканини внаслідок постійних навантажень або запалення може знадобитися ендопротезування. Це серйозна операція із заміни зношеного суглоба на новий. Щоб реабілітація після заміни кульшового суглоба пройшла швидко та ефективно, необхідно проведення лікувальної фізкультури.

    Центр кінезітерапії у Дніпрі та Новомосковську

    Якщо вас цікавить лікувальна гімнастика або лікарська фізкультура після заміни колінного та тазостегнового суглоба

    Терапія для пацієнта призначається індивідуально після проведення огляду та необхідної діагностики. Це дозволяє побудувати програму вправ так, щоб пацієнт отримав потрібний ефект за необхідним  періодом часу. Заняття з ЛФК проводяться під контролем лікарів та реабілітологів, які стежать за правильністю та безпекою виконання всіх вправ.

    Чому клієнти звертаються саме до наших центрів кінезітерапії?

    •         Немедикаментознелікування патологій кістково-м’язового апарату сучасними методами фізіотерапії;
    •         Кваліфіковані та досвідчені лікарі та реабілітологи;
    •         Розробка персоналізованої програми реабілітації та відновлення для кожного пацієнта;
    •         Сучасні методи діагностики;
    •         Хороші відгуки реальних клієнтів;
    •         Демократична вартість усіх послуг центру.

    Тепер, якщо вас цікавить ЛФК при заміні колінного та кульшового суглоба, ви знаєте, в який реабілітаційний центр звернутися до Дніпра та Новомосковська. Щоб записатись на прийом до лікаря, достатньо оформити онлайн-заявку на сайті або зателефонувати нам за вказаними номерами телефонів. Ми готові відповісти на всі ваші запитання та надати професійну консультацію за методикою в нашому центрі.