Лікування гострої та хронічної форми кіфозу методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та таблеток

Біль в спині та суглобаї?

ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!
  Що таке кіфоз?

  Кіфоз (з давньогрецькою кривою, вигнутий) – захворювання переважно грудного відділу хребта, при якому частина хребетного стовпа має сильно опуклу дугоподібну форму. Кіфоз хребта, у народі відомий як горб, може бути як спадковим захворюванням, так набутим.

  Причини кіфозу

  Найяскравіші причини кіфозу:
  • Уроджена патологія;
  • Дефіцит розвитку м’язів;
  • Травми;
  • Особливості нервової системи;
  • Плоскостопість, вальгус, варус суглобів ніг;
  • Неправильне використання тіла (наприклад: неправильна посадка за столом чи партою зі звичкою виставляти вперед одне плече);
  • Гормональний збій (провокує прискорене зростання скелета у підлітковому віці).

  Симптоми кіфозу

  Неправильна постава, сутулість

  Болі у спині або в різних частинах тіла

  Порушення функцій внутрішніх органів

  Неможливість тримати лопатки на одному рівні

  Асиметричні (нерівні) контури шиї та рівня талії

  Часті збої загального стану здоров'я

  Посилення деформації грудної клітки у вигляді западини

  Інші неприємні відчуття

  Що таке кінезітерапія?

  Кінезітерапія – означає лікування рухом, який включає ефективну методику лікувальних вправ. Це методика рухових вправ, націлених на лікування та реабілітацію хвороб опорно-рухового апарату. Усі етапи занять кінезітерапією прописані лікарем та реабілітологом. Також активно застосовується ЛФК при остеохондрозі шийного відділу хребта, вправи сприяють ефективній реабілітації та швидкому відновленню.
  Докладніше про методику

  Без хірургічних операцій

  Без ліків та уколів

  Гарантія результату 95%

  Відчутні результати після перших сеансів

  Усунення причин, а не наслідків

  Досвідчені реабілітологи

  Контроль параметрів здоров'я на заняттях

  Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

  Основні етапи лікування кінезітерапією

  Кінезітерапія підходить для чоловіків і жінок будь-якого віку і допомагає позбавитися причини остеохондрозу, а не боротися з наслідками.
  • 1

   Консультація

   Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально з вивченням медичних документів. Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

  • 2

   Діагностика

   Опитування пацієнта з усіх напрямків здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів. Діагностичні вправи, що оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування. Розробка тактики лікування та видається необхідний матеріал для вивчення пацієнту.

  • 3

   Лікування

   Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет. Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедури, гімнастика, тейпування тощо.

  • 4

   Супровід

   Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки. Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу. Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.

  Прийом проводять

  У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
  Філіпченкова Наталія
  Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 1500 – пацієнтів, що звернулися
  Шилов Олег Валерійович
  Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 300 – пацієнтів, що звернулися

  Наслідки при бездіяльності

  Характерне прогресування кіфозу від 1 до 4 ступеня, що часто призводить до оперативного втручання.

  Може призвести до остеохондрозу та міжхребцевих гриж з проявом сильних болів.

  Порушення роботи органів

  Результати своєчасного звернення до фахівців

  • Зупинити прогресування хвороби;
  • Зменшити больові синдроми;
  • Відновити втрачену рухливість;
  • Поліпшити чи відновити до норми функції внутрішніх органів;
  • Зменшити патологічне викривлення хребта на 1-2 ступені, можливо і до стану норми;
  • Виправити сколіотичну поставу;
  • Зміцнити м’язовий корсет для утримання хребта у потрібному положенні.

  Історії одужання пацієнтів

  Юлія, 40 років

  Ревматоїдний поліартрит

  Поступила на реабілітацію з проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

  Анастасія, 16 років

  Порушення постави

  Почала реабілітацію у березні 2020 року, звернулася з проблемою порушення постави, а також зменшенням склепіння стопи, що вказувало на плоскостопість. Виходячи з її бажання повернутися до занять з танців, лікарем було розписано програму одужання на 36 занять, а також курс ручного масажу для зняття тригерних зон та спазмів глибоких м'язів.

  Ірина Вікторівна, 61 рік

  Кіфосколіоз 3-4 ступеня

  Вперше звернулася до спеціалістів центру у 2013 році з кіфосколіозом 3-4 ступеня, сильними болями в шиї та лівостороннім плечелопатковим переартритом. Лікарями було підібрано комплекс знеболювальних вправ з індивідуальним режимом відвідування та кріопроцедурами.

  БІЛЬШЕ ІСТОРІЙ ПАЦІЄНТІВ

  Часто задавані питання

  1. Чим займається ваш центр?

  Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.
  Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
  Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
  Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо їх те, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, що з поразкою великих суглобів.

  2. Чи є вікові обмеження?

  М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин.

  Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, яка відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

  3. Чи є протипоказання до лікування?

  Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
  Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
  При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
  З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.

  4. Чи потрібно мати з собою фотографії МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

  При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
  Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі – достатньо.

  5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

  Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
  Біль – це сигнал про проблему.
  Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті, коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

  6. Як відбувається лікування кіфозу у дітей? З якого віку берете реабілітацію?

  Кіфоз – це зміна нормальних вигинів хребта.

  Однозначно слід коригувати розбалансовані м’язи, щоб зупинити розвиток захворювання, знизити інтенсивність больових синдромів, збільшити рухливість хребта. Для цього наш метод незамінний.

  Ми починаємо працювати з дітьми віком від 5 років. Це важливо саме з цього віку, тому що статистика вказує на те, що сколіоз здебільшого проявляється в пубертатному періоді. Саме тоді. коли починається статеве дозрівання, починається різке зростання кісток і при цьому стані м’язи вже стають жорсткими, і через це кісткам не дають повноцінному зростанню кісток вгору, а приймають зручне положення в ті боки, де м’язи жорсткіші або сильніші. Тому важливо не пропустити цей момент і бути готовим до нього.

  7. Чи можна вилікувати кіфоз у дорослого?

  Кіфоз – це захворювання в якому треба враховувати, що їх 4 ступеня. Наша практика вказує на те, що 1 і 2 ступінь кіфозу абсолютно точно піддається корекції і цьому свідчать знімки наших пацієнтів. А ось 3 і 4 ступінь вже не піддається впливу з погляду косметики. Але в даному випадку дуже важливо зупинити прогресування, позбавити болю в хребті і не тільки, а також припиняється біль внутрішніх органів, і в цьому наша робота точно незамінна в будь-якому віці. Чому? Тому що треба знати, що м’язи відновлюються аж до смерті, якщо людина перебуває в адекватному стані. І лише через м’язи можна впливати на кістки та прилеглі до нього органи.

  8. Скільки коштує курс реабілітації при кіфозі?

  Будь-який курс лікування складається із 12 сеансів індивідуальної роботи на лікувальних апаратах.

  ( Спеціальних тренажерах), суглобової партерної гімнастики, кріопроцедур, суглобового масажу. Є ще низка додаткових допоміжних технік, які ми використовуємо. Також ми враховуємо вікову категорію наших пацієнтів. Тому вартість курсу завжди прораховується індивідуально після прийому на безкоштовну консультацію.

  Завдання лікаря:
  – Зняти біль;
  – відновити чи вилікувати м’язи;
  – дати запас міцності.
  Саме тому ми всім рекомендуємо пройти 3 курси відновлення.
  Один курс – це так зване знищення безграмотності, тому що м’язи важливо навчити рухатися правильно. Але за цей курс кожен одержує найголовніше – розуміння того, що вправу лікує!
  Наше завдання – не прив’язувати до себе пацієнта. Вважаємо, що людина має бути вільною від лікаря, але вона повинна зрозуміти, що робити. І чим більше буде одужалих людей, тим більше буде нових людей.

  9. Чи потрібний масаж при сколіозі?

  Масаж – це пасивна дія на м’язи. Ми використовуємо масаж як додаткову маніпуляцію для корекції. Але масаж не буде основним способом лікування. Так як м’язи повинні організовано, за допомогою самої людини скорочуватися і розтягуватися і тільки в цьому випадку включається м’язова пам’ять, яка починає працювати у вертикальному положенні людини, чого не можна досягти масажем.

  10. Наскільки потрібний корсет при кіфозі у дітей?

  Корсет – це жорстка фіксація положення тіла, щоб обмежити рухливість хребта зі зняттям навантаження нього.
  Призначається лікарем, на етапі самого лікування, як допоміжний інструмент, щоб уберегти пацієнта від різного роду рухів у переміщенні переважно вертикального положення, які можуть нашкодити хребту при ослаблених м’язах. Але важливо знати, що сам корсет не лікує, і при неправильному використанні завдає серйозної шкоди м’язам.

  Кіфоз

  Кіфоз – поширене захворювання опорно-рухового апарату, що характеризується патологічним прогином хребта у формі літери «С». Якщо виникає підозра на кіфоз хребта, лікування потрібно починати якомога раніше, адже ця патологія веде до викривлення постави, провокує появу болю, скутості через неправильне анатомічне становище осі хребців. Надалі проблема призводить до усунення судинних магістралей та нервових волокон.

  Причини захворювання

  Найчастіше кіфоз пов’язані з вродженими проблемами хребетного стовпа, і навіть може бути наслідком неправильного життя, наявності остеопорозу (у літніх). Найчастіші причини патології – це:

  • Дегенеративні зміни.
  • Ослаблення м’язів (дефіцит фізичної культури) та подальша зміна постави.
  • Вроджені патології хребта.

  Грудний відділ

  При кіфозі грудного відділу у пацієнта спостерігається неприродна сутулість, біль та скутість у м’язах пояса верхніх кінцівок. Це одна з найпоширеніших форм кіфозу. Своєчасне лікування грудного кіфозу на ранніх стадіях дозволяє не допустити розвитку остеохондрозу, протрузії, міжхребцевих дискових гриж та інших захворювань опорно-рухового апарату. Сильна деформація призводить до порушення кровообігу у цьому відділі, що негативно позначається на артеріальному тиску. Також можливе защемлення нервів, утворення спазмів.

  Комплексне лікування кіфоз грудного відділу хребта включає обов’язкове застосування методик лікувальної фізкультури, яка дозволяє налагодити кровообіг, посилити м’язовий корсет та зупинити розвиток патології.

  Шийний відділ

  Кіфоз у шийному відділі зустрічається набагато рідше, ніж у грудному, проте, і він вимагає великої уваги, профілактики та правильного лікування у разі виникнення проблеми. Порушення характеризується патологічною деформацією в області шийних хребців, що викликає зміни їх нормальної конфігурації та анатомічно правильного розташування щодо один одного.

  Лікування кіфозу

  Варто відзначити, що симптоми та лікування кіфозу хребта та грудного чи шийного відділу дуже різноманітні. Методи терапії залежать від причини виникнення патології, занедбаності та виду деформації. На ранніх стадіях добре себе зарекомендувала лікувально-профілактична фізкультура разом із корсетами і носінням спеціального корсета, коміра. Запущені стадії можуть призводити до тяжких порушень і вимагати як медикаментозної терапії, а й хірургічного втручання. Тому краще не доводити ситуацію до критичної точки та на ранніх етапах виконувати вправи для лікування кіфозу під наглядом лікаря.

  Куди звернутися по лікування?

  Якщо вас цікавить лікування кіфозу шийного відділу хребта, а також інших зон, запрошуємо вас звернутися до нашого реабілітаційного центру кінезітерапії «здоров’я нації». Ми ефективно лікуємо кіфоз грудного відділу хребта за Бубновським.

  Перш ніж розпочати лікування кіфозу Бубновському, кожному пацієнту необхідно пройти діагностику у спеціаліста, яка дозволить правильно розписати програму терапії.

  Переваги реабілітаційного центру «Здоров’я нації»:

  • Комплексний підхід до лікування захворювань опорно-рухового апарату.
  • Уважний та професійний персонал.
  • Команда справжніх експертів.
  • Зручне місце розташування клінік у Дніпрі та Новомосковську.
  • Оптимальний рівень цін.
  • Персоналізований підхід до кожного пацієнта.
  • Хороші відгуки від клієнтів центру.

  Якщо ви хочете вилікувати кіфоз Бубновським, записуйтесь на консультацію до нашого фахівця по вказаному телефону або залишайте онлайн-заявку на сайті.