Лікування артрозу тазостегнового суглоба (коксартроз) методом кінезітерапії
Лікування без уколів, операцій та таблеток
Біль в спині та суглобах?
ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!
Що таке коксартроз?
Коксартроз (у перекладі з грецьк.: стегно+артроз) - деформуючий артроз кульшового суглоба, який характеризується прогресуючим перебігом та порушенням своїх функцій.
Причина виникнення коксартрозу
Найчастіше коксартроз розвивається внаслідок наступних факторів:
- Дисплазій кульшового суглоба;
- Викривлення хребта, що веде до зміни фізіологічного стану тазу;
- Дистрофічні зміни (порушення харчування) у тазостегнових суглобах;
- Малорухливий спосіб життя та сидяча робота;
- М’язова недостатність;
- Гормональне лікування;
- Професійний спорт;
- Вивих чи підвивих суглоба;
- Травми.
Симптоми коксартрозу
Важливо знати, що коксартроз має 4 ступеня ураження.
На 1 та 2 стадіях він може протікати непомітно. На 3 та 4 стадії з'являються більш виражені симптоми.
У чому переваги кінезітерапії при коксартрозі?
Лікарська гімнастика при коксартрозі тазостегнового суглоба дозволяє проводити реабілітацію та відновлення при дегенеративних змінах різного ступеня. Така фізіотерапія підходить для чоловіків і жінок різного віку. Вона націлена на боротьбу з першопричиною хвороби, а не з симптомами проблеми. Сьогодні гімнастика Бубновського при коксартрозі користується популярністю в усьому світі і дозволяє досягати позитивних результатів терапії через короткий час.
Основні етапи лікування кінезітерапією
Кінезітерапія підходить для чоловіків і жінок будь-якого віку і допомагає позбутися причини коксартрозу, а не боротися з наслідками.
- 1
Консультація
Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки.<br />Проходить індивідуально з вивченням медичних документів.<br />Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.
- 2
Діагностика
Опитування пацієнта за всіма напрямами здоров'я.<br />Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів.<br />Діагностичні вправи, які оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування.<br />Розробка тактики лікування та видається необхідний матеріал для вивчення пацієнту.
- 3
Лікування
Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет. Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедури, гімнастика, тейпування і т.д. Мета - прибрати біль і вилікувати м'язи.
- 4
Супровід
Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки.<br />Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу.<br />Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.
Наслідки при бездіяльності
З розвитком процесу суглобові болі посилюються, збільшується їх тривалість. Болі виникають навіть у нічний час, а згодом починають носити постійний характер.
Результати своєчасного звернення до фахівців
Внаслідок стимуляції кровопостачання навколосуглобових м'язів, покращується харчування самих суглобів. Хрящі суглобових поверхонь (тазостегновий суглоб не виняток) отримують харчування із суглобової рідини шляхом дифузії. Чергування дозованого впливу на суглоби з вправами, що розвантажують, створює умови для оптимізації цього процесу.
- Зниження чи зникнення болю;
- Збільшення рухливості суглоба;
- Відновлення у разі 1 та 2 ступеня;
- Зупинити прогресування;
- Уникнути операції на протезування;
- У разі призначеної операції пройти підготовку, щоб уникнути ускладнень після операції.
Часто задавані питання
1. Чим займається ваш центр?
Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.
Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо їх те, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, що з поразкою великих суглобів.
2. Чи є вікові обмеження?
М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин. Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, яка відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.
3. Чи є протипоказання до лікування?
Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.
4. Чи потрібно мати з собою фотографії МРТ, КТ, Рентген на консультацію?
При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі – достатньо.
5. Чи потрібний напрямок від лікаря?
Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
Біль – це сигнал про проблему.
Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті, коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.
6. Чи можна вилікувати коксартроз за допомогою кінезітерапії?
Коксоартроз – група про дегенеративно-дистрофических захворювань зв’язково-суглобового апарату. Механізм цього захворювання полягає у порушенні обміну речовин у суглобовому хрящі. Обмін речовин будь-якого суглоба залежить від роботи прилеглих м’язів, тому що в них судини кровообігу та лімфотоку. І якщо м’язи скорочуються та розтягуються, то вони здійснюють дифузний (поживний) процес.
Розрізняють 4 ступені артрозу.
1 і 2 ступінь досить добре піддається лікуванню методом кінезітерапії до хорошого відновлення.
3 і 4 ступінь – за статистикою схильні до протезування.
Але важливо знати:
займатися кінезітерапією також необхідно для того, щоб зупинити прогресування. Навіть у разі 4 ступеня;
знизити або прибрати болючі симптоми;
зберегти рухливість і наскільки можна її поліпшити;
підготувати м’язи до ендопртезування зі зняттям ризику відторгнення протеза.
7. Коли потрібна операція з ендопротезування?
Ендопротезування кульшового суглоба – операція із заміни пошкодженої головки стегнової кістки суглоба на штучний імплант.
Питання цієї операції суто індивідуальне. Саме тому коли, навіщо та яким чином проходити період операції вирішується виключно з лікарем у кабінеті.
Якщо операція потрібна, лікар порекомендує розпочати підготовку до ендопротезування за спеціальною програмою, а потім, вже після заміни суглоба, пройти поетапну реабілітацію.
Підготовка та реабілітації, це два серйозні та дуже важливі етапи, що мають суттєві відмінні моменти.
8. Які знімки необхідні визначення захворювання?
Захворювання суглоба, який вже має суттєві зміни у руховій функції, обмежує людину в багатьох побутових та професійних сферах, то в цьому випадку найпростіше що необхідно зробити це рентген, але найінформативніше це зробити діагностику МРТ і обов’язково двох суглобів, навіть якщо болить тільки один .
9. Чи впливають супутні захворювання на перебіг лікування? (Гіпертонія, зайва вага)
Слід зазначити, що з захворювання суглобів, в людини обов’язково будуть проблеми супутньої патології. Наприклад: зайва вага, гіпертонія, цукровий діабет тощо. Чим складніший рівень захворювань або їх кількість, тим довший шлях лікування. Але зовсім не означає, що він у всіх однаково довгий шлях. Треба розуміти, що шлях у всіх свій і він різний.
10. Чи є вікові обмеження для лікування у вашій клініці?
Наш медичний центр “Здоров’я Нації” приймає пацієнтів з 3-х років.
Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
Коксартрозу тазостегнового суглоба
Коксартроз відноситься до найпоширеніших руйнівних (дегенеративних) захворювань опорно-рухового апарату людини. На кульшовий суглоб припадає велике навантаження, тому згодом у цій галузі може почати розвиватися артроз. ЛФК при коксартрозі тазостегнового суглоба є одним з дієвих методів лікування. Відмінні результати на тлі інших фізіопроцедур демонструє кінезітерапія за Бубновським.
«Здоров’я нації» – кінезітерапія при коксартрозі у Дніпрі
Якщо вас цікавить лікувальна фізкультура при коксартрозі кульшового суглоба, ласкаво просимо до реабілітаційних центрів, філії якого розташовані в Дніпрі та Новомосковську. У нашій команді ми зібрали провідних фахівців у галузі кінезітерапії. Це досвідчені лікарі-реабілітологи, які проводять огляд, діагностику та розробляють індивідуальну програму вправ для кожного пацієнта.
5 основних причин звернутися до центру кінезітерапії «Здоров’я нації»:
- Ефективна програма ЛФК дегенеративних змін будь-якого ступеня важкості;
- Терапія без таблеток та інвазивних методів лікування;
- Досвідчений та професійний персонал;
- Персоналізований підхід та увага до кожного пацієнта;
- Прийнятна вартість послуг.
Тепер, якщо вас цікавить фізіотерапія при коксартрозі кульшового суглоба, повний курс такого ефективного лікування артрозу без операції ви можете пройти в центрі «Здоров’я нації». Для запису на прийом вам достатньо заповнити онлайн-форму на сайті або зателефонувати за вказаними номерами телефонів.
1