Лікування гострої та хронічної форми остеопорозу методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та таблеток

Біль в спині та суглобах?

ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!
  Що таке остеопороз?

  Остеопороз – зниження щільності кістки внаслідок зменшення кількості кісткової речовини або недостатньої мінералізації кісткової тканини. Остеопороз буває і спадковим. Найчастіше остеопороз діагностується у жінок віком 70-80 років. З віком в організмі сповільнюються обмінні процеси, а рухова активність знижується – відбувається так звана фізична деградація, тобто згасання. Через відсутність належної активності м'язи гірше постачаються кров'ю, втрачають пружність та еластичність. Немає динамічної підтримки кровотоку, порушується тканинна мікроциркуляція та знижується фізіологічний вплив м'язів на кісткові структури. Порушується метаболізм кісткової тканини. Кісткова речовина змінює щільність.

  Причини виникнення остеопорозу

  • Вікові зміни;
  • Порушення обміну речовин;
  • Тривала іммобілізація (наприклад: після травм);
  • Гормональне лікування;
  • Клімакс;
  • Відсутність силової фізкультури;
  • Хвороби щитовидної залози;
  • Хронічна ниркова недостатність;
  • Живлення.

  Симптоми остеопорозу

  Остеопороз розвивається паралельно з таким захворюванням хребта, як остеохондроз, часто супроводжується появою гриж та протрузій у міжхребцевих дисках у попереку та грудях.

  Часто проходить безсимптомно

  Крихкість кісток

  Хронічний біль усієї спини

  Дрібні травми при найменших забитих місцях

  Часто проявляється на фоні порушення функцій органів

  Кінезітерапія при остеопорозі – у чому суть?

  Кінезітерапія є комплексом гімнастики при остеопорозі та інших патологіях опорно-рухової системи людини. При зниженні мінеральної щільності кісток єдиним способом лікування є активізація м'язових груп потрібних областей осьового скелета, що дозволяє створити насосний (дренажний) ефект точкового впливу м'язів, що живлять тканини кісток. Такий вид ЛФ при остеопорозі будь-якої частини хребта підходить для чоловіків і жінок практично будь-якого віку. Вправи спрямовані на усунення причин захворювання, а не тільки на позбавлення від симптомів, як це зазвичай буває при медикаментозному лікуванні.
  Докладніше про методику

  Без хірургічних операцій

  Без ліків та уколів

  Гарантія результату 95%

  Відчутні результати після перших сеансів

  Усунення причин, а не наслідків

  Досвідчені реабілітологи

  Контроль параметрів здоров'я на заняттях

  Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

  Основні етапи лікування кінезітерапією

  Такий вид ЛФ при остеопорозі будь-якої частини хребта підходить для чоловіків і жінок практично будь-якого віку. Вправи спрямовані на усунення причин захворювання, а не тільки на позбавлення від симптомів, як це зазвичай буває при медикаментозному лікуванні.
  • 1

   Консультація

   Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально з вивченням медичних документів. Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

  • 2

   Діагностика

   Опитування пацієнта за всіма напрямами здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів. Діагностичні вправи, які оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування. Розробка тактики лікування та видається необхідний матеріал для вивчення пацієнту.

  • 3

   Лікування

   Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет. Мета – прибрати біль та вилікувати м'язи.

  • 4

   Супровід

   Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки. Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу. Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.

  Прийом проводять

  У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
  Філіпченкова Наталія
  Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації • 1500 – пацієнтів, що звернулися
  Шилов Олег Валерійович
  Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації • 300 – пацієнтів, що звернулися

  Наслідки при бездіяльності

  Це хронічне системне захворювання, пов'язане зі зниженням щільності кісткової тканини, через різні аутоімунні, метаболічні та системні процеси.

  Поступове або різке зниження працездатності тіла через часті травми

  Внаслідок хвороби кістки стають слабкими, крихкими, з високим ризиком переломів.

  Порушення роботи органів

  Результати своєчасного звернення до фахівців

  Можливості кінезітерапії апробовані, ефективність підтверджена дослідженнями. Унікальні немедикаментозні засоби відновлення на спеціальних апаратах допоможуть переключити м’язи хребта в режим декомпресії (витяжки). Те саме можна відзначити для лікування остеопорозу.

  Для кожного клієнта складається індивідуальна програма, з урахуванням широкості проблеми та її локалізації та загального стану організму. Поступово купіруються м’язові спазми, включаються «м’язові насоси», відновлюється мікроциркуляція. Підключають комплексний підхід і це призводить до відновлення в тканинах обміну речовин та поліпшення кісткової тканини.

  • Зменшення або зникають болі;
  • Поліпшується рухливість тіла;
  • З’являється впевненість у тілі;
  • Знижується ризик перелому;
  • Поліпшення щільності кістки (перевіряється діагностикою);
  • Можливість безпечного використання тіла у побуті та роботі.

  Історії одужання пацієнтів

  Юлія, 40 років

  Ревматоїдний поліартрит

  Поступила на реабілітацію з проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

  Лариса Броніславівна, 54 роки

  Остеохондроз

  Звернулась до центру «Здоров'я нації» на початку 2014 року з діагнозом остеохондроз. На даний момент пацієнтка перебуватиме на річному абонементі та є повністю самостійною. Підтримує своє фізичне здоров'я та гарне самопочуття.

  Тетяна Антонівна, 74 роки

  Коксартроз 3 ступеня

  Звернулася до центру з сильними болями у тазостегновому суглобі та поставленим діагнозом коксартроз 3 ступеня. Ми налагодили роботу серцево-судинної системи, нормалізували артеріальний тиск, відновили роботу нижніх кінцівок завдяки покращенню роботи м'язів, зняли больовий симптом та пацієнтка вільно рухається без обмежень та операцій.

  Більше історій пацієнтів

  Часто задавані питання

  1. Чим займається ваш центр?

  Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.
  Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
  Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
  Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо їх те, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, що з поразкою великих суглобів.

  2. Чи є вікові обмеження?

  М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин.

  Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, яка відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

  3. Чи є протипоказання до лікування?

  Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
  Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
  При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
  З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.

  4. Чи потрібно мати з собою фотографії МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

  При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
  Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі – достатньо.

  5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

  Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
  Біль – це сигнал про проблему.
  Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті, коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

  6. Які аналізи необхідні визначення захворювання?

  Це захворювання є небезпечним порушенням обміну речовин, що призводить до деформації та підвищення крихкості хребців. Небезпека полягає в тому, що воно протікає практично без симптомів, а його результатом може стати перелом хребта.

  Остеопороз – це захворювання, пов’язане із втратою кальцію у кістках. Найчастіше воно з’являється у жінок, що пояснюється насамперед настанням гормонального збою. У цей період спостерігається зниження вмісту кальцію та міцності кісткової тканини.

  Єдиний метод, що дозволяє підтвердити діагноз та виявити захворювання на ранніх стадіях – це кісткова денситометрія (вимірювання щільності кісткової тканини, визначення щільності кісткової тканини).
  Дане дослідження можна пройти або за напрямом з поліклініки, або на платній основі.

  7. Як у цьому випадку допоможе кінезітерапія?

  Лікування остеопорозу хребта починається з повного діагностичного обстеження. Застосовуються медичні установки, які вивчають ультразвук та за швидкістю його проходження в тілі лікарі визначають щільність кісток. Крім цього, застосовуються рентген дослідження, томограми та магнітний резонанс.

  Заняття кінезітерапією грає важливу, але як і в багатьох захворюваннях все ж таки комплексний підхід.
  Воно включає низку заходів, спрямованих на ліквідацію причини остеопорозу, корекцію прийому певних ліків. Необхідно кардинально змінити спосіб життя та відмовитися від шкідливих звичок, почати повноцінно харчуватися, підвищити свою фізичну активність, тривалість перебування на свіжому повітрі.
  Слід дуже обережно включати масажні процедури лікування остеопорозу хребта. Важливо досягти суттєвого зміцнення кісток, щоб вони могли витримати роботу рук масажиста. Зазвичай на це витрачається до півроку, але тоді масаж залишається ризикованою процедурою. Довіряти у цій справі можна лише фахівцям із величезним досвідом роботи.
  Особливу роль тут відіграє вживання продуктів, багатих на мінеральні компоненти кісток та вітаміни.

  8. Які обмеження при заняттях кінезітерапією маючи остеопороз як супутній діагноз?

  У нашому медичному центрі, при лікуванні остеопорозу, є ряд суворих обмежень та протипоказань, яких суворо дотримуються наші лікарі та інструктори.
  Підхід, який ми використовуємо, він суто індивідуальний через те, що у кожного свій ступінь остеопорозу та свої супутні захворювання.
  Також необхідно враховувати ступінь детренованості та її фізичних можливостей.
  Але й, звичайно ж, значущість нашої технології в роботі з такими пацієнтами дуже велика, але в комплексі.

  9. До якого віку можна вилікувати остеопороз?

  Потрібно знати і розуміти, оскільки остеопароз властиво більше жінкам, через причину народження дітей, то після цього настають різні гормональні зміни, і вже в цьому періоді ймовірності настає проблема остеопарозу.

  Загальні ознаки незалежно від місця ураження хребців:
  – Затримка зростання у дітей, карликовість у дорослих;

  – постійний біль у спині та суглобах;

  – крихкість кісток зростає до випадкових переломів;

  – тонус м’язів спини надмірно високий, спостерігається болючість при пальпації хребта;

  – раннє посивіння волосся та випадання зубів, крихкість нігтів, наліт на зубах, судоми в ногах, які з’являються вночі.
  Тому дуже важливим є комплексний підхід у способі життя, харчуванні, і звичайно ж фізичної активності або правильно назвати – лікувальною фізкультурою на кожен день. І найкраще починати змалку і поки є сам рух тіла, тобто. протягом всього життя. Тут не можна виділити точних термінів у самому лікуванні, тому що покращення ви побачите на курсі лікування, а результат – справа накопичувальна. Тому починайте збирати вже сьогодні.

  Таке захворювання як остеопороз характеризується зниженням кісткової маси (мінеральної щільності) кісток і, як наслідок, підвищенням ризику виникнення переломів. Хороші результати терапії такого патологічного стану демонструє лікувальна гімнастика при остеопорозі 1-2 ступеня, спрямовану зміцнення кістково-м’язового апарату.

  Лікувальна гімнастика при остепорозі у Дніпрі в центрі «Здоров’я нації»

  Якщо вас цікавить гімнастика при остеопорозі або остеохондрозі хребта, а також колінного суглоба та інших зон, звертайтесь до реабілітаційних центрів кінезітерапії «Здоров’я нації» у Дніпрі та Новомосковську. Перед початком фізіотерапії лікарі нашого центру проводять ретельний огляд та діагностику, що дозволяє скласти максимально ефективний та безпечний план лікувальної гімнастики.

  Плюси звернення до нашого центру:

  • Реабілітація та відновлення при остеохондрозі, остеопорозі, коксартрозі та інших патологіях ОДА;
   Професійні лікарі та реабілітологи з великим стажем;
  • Лікування без таблеток, уколів та хірургічного втручання;
  • Персоналізований підхід до кожного клієнта;
  • Демократична вартість послуг центру.

  Тепер якщо вам потрібна лікувальна фізкультура при остеопорозі по Бубновському, звертайтесь до нашого центру в Дніпрі чи Новомосковську. Записатися на прийом спеціаліста можна за телефоном або через онлайн форму на сайті.