Профілактика міоми матки методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та пігулок

Болі в попереку чи стегні?

ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!
  Що таке профілактика міомі матки?

  Міома матки - доброякісне утворення, що розвивається з м'язових та сполучних клітин матки. Захворювання досить поширене, страждає ним п'ята частина всіх жінок різного віку, але частіше за дітородний вік. Міома є клубок або вузол з переплетених між собою волокон м'язового шару матки. Пухлина буває різних розмірів, від мінімальних, не відчутних до великих розмірів.

  Причини виникнення міоми матки

  До можливих причин розвитку міоми матки можна віднести:
  • Гормональні збої (пізній початок менструального циклу, його нерегулярність, рясність виділень);
  • малорухливий спосіб життя;
  • аборти, викидні, безпліддя;
  • важкі пологи (травматичне ураження родових шляхів);
  • нерегулярне статеве життя;
  • хронічні запальні процеси, інфекції статевої сфери;
  • супутні захворювання (ожиріння, гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, анемія);
  • тривалий стан стресу.

  Симптоми міоми матки

  Найчастіше міома матки не проявляється і виявляється лише під час профілактичного огляду. Іноді симптоми розвитку патології згладжені та їх беруть за норму. Найчастіші симптоми, які можуть супроводжувати розвиток міоми:

  Рясні та тривалі менструації;

  Часті болі внизу живота;

  Безпліддя, викидні

  Порушення роботи сусідніх органів (ЖКТ, сечівник, часто запори);

  Що таке кінезітерапія?

  Кінезітерапія - означає лікування рухом, який включає ефективну методику лікувальних вправ. ЛФК при протрузії грудного, шийного, поперекового відділів хребта, а також інших патологій опорно-рухового апарату. Лікарі та реабілітологи застосовують ЛФК при поперековій грижі хребта, а також при дегенеративних змінах в інших відділах.
  Докладніше про методику

  Без хірургічних операцій

  Без ліків та уколів

  Гарантія результату 95%

  Відчутні результати після перших сеансів

  Усунення причин, а не наслідків

  Досвідчені реабілітологи

  Контроль параметрів здоров'я на заняттях

  Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

  Основні етапи лікування кінезітерапією

  Кінезітерапія є найбільш безпечним методом профілактики та лікування міоми матки.
  • 1

   Мета

   Основна мета кінезітерапії - активація мікроциркуляції відновлення функції необхідних груп м'язів (тазового дна, спини, преса), рахунок чого поліпшується робота внутрішніх органів, йдуть застійні явища, активізуються обмінні процеси.

  • 2

   Заняття

   Заняття проходять на спеціальних реабілітаційних апаратах антигравітаційного ряду із застосуванням техніки діафрагмального дихання, кріопроцедур.

  • 3

   Індивідуальний підхід

   Для кожної пацієнтки лікар складає індивідуальну програму одужання з урахуванням даних м'язової діагностики, результатів обстежень, коригує харчування, режим сну.

  • 4

   Результати

   Завдяки спеціально розробленому комплексу вправ покращується кровообіг в органах малого тазу, йдуть застійні явища, внаслідок чого міома зупиняє своє зростання та прогнози в даному випадку стають сприятливими.

  Детальніше про міому матки

  Як писав С.М. Бубновський у книзі “Вся правда про жіноче здоров'я”: “Вибирайте гімнастику чи хірургічне усунення органу. Але знайте, що хірургічне лікування не сприяє відновленню кровотоку. Скоріше навпаки. Проблема в тазовому дні зберігається і переходить інші органи, як і показує практика”.

  Прийом проводять

  У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
  Філіпченкова Наталія
  Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 1500 – пацієнтів, що звернулися
  Шилов Олег Валерійович
  Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації
  • 300 – пацієнтів, що звернулися

  Наслідки при бездіяльності

  Необхідно відзначити, що при несвоєчасному зверненні до фахівців, ігноруванні симптомів захворювання можна упустити дорогоцінний час коли міому можна вилікувати консервативно на різних стадіях, так як при бездіяльності, міоматозні вузли можуть викликати:

  Рясні менструації, гострі болі

  Викидні, безпліддя

  Але найнебезпечніший наслідок – це переродження міоми на злоякісну пухлину.

  Результати своєчасного звернення до фахівців

  Щоб не допускати розвитку міоми матки, жінкам різного віку необхідно знати заходи профілактики її виникнення:
  • регулярні відвідування гінеколога та своєчасне УЗД органів малого тазу;
  • активний спосіб життя, регулярна фізична активність;
  • правильне збалансоване харчування, прийом необхідних вітамінів, що містять препаратів;
  • відмова від протизаплідних засобів та абортів;
  • по можливості, уникати стресів, корекція психоемоційного стану;
  • своєчасно лікувати загальні захворювання та усувати проблеми статевої сфери.

  Історії одужання пацієнтів

  Юлія, 40 років

  Ревматоїдний поліартрит

  Поступила на реабілітацію з проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

  Лариса Броніславівна, 54 роки

  Остеохондроз

  Звернулась до центру «Здоров'я нації» на початку 2014 року з діагнозом остеохондроз. На даний момент пацієнтка перебуватиме на річному абонементі та є повністю самостійною. Підтримує своє фізичне здоров'я та гарне самопочуття.

  Тетяна Антонівна, 74 роки

  Коксартроз 3 ступеня

  Звернулася до центру з сильними болями у тазостегновому суглобі та поставленим діагнозом коксартроз 3 ступеня. Ми налагодили роботу серцево-судинної системи, нормалізували артеріальний тиск, відновили роботу нижніх кінцівок завдяки покращенню роботи м'язів, зняли больовий симптом та пацієнтка вільно рухається без обмежень та операцій.

  Більше історій пацієнтів

  Часто задавані питання

  1. Чим займається ваш центр?

  Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.
  Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
  Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
  Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо з того, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, пов’язаних з поразкою великих суглобів.

  2. Чи є вікові обмеження?

  М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин.

  Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, який відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

  3. Чи є протипоказання до лікування?

  Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це не вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
  Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
  При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
  З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.

  4. Чи потрібно мати із собою знімки МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

  При вступі до нашого медичного центру “Здоров’я Нації” лікар уже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
  Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі – достатньо.

  5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

  Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
  Біль – це сигнал про проблему.
  Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті, коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

  6. Чи можна за допомогою кінезітерапії повністю позбавитися проблеми міома матки?

  Все залежить від стадії захворювання та його перебігу. Це визначає ваш лікар гінеколог, а також лікар центру Здоров’я нації, тільки після консультації, можна дати точну вичерпну відповідь.

  7. Як призначається курс реабілітації?

  Програма одужання підбирається виключно з фізичного та емоційного стану жінки та прописується індивідуально лікарем-кінезітерапевтом, враховуючи всі особливості та дані про супутні захворювання.

  8. Скільки коштує курс реабілітації?

  Вартість курсу залежить від наявності пільгових посвідчень, а також від призначення лікаря, кількості призначених занять та додаткових послуг. Детальну вартість ви можете розрахувати у реєстратора центру Здоров’я нації.

  9. Чи може бути діагноз міома матки протипоказанням до реабілітації?

  Все залежить від стадії захворювання, яку визначає спеціаліст на консультації.

  10. Чи потрібно мати при собі додаткові обстеження та які?

  Необхідно мати при собі всі ваші обстеження, який призначив гінеколог, що лікує, для визначення повної картини, якщо знадобляться додаткові обстеження, лікар обов’язково вам у цьому підкаже.