Профілактика варикозного розширення вен нижніх кінцівок методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та пігулок

Безкоштовна діагностика

ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!
  Що таке варикозне розширення вен?

  Варикозне розширення вен нижніх кінцівок - розширення поверхневих вен нижніх кінцівок, що супроводжується неспроможністю клапанів та порушенням кровотоку. В нормі по здорових судинах венозна кров від нижніх кінцівок повертається до серця завдяки активній роботі м'язів стопи, гомілки та діафрагми та за допомогою адекватно функціонуючих спеціальних клапанів, які не дозволяють крові стікати назад під дією сили тяжкості. Але внаслідок слабкої роботи цих м'язів та неспроможності клапанів знижується швидкість та об'єм кровотоку, частина крові затримується у венах та збільшує тиск на них. Венозні стінки розширюються і пошкоджуються, виникає венозний застій, який призводить до хронічної гіпоксії тканини, набряків та нічних судом у м'язах, гомілки. Так з часом вени збільшуються все більше і більше, що може викликати низку серйозних ускладнень, про які поговоримо пізніше.

  Причини виникнення варикозного розширення вен

  Найчастіше це:
  • Спадкова схильність пов’язана з генетичним дефектом сполучної тканини, що підтверджується частим поєднанням варикозної хвороби з геморою, грижами, передньої черевної стінки, плоскостопістю, сколіозом, прогресуючою короткозорістю;
  • Ожиріння (надмірна вага підвищує навантаження на судинну систему);
  • Спосіб життя та сфера діяльності, тривалі статичні навантаження, пов’язані з підйомом тяжкості або нерухомим перебуванням у положенні стоячи і сидячи (відсутність роботи м’язово-венозної помпи), часте носіння надто вузького одягу, взуття на високих підборах, шкідливі звички, незбалансоване харчування;
  • Вагітність;
  • Зміна та дисбаланс гормонального фону;
  • Вікові зміни;
  • Підвищений внутрішньочеревний тиск (спостерігається при хронічних запорах, аденомі простати, хронічному кашлі).

  Симптоми грижі хребта

  Ця хвороба розвивається повільно-роками, а часом і десятиліттями. Виділяють 6 стадій цього захворювання:

  0 стадія - першими симптомами є тяжкість та втома в ногах після робочого дня, набряклість кісточок, стоп та нижньої частини гомілки ближче до вечора. При цьому всі симптоми пропадають після повного відпочинку або активної ходьби;

  1 стадія - до перерахованих вище симптомів приєднуються судинні зірочки на ногах, болі по ходу вен і рідкісні нічні судоми в ликах.

  2 стадія - на шкірі вже промацуються вени та вузлики, які виникають після тривалого положення сидячи або стоячи. Вже на цій стадії висока ймовірність утворення тромбів;

  3 стадія - до всіх перерахованих вище ознак додаються постійні набряки ближче до вечора, які на ранок можуть вже не проходити повністю.

  4 стадія - шкіра на ногах може набувати темного кольору, проявляється атрофія шкіри;

  5 стадія – з'являються трофічні виразки, здатні до загоєння;

  6 стадія - трофічні виразки не гояться.

  Що таке кінезітерапія?

  Кінезітерапія - означає лікування рухом, який включає ефективну методику лікувальних вправ. ЛФК при протрузії грудного, шийного, поперекового відділів хребта, а також інших патологій опорно-рухового апарату. Лікарі та реабілітологи застосовують ЛФК при поперековій грижі хребта, а також при дегенеративних змінах в інших відділах.
  Докладніше про методику

  Без хірургічних операцій

  Без ліків та уколів

  Гарантія результату 95%

  Відчутні результати після перших сеансів

  Усунення причин, а не наслідків

  Досвідчені реабілітологи

  Контроль параметрів здоров'я на заняттях

  Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

  Основні етапи лікування кінезітерапією

  Метод кінезітерапії дозволяє ефективно займатися профілактикою та лікуванням варикозного розширення вен нижніх кінцівок без застосування медикаментів та операцій.
  • 1

   Діагностика

   На 1 етапі проводиться діагностика у лікаря збирання скарг, анамнезу захворювання, аналіз супутніх захворювань, оцінка функціонального стану м'язів, зовнішній огляд нижніх кінцівок, оцінка результатів додаткових методів дослідження (УЗД), проведення тестового заняття на реабілітаційних апаратах.

  • 2

   План

   За результатами цієї діагностики складається індивідуальна програма спеціальних вправ на реабілітаційних апаратах, які сприяють рівномірному розподілу навантаження з обов'язковим винятком осьового навантаження.

  • 3

   Методика

   Обов'язковим у процесі реабілітації є застосування діафрагмального дихання при виконанні вправ, завдяки чому збільшується присмоктуюча дія грудної клітини, посилюється венозний відтік від нижніх кінцівок до серця, знижується внутрішньочеревний тиск, покращується приплив кисню до клітин.

  • 4

   Детальніше

   Наприкінці кожного заняття проводяться кріопроцедури - холодний душ 10-15 секунд, тому що у відповідь на холод йде набряк нижніх кінцівок і біль, покращується кровообіг. Завдяки регулярному виконанню спеціальних вправ відновлюється нормальна робота глибоких м'язів тулуба та кінцівок.

  Прийом проводять

  У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
  Філіпченкова Наталія
  Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації
  Шилов Олег Валерійович
  Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації
  • 300 – пацієнтів, що звернулися

  Наслідки при бездіяльності

  Як бачимо спочатку варикозне розширення вен не є небезпечним, але схоже на бомбу із запущеним таймером, оскільки, на жаль, постійно прогресує

  Приводить до утворення трофічних виразок та тромбофлебіту.

  Тромб, що утворився, може перекривати просвіт вени з розвитком тромбозу вен, а також відриваючись від стінки судини потрапляти в легені. При цьому може виникнути тромбоемболія легеневої артерії, яка відноситься до тяжких ускладнень, а часом закінчується летально.

  Від загрози тромбозу не позбавляє ні видалення вен, ні їх склерозування, навпаки після видалення варикозного розширення вени процес тромбоутворення починається в глибоких венах ноги - невидимий зовні.

  Результати своєчасного звернення до фахівців

  Чим раніше розпочато профілактику та лікування варикозного розширення вен, тим сприятливіший прогноз. До основних методів профілактики варикозної хвороби відносяться:
  • активний спосіб життя: аеробні вправи, плавання, щоденна зарядка для активації обмінних процесів в організмі, виведення застояної крові та лімфи;
  • зниження надлишкової маси тіла;
  • збалансоване харчування;
  • обливання холодною водою;
  • уникати одягу, що обтягує, сковує рухи, взуття на високому підборі, панчох, шкарпеток, перетискаючих кінцівок;
  • не приймати тривалі сонячні ванни;
  • проводити самомасаж ніг;
  • уникати підіймання тяжкості та станів з підвищеним внутрішньочеревним тиском, вчасно лікувати хронічні захворювання;
  • відмова від шкідливих звичок;
  • уникати тривалого становища стоячи чи сидячи;
  • за наявності тривожних симптомів своєчасне звернення до фахівців.

  Історії одужання пацієнтів

  Юлія, 40 років

  Ревматоїдний поліартрит

  Поступила на реабілітацію з проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

  Лариса Броніславівна, 54 роки

  Остеохондроз

  Звернулась до центру «Здоров'я нації» на початку 2014 року з діагнозом остеохондроз. На даний момент пацієнтка перебуватиме на річному абонементі та є повністю самостійною. Підтримує своє фізичне здоров'я та гарне самопочуття.

  Тетяна Антонівна, 74 роки

  Коксартроз 3 ступеня

  Звернулася до центру з сильними болями у тазостегновому суглобі та поставленим діагнозом коксартроз 3 ступеня. Ми налагодили роботу серцево-судинної системи, нормалізували артеріальний тиск, відновили роботу нижніх кінцівок завдяки покращенню роботи м'язів, зняли больовий симптом та пацієнтка вільно рухається без обмежень та операцій.

  Більше історій пацієнтів

  Часто задавані питання

  1. Чим займається ваш центр?

  Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.
  Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
  Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
  Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо з того, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, пов’язаних з поразкою великих суглобів.

  2. Чи є вікові обмеження?

  М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин.

  Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, який відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

  3. Чи є протипоказання до лікування?

  Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це не вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
  Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
  При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
  З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.

  4. Чи потрібно мати із собою знімки МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

  При вступі до нашого медичного центру “Здоров’я Нації” лікар уже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
  Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі – достатньо.

  5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

  Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
  Біль – це сигнал про проблему.
  Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті, коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

  6. Як розпізнати у себе варикозну хворобу?

  Якщо ви помітили у себе один із перерахованих вище симптомів і у вас є скарги, то варто звернутися до фахівців для подальшої діагностики стану вен нижніх кінцівок і подальшої профілактики або лікування в залежності від стадії перебігу захворювання.

  7. Яким методом лабораторної діагностики можна виявити варикоз?

  Найкраще в даному випадку дає інформацію УЗД метод із кваліфікованим лікарем, який проводить діагностику.

  8. Чи можна вилікувати варикоз самостійно в домашніх умовах?

  Цього захворювання не можна позбутися таблетками, мазями або народними засобами. Препарати лише знімають симптоми, але не усувають причину їхньої появи. Тому, якщо ви дійсно хочете вилікувати варикоз, необхідно звернутися до фахівців, які і підберуть вам необхідний метод лікування.

  9. Чи повертається варикоз після проходження реабілітації?

  Справа в тому, що судини складаються з гладкої мускулатури, тон якої необхідно тренувати і підтримувати регулярно. Тому ми рекомендуємо не переривати реабілітацію за власним бажанням і слідувати лише рекомендаціям лікаря.

  10. Чи може реабілітація замінити медикаментозне лікування?

  Все залежить від стадії, на якій виявили захворювання і від симптомів, які турбують. У будь-якому випадку лікар проводить діагностику, на якій і визначає стан вен нижніх кінцівок, тільки після цього він може дати рекомендації та зробити всі необхідні призначення. Але хочемо наголосити на тому, що реабілітація показана при варикозному розширенні вен і є потужною зброєю у боротьбі з варикозом.

  Варикозне розширення вен: профілактика у жінок

  Комплекс заходів, спрямованих на запобігання розвитку варикозу та спричинених даним захворюванням ускладнень – це і є профілактика варикозу у жінок. Як і більшість інших патологій, варикоз легше попередити, ніж потім витрачати багато часу, сил і засобів на боротьбу з цією хворобою. Але як розпізнати перші ознаки цієї недуги?

  Ознаки варикозного розширення вен у жінок

  Симптоми варикозного розширення вен ніг у жінок, як правило, мають яскраво виражений характер:

  • тяжкість у ногах, як правило, в області литкових м’язів;
  • біль по ходу венозних стволів, який, як правило, дає знати про себе вечорами;
  • стомлюваність ніг, причому як при динамічних (ходьба), так і при статичних навантаженнях (тривале стояння за прилавком, стійкою тощо);
  • посилення больових відчуттів в литкових м’язах під час ходьби;
  • набряклість нижніх кінцівок в районі гомілковостопного суглоба;
  • поява пігментних плям на шкірному покриві нижніх кінцівок;
  • венозна виразка гомілки;
  • судинні зірочки. 

  Якщо Ви запідозрили у себе один із перелічених вище симптомів, необхідно в терміновому порядку звернутися до лікаря, який призначить комплекс заходів з профілактики варикозу нижніх кінцівок.

  Варикозне розширення вен: профілактика у жінок

  Варикозне розширення вен (профілактика) у жінок можна запобігти шляхом вжиття наступних заходів:

  • носіння спеціальної компресійної білизни, що є одним з найбільш ефективних способів запобігти подальшому розвитку захворювання та його негативним наслідкам;
  • профілактика варикозу вен на ногах у жінок за допомогою медикаментів, які підбирає лікар в індивідуальному порядку;
  • правильне та збалансоване харчування;
  • правильний режим. Якщо ваша діяльність передбачає тривале стояння за прилавком чи інші навантаження статичного типу, рекомендується щогодини давати ногам відпочити чи робити спеціальні вправи. Також відмовтеся від звички сидіти в положенні нога на ногу, при якому приплив крові до нижніх кінцівок суттєво утруднюється;
  • контрастний душ, який рекомендується приймати 2-3 рази протягом дня;
  • помірна рухова активність або лікувальна фізкультура;
  • контроль маси тіла, оскільки зайві жирові відкладення створюють додаткове навантаження на судини, що призводить до виникнення та прогресування варикозу.

  Виконуючи вищезгадані рекомендації, ви суттєво знизите ризик виникнення та розвитку даного захворювання. 

  Проте венозна система кожної людини індивідуальна та методи профілактики варикозу нижніх кінцівок у жінок також слід застосовувати в індивідуальному порядку. Грамотно визначити ефективні способи боротьби з цією недугою допоможуть фахівці нашої клініки.

  Чому обирають нас?

  Профілактика варикозу у жінок – це один із напрямків роботи нашого медичного центру, з переваг звернення до якого наші пацієнти відзначають наступні моменти:

  • наявність сучасного діагностичного обладнання та тренажерів;
  • кваліфікований, компетентний та ввічливий персонал;
  • висока ефективність лікувальних програм;
  • доступна вартість послуг.

  Не чекайте, поки варикоз набуде стадії неповернення, а результати його «роботи» стануть катастрофічними. Телефонуйте нам зараз! Разом ми зможемо запобігти розвитку цієї недуги та позбавити Вас від пов’язаних з нею проблем.