0

Кулик Віра Костянтинівна

Посада: Лікар центру «Здоров’я нації»

Кваліфікація: «Педіатр», «Лікар фізичної та реабілітаційної медицини»

Додаткові напрямки освіти:

  • Дитяча неврологія
  • Валеологія
  • Фізіотерапія

Спеціалізація:

  • Гострий та хронічний біль у спині, міофасціальні синдроми. Остеохондроз, спондильоз, протрузії та грижі міжхребцевих дисків, анталгічні перекоси.
  • Периферичні вертеброгенні неврологічні ускладнення. Радикулопатії, корінцеві синдроми.
  • Реабілітація після інфарктів, інсультів.
  • Артрити, артрози великих суглобів. Підготовка до ендопротезування та відновлення після операцій.
  • Сколіози, порушення постави. Вальгус/варус суглобів нижніх кінцівок. Плоскостопість.
  • Фізична підготовка дітей до школи та спортивних секцій.
  • Жіноче здоров’я – підготовка та відновлення після пологів, кінезітерапія при хронічних захворюваннях тазових органів.

Досвід роботи: 31 рік

Сильні риси: цілеспрямованість, вміння себе мотивувати, спостережливість, потреба допомагати людям.

Хобі: малювання, шиття, мандрівки

Цікаві факти про лікаря

Чому вирішили стати лікарем і в решті решт обрали напрямок «Фізична та реабілітаційна медицина»?

«Моя мама була дільничним терапевтом, старший брат – фельдшером невідкладної допомоги, ще один брат – дитячий хірург. Тож можна сказати, що медицина у мене в крові!

В дитинстві мені подобалося малювати та ліпити з пластиліну фігурки балерин, відтворюючи грацію в русі.  Я думаю, що спеціалізація «ФРМ» – це та лікарська спеціальність, яка об’єднала в мені потребу допомагати людям природним шляхом відновити красу свого тіла та радість руху».

Як Ви опинились у центрі «Здоров’я нації»?

«Шукала роботу лікаря ФРМ, мені хотілося на практиці застосовувати та вдосконалювати метод лікувальної фізкультури для відновлення здоров’я. Відправила резюме та отримала зворотний зв’язок 😊».

Що більш за все надихає Вас в роботі?

«Надихає перш за все результат!

Навіть якщо він не ідеальний… Коли людині стає хоч трохи легше – це вже перемога».

Чи змінило якось Ваш світогляд знайомство з кінезітерапією?

«Знайомство з кінезітерапією кардинально змінило моє життя. Я отримала можливість переконатись в словах академіка Павлова, що «наш організм — система, що саморегулюється і самовідновлюється», треба тільки створити для цього сприятливі умови.  Рух – це життя!».

Яку головну пораду Ви даєте своїм пацієнтам?

«Ніколи не пізно змінюватись на краще. Та треба усвідомити, що корисні звички повинні стати способом життя, а не періодичними епізодами, коли здоров’я починає турбувати. Уявіть, що Вам жити 100 років! Подумайте, як Ви хочете їх прожити – бігаючи, сидячи або лежачи».

Основні етапи лікування кінезітерапією

Працюючи з пацієнтами за спеціальною методикою професора Бубновського, нам вдається вирішити проблеми із суглобами, хребтом та іншими органами опорного апарату.
  • 1

    Консультація

    Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально з вивченням медичних документів. Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

  • 2

    Діагностика

    Опитування пацієнта за всіма напрямами здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем стану м'язового стану, хребта та суглобів. Діагностичні вправи, які оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування.

  • 3

    Лікування

    Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет. Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедури, гімнастика, тейпування тощо.

  • 4

    Супровід

    Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки. Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу. Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.