Лікування тунельного синдрому методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та пігулок

Болі в попереку чи стегні?

ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!
  Що таке тунельний синдром?

  Тунельний синдром (синдром зап'ястного каналу) - це стан, при якому тканини в карпальному каналі зап'ястя набрякають і здавлюють серединний нерв. Найчастіше зустрічається у жінок старшого віку. Це захворювання вважається професійним у працівників, що виконують згинально-розгинальні рухи кисті, широко поширене у користувачів комп'ютерів.

  Причини тунельного синдрому

  Ось деякі фактори, які можуть стати причиною набряку тканин у карпальному каналі:
  • Часте виконання повторюваних рухів зап’ястями рук або тривале навантаження на них.
  • Надлишкові спортивні навантаження.
  • Гормональний збій.
  • Травми зап’ястя.
  • Генетичні особливості людини.
  • Пухлина.
  • Артрози, артрити.
  • Стани, за яких спостерігається затримка води в організмі (вагітність, захворювання нирок, прийом гормональних препаратів).
  • Інші захворювання (ожиріння, цукровий діабет, акромегалія).

  Симптоми тунельного синдрому

  Тунельний синдром розвивається поступово і характеризується такими симптомами:

  Біль у кисті руки, яка поступово збільшується за інтенсивністю протягом дня.

  Оніміння, яке може поширюватися з пензля на всю руку та віддавати у плечі.

  Слабкість у суглобі, аж до неможливості підняти склянку або зробити інші побутові рухи.

  Почуття поколювання, особливо в мізинці та безіменному пальці

  Набряки в області кисті, зміна кольору шкіри.

  Зниження чутливості пальців.

  Що таке кінезітерапія?

  Кінезітерапія - означає лікування рухом, який включає ефективну методику лікувальних вправ. ЛФК при протрузії грудного, шийного, поперекового відділів хребта, а також інших патологій опорно-рухового апарату. Лікарі та реабілітологи застосовують ЛФК при поперековій грижі хребта, а також при дегенеративних змінах в інших відділах.
  Докладніше про методику

  Без хірургічних операцій

  Без ліків та уколів

  Гарантія результату 95%

  Відчутні результати після перших сеансів

  Усунення причин, а не наслідків

  Досвідчені реабілітологи

  Контроль параметрів здоров'я на заняттях

  Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

  Основні етапи лікування кінезітерапією

  Особливу ефективність показує гімнастика Бубновського при грижі поперекового відділу хребта під назвою «кінезітерапія». Така методика дає швидкі та стійкі результати вже за короткий період часу.
  • 1

   Консультація

   Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально з вивченням медичних документів.
   Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

  • 2

   Діагностика

   Опитування пацієнта за всіма напрямами здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів.
   Діагностичні вправи, що оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування.
   Розробка тактики лікування та видається необхідний матеріал для вивчення пацієнту.

  • 3

   Лікування

   Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет.
   Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедура, гімнастика, тейпування тощо. Мета – прибрати біль та вилікувати м'язи.

  • 4

   Супровід

   Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки.
   Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу.
   Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.

  Прийом проводять

  У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
  Філіпченкова Наталія
  Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 1500 – пацієнтів, що звернулися
  Шилов Олег Валерійович
  Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації
  • 300 – пацієнтів, що звернулися

  Наслідки при бездіяльності

  Якщо не звертати увагу на біль у руці та відкладати лікування, то синдром защемлення нерва прогресуватиме і викликатиме:

  Помітне зниження працездатності та якості життя

  Подальше порушення обмінних процесів, посилення набряку та застою крові в руці, її деформація

  Посилення больових відчуттів із розвитком безсоння, підвищеної дратівливості, неврозу.

  Результати своєчасного звернення до фахівців

  При своєчасному обігу та регулярному виконанні індивідуально підібраних вправ на спеціальних реабілітаційних апаратах, дотриманні рекомендацій лікаря спостерігаються такі результати:
  • Усувається дискомфорт,
   болючі відчуття.
  • Нормалізується кровообіг.
  • Відходить набряклість та
   запалення.
  • Відновлюється функція кисті, зменшується скутість рухів.
  • Підвищується загальний тонус організму/span>
  • Поліпшується настрій.
  • Отримані знання та рекомендації лікаря дозволять запобігти розвитку тунельного синдрому в майбутньому.

  Історії одужання пацієнтів

  Юлія, 40 років

  Ревматоїдний поліартрит

  Поступила на реабілітацію з проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

  Лариса Броніславівна, 54 роки

  Остеохондроз

  Звернулась до центру «Здоров'я нації» на початку 2014 року з діагнозом остеохондроз. На даний момент пацієнтка перебуватиме на річному абонементі та є повністю самостійною. Підтримує своє фізичне здоров'я та гарне самопочуття.

  Тетяна Антонівна, 74 роки

  Коксартроз 3 ступеня

  Звернулася до центру з сильними болями у тазостегновому суглобі та поставленим діагнозом коксартроз 3 ступеня. Ми налагодили роботу серцево-судинної системи, нормалізували артеріальний тиск, відновили роботу нижніх кінцівок завдяки покращенню роботи м'язів, зняли больовий симптом та пацієнтка вільно рухається без обмежень та операцій.

  Більше історій пацієнтів

  Тунельний синдром руки, лікування та реабілітація

  Така патологія, як ліктьовий (кубітальний) тунельний синдром, виникає в результаті здавлювання або деформації ліктьового нерва. Зазвичай патологія проявляється болями та парестезіями у цій галузі. Пацієнт може скаржитися на швидку втому руки, поколювання та оніміння мізинця та безіменного пальця. Якщо спостерігається виражений ліктьовий тунельний синдром, лікування потрібно починати якнайшвидше.

  Причина синдрому – систематичне здавлювання ліктьового нерва об твердий стіл чи іншу поверхню, і навіть тривале перебування ліктя у зігнутому стані. Це найчастіше спостерігається у людей із сидячою роботою, які тривалий час зайняті за комп’ютером. Також до розвитку синдрому схильні бейсболісти та інші спортсмени, які мають велике навантаження на ліктьову зону.

  Якщо спостерігається тунельний синдром ліктьового суглоба правої руки, лікування і профілактика зазвичай включають носіння спеціального ортезу, масаж та лікувально-профілактичну фізкультуру. У запущених випадках призначаються протизапальні та знеболювальні засоби для поліпшення кровообігу, нейропротектори або хірургічне втручання. Краще не доводити ситуацію до критичної точки і вчасно вжити належних заходів. Сьогодні відмінні результати показує регулярна лікувальна фізкультура з Бубновського. Програма повинна складатись індивідуально для кожного пацієнта після ретельного обстеження.

  Зона зап’ястя

  Також часто може виникати тунельний синдром зап’ястя, лікування якого схоже з вищеописаним. Він може проявитися при защемленні так званого серединного нерва, який топографічно проходить у каналі (тунелі) зап’ястя.

  Основні симптоми патології:

  • Біль у процесі нерва.
  • Парестезії (оніміння, поколювання в кисті).
  • Судоми.

  Головними причинами розвитку синдрому вважають побутові, професійні чи спортивні навантаження на м’язи цієї галузі. Також серед попередників захворювання вироблять травми та генетичну схильність до розвитку патології. 

  Фізіотерапія та лікувальна гімнастика дають відмінні результати в терапії тунельного синдрому. У тяжких та занедбаних випадках можуть призначатися знеболювальні та протизапальні препарати, а також хірургічне лікування. Щоб не допустити критичного стану, рекомендується вчасно реагувати на симптоми, що з’являються, і вживати потрібних заходів.

  Куди звернутися по допомогу?

  Якщо у вас єтунельний синдром ліктьового нерва, лікування найкраще проводити під наглядом досвідчених лікарів. Ми запрошуємо вас звернутися до нашого реабілітаційного центру «Здоров’я нації», де забезпечено комплексний підхід до терапії та відновлення органів та систем опорно-рухового апарату.

  Туннельний синдром зап’ястя кисті руки – лікування за Бубновським

  Ефективне лікування тунельного синдрому кисті руки головним чином полягає у внесенні коректив у спосіб життя, виключення факторів, що провокують ризик розвитку синдрому. Відмінні результати в терапії тунельного синдрому демонструє гімнастика =”font-weight: 400;”>Бубновському. Кінезітерапія дозволяє:

  • покращити кровообіг у тканинах;
  • зміцнити м’язи руки;
  • зняти затискачі та напругу;
  • зміцнити зв’язки та підвищити їх еластичність;
  • прискорити реабілітацію після хірургічного втручання.

  Також до комплексу терапії та профілактики можна додати масажі, фізіопроцедури, голкорефлексотерапію.

  Якщо у вас виявлено тунельний синдром ліктьового суглоба, лікування завжди має починатися з комплексної діагностики. У нашому центрі ми використовуємо сучасні методи обстеження, що дозволяють нам правильно скласти програму реабілітації для кожного пацієнта.

  Для запису на прийом лікаря або діагностику, телефонуйте нам за вказаними телефонами або залишайте онлайн-заявку на сайті.