Лікування дисплазії тазостегнового суглоба методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та таблеток

Біль в спині та суглобах?

ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!




    Що таке дисплазія кульшового суглоба?

    Це вроджена неповноцінність суглоба, обумовлена його неправильним розвитком, яка може призвести (або призвела) до підвивиху чи вивиху головки стегнової кістки – до «вродженого вивиху стегна»

    Причини виникнення дисплазії тазостегнового суглоба

    Найчастіше виявлено такі причини:
    • при тазовому передлежанні плода, частіше за перших пологах;
    • при медикаментозній корекції вагітності;
    • при вагітності, що ускладнена токсикозом;
    • складні пологи;
    • рання постановка на ніжки дитини;
    • відсутність фізпроцедур з дитиною (ЛФК, масаж, водні процедури);
    • деформація стоп чи колінних суглобів;
    • тяжкі інфекційні захворювання під час вагітності чи дитини.

    Симптоми дисплазії кульшового суглоба

    Розрізняють три основні форми дисплазій: дисплазію вертлужної западини; дисплазію стегнової кістки; ротаційні дисплазії. Можна виділити часті симптоми, які можуть вказувати на дисплазію тазостегнового суглоба у дітей першого року життя:

    Асиметрія шкірних складок;

    Укорочення стегна;

    Симптом зісковзування Маркса-Ортолані;

    Обмеження відведення стегна.

    Що таке кінезітерапія?

    Кінезітерапія – означає лікування рухом, який включає в себе ефективну методику лікувальних вправ, що є унікальною технологією для відновлення та реабілітації пацієнтів з проблемами кістково-м'язової системи. За допомогою кінезітерапії виконується корекція патологічної деформації хребта при порушенні постави та сколіозі без таблеток, уколів та хірургічного втручання. Метод побудований на системі спеціальних вправ у системі Бубновського. Методика спрямована усунення причин деформації, а чи не самі симптоми, як це буває при медикаментозному лікуванні.
    Докладніше про методику

    Без хірургічних операцій

    Без ліків та уколів

    Гарантія результату 95%

    Відчутні результати після перших сеансів

    Усунення причин, а не наслідків

    Досвідчені реабілітологи

    Контроль параметрів здоров'я на заняттях

    Методиці понад 20 років

    Лікування під наглядом лікаря та реабілітологів

    Робота з і без обладнання

    Основні етапи лікування кінезітерапією

    Кінезітерапія підходить для чоловіків і жінок будь-якого віку і допомагає позбавитися причини сколіозу, а не боротися з наслідками
    • 1

      Консультація

      Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально з вивченням медичних документів. Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

    • 2

      Діагностика

      Опитування пацієнта з усіх напрямків здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів. Діагностичні вправи, що оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування. Розробка тактики лікування та видається необхідний матеріал для вивчення пацієнту.

    • 3

      Лікування

      Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет. Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедури, гімнастика, тейпування тощо.

    • 4

      Супровід

      Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки. Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу. Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.

    Прийом проводять

    У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
    Філіпченкова Наталія
    Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 1500 – пацієнтів, що звернулися
    Шилов Олег Валерійович
    Лікар кінезітерапевт • 1,5 роки – досвід роботи в центрі Здоров'я нації• 300 – пацієнтів, що звернулися

    Наслідки при бездіяльності

    Якщо вчасно не діагностувати та не застосувати лікування:

    - Підвивих і вивих суглоба;
    - Хірургічне втручання;

    - Артроз суглоба, що у дорослому періоді призводить до протезування;
    - Сколіоз, через асиметрію тазу;

    - Остеохондроз, тому що з'являються болі;
    - Грижі диска хребта.

    Результати своєчасного звернення до фахівців

    При своєчасному зверненні вирішуються такі:
    • зміцнення м’язів
      кульшового суглоба;
    • організація рухової активності дитини;
    • повноцінний фізичний розвиток;
    • стабілізація кульшового суглоба;
    • відновлення нормального обсягу рухів та підвищення рівня здоров’я дитини.

    Історії одужання пацієнтів

    Анастасія, 16 років

    Порушення постави

    Почала реабілітацію у березні 2020 року, звернулася з проблемою порушення постави, а також зменшенням склепіння стопи, що вказувало на плоскостопість. Виходячи з її бажання повернутися до занять з танців, лікарем було розписано програму одужання на 36 занять, а також курс ручного масажу для зняття тригерних зон та спазмів глибоких м'язів.

    Ірина Вікторівна, 61 рік

    Кіфосколіоз 3-4 ступеня

    Вперше звернулася до фахівців центру у 2013 році з кіфосколіозом 3-4 ступеня, сильними болями в шиї та лівостороннім плечолопатковим переартритом. Лікарями було підібрано комплекс знеболювальних вправ з індивідуальним режимом відвідування та кріопроцедурами.

    Юлія, 40 років

    Ревматоїдний поліартрит

    Надійшла на реабілітацію із проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

    БІЛЬШЕ ІСТОРІЙ ПАЦІЄНТІВ

    Часто задавані питання

    1. Чим займається ваш центр?

    Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.
    Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.
    Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.
    Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо їх те, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, що з поразкою великих суглобів.

    2. Чи є вікові обмеження?

    М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин.

    Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, яка відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

    3. Чи є протипоказання до лікування?

    Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.
    Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.
    При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.
    З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.

    4. Чи потрібно мати з собою фотографії МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

    При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок чи інша діагностика, звичайно, необхідні, але завжди важливо знати що робити і як. Тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.
    Якщо пацієнти виписуються з лікарні після лікування або оперативних втручань, то тих знімків, що видаються в стаціонарі – достатньо.

    5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

    Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).
    Біль – це сигнал про проблему.
    Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті, коли Ви почуваєте себе добре і думаєте, що у Вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

    6. У якому віці можна знайти дисплазію суглоба?

    Ці захворювання найкраще визначати в грудничковому періоді, щоб потім вони не переросли в ускладнення.

    7. До якого лікаря краще звернутися до дисплазії суглоба?

    Найправильніше рішення – спостерігатися у педіатра, так само важлива консультація ортопеда та реабілітолога.

    8. Які обстеження потрібні?

    Огляд лікаря, рентген, ультразвук.

    9. Чи може нашкодити лікувальна фізкультура?

    Ні не може. Усі вправи спрямовані на зміцнення м’язів та зв’язок.

    10. Через який час буде результат?

    Результат залежить від індивідуальних особливостей організму, правильно підібраної програми реабілітації, але помітний ефект настає через 1-2 місяці.

    Дисплазія кульшового суглоба

    Дисплазія кульшового суглоба різного ступеня є патологією, пов’язаною з неправильним розвитком та формуванням тканин у даному суглобі. Зазвичай за такої патології призначаються консервативні методики лікування як масажів і фізіотерапії. Комплексна фізіотерапія при дисплазії кульшових суглобів у дітей спрямована на зміцнення м’язів суглоба та організацію рухової активності, яка сприятиме повноцінному фізичному розвитку. У цьому напрямі добре допомагає кінезітерапія, адже саме слово «кінеза» означає «рух».

    Гімнастика за методикою Бубновського ґрунтується на природних для людини рухах, тому вона ефективна та безпечна для дітей будь-якого віку. За допомогою кінезітерапії можна досягти стабілізації тазостегнового суглоба та відновлення нормального обсягу рухів.

    «Здоров’я нації» – ЛФК при дисплазії кульшового суглоба у дітей та дорослих

    Якщо вас цікавить ЛФК при дисплазії кульшового суглоба, звертайтеся до нашого сучасного центру кінезітерапії «Здоров’я нації». Ми займаємося кінезітерапією з дітьми будь-якого віку, а також підлітками та дорослими. До кожного пацієнта розробляється індивідуальний комплекс гімнастики з урахуванням отриманих діагностичних даних. Діагностика є обов’язковою частиною побудови плану фізіотерапії. Вона допомагає виявити приховані особливості кістково-м’язового апарату пацієнта та дає можливість побудувати максимально ефективну та безпечну програму кінезітерапії для конкретного випадку.

    Чому варто обрати наш реабілітаційний центр «Здоров’я нації»?

    • Високий рівень обслуговування;
    • Професійні лікарі-реабілітологи;
    • Сучасні діагностичні методики;
    • Філії центрів у Новомосковську та Дніпрі;
    • Простий спосіб запису на прийом у режимі онлайн;
    • Ціни на послуги клініки.

    Тепер, якщо вас цікавить ефективна фізіотерапія дисплазії кульшових суглобів у дітей та дорослих, ви знаєте, які вправи стануть максимально ефективними у разі виникнення такої патології.

    Записатися на прийом до лікаря-реабілітолога можна за телефонами, вказаними у розділі контактів або через сайт. Заповніть онлайн-заявку, і ми зв’яжемося з вами для уточнення всіх деталей.

    Тепер, якщо вас цікавить ЛФК по Бубновському при протрузії грудного, поперекового та шийного відділу хребта, ви знаєте, де отримати професійну допомогу досвідчених лікарів-реабілітологів.

    Записатися на прийом до лікаря можна за телефонами чи за допомогою спеціальної онлайн-форми на сайті центру «Здоров’я нації». Ми завжди раді відповісти на всі питання, що вас цікавлять!