Лікування та профілактика порушень постави методом кінезітерапії

Лікування без уколів, операцій та таблеток

Біль в спині та суглобах?

ДОСИТЬ ТЕРПІТИ,
запишіться на прийом!




    Що таке порушення постави?

    Постава - це звична поза, вертикальному або горизонтальному положенні тіла людини, в спокої і при русі. У вигляді сутулої спини, плоскої або, навпаки, круглої спини, нерівним положенням плечей, лопаток, таза. , остеохондрозу, міжхребцевих гриж Тому чим раніше батьки помітять у дитини відхилення, тим простіше його виправити. Сьогодні лікувальна гімнастика для виправлення постави є одним із найбільш дієвих та ефективних методів терапії.

    Причина виникнення порушення постави

    Вперше такі порушення даються взнаки ще в дитячому віці, починаючи з того моменту, коли дитина почала вчитися ходити. Викривлення постави провокують захоплення гаджетами, неправильна посадка за робочим столом, шкільні навантаження та скорочення часу для відпочинку та рухливих ігор, а також відсутність корисних звичок.
    • Відсутність системної фізкультури у розвиток мускулатури;
    • Незбалансоване харчування;
    • Відхилення під час пологів, внаслідок порушення режиму вагітності;
    • Гормональний збій;
    • Травми;
    • Відсутність умов і порушення режиму якісного сну;
    • Неможливість правильно сидіти за столом;
    • Шкільні навантаження та скорочення часу для відпочинку та рухливих ігор.

    Симптоми порушення постави

    Головні болі

    Ниючі болі в шиї

    Скутість у грудному відділі

    Тупий біль у попереку

    Болі під лопатку

    Порушення функцій внутрішніх органів

    Порушення сну

    Порушення роботи лімфатичних вузлів

    Що таке кінезітерапія?

    Кінезітерапія – означає лікування рухом, який включає комплекс ЛФК при порушенні постави, який підходить для чоловіків і жінок будь-якого віку. Це лікувальна фізкультура, яка гарантує полегшення вже протягом короткого періоду часу.
    Докладніше про методику

    Без хірургічних операцій

    Без ліків та уколів

    Гарантія результату 95%

    Відчутні результати після перших сеансів

    Усунення причин, а не наслідків

    Досвідчені реабілітологи

    Основні етапи лікування кінезітерапією

    Кінезітерапія підходить для чоловіків і жінок будь-якого віку і допомагає позбавитися причини, а не боротися з наслідками.
    • 1

      Консультація

      Діалог з лікарем про можливість лікування та його наслідки. Проходить індивідуально з вивченням медичних документів. Виявлення мети пацієнта. Точні відповіді на всі питання пацієнта.

    • 2

      Діагностика

      Опитування пацієнта за всіма напрямами здоров'я. Візуальна та мануальна оцінка лікарем м'язового стану, хребта та суглобів. Діагностичні вправи, які оцінюють функціональність м'язів з метою виявлення можливих протипоказань та призначень під час лікування.

    • 3

      Лікування

      Виконання всіх лікарських призначень пацієнтом як у центрі, так і вдома. Постійний контроль самопочуття та відстеження динаміки стану. Складається індивідуальна програма вправ, яка включає в роботу глибокі м'язи спини без осьового навантаження на хребет. Відвідування додаткових маніпуляцій: масаж, кріопроцедури, гімнастика, тейпування тощо.

    • 4

      Супровід

      Етап коли пацієнт почувається стабільно добре і готовий до виписки. Має всі здібності та знання для профілактики в домашніх умовах або відвідувати центр на умовах абонементу. Пацієнт отримує всі необхідні рекомендації для безпечного використання свого тіла та здоров'я.

    Прийом проводять

    У нас працюють медичні фахівці, які мають глибокі знання та багаторічний досвід у фізіотерапії захворювань кістково-м'язової системи.
    Філіпченкова Наталія
    Лікар фізичної та реабілітаційної медицини • 5 років – досвід роботи в центрі Здоров'я нації • 1500 – пацієнтів, що звернулися
    Шилов Олег Валерійович
    Лікар кінезітерапевт •1,5 року - досвід роботи в центрі Здоров'я нації•300 - пацієнтів, що звернулися

    Наслідки при бездіяльності

    Якщо не лікувати порушення постави, це веде до посилення стану здоров'я:

    Порушення структури тіла. Проявляється у вигляді сутулої, плоскої або круглої спини, також видно асиметрію плечей, лопаток, тазу.

    Згодом це також призводить: - до сколіозу від 1 до 4 ступеня; - далі - остеохондрозу; - далі грижа диска різних відділів хребта.

    Порушення роботи органів (залежить від частини проблеми – поперек, грудний чи шийний відділи)

    Результати своєчасного звернення до фахівців

    Позбавити від больових відчуттів, корекція постави та покращити якість життя.
    • Правильна постава та хода;
    • Приплив сил та бадьорість духу;
    • Поліпшення стресостійкості;
    • Посидючість і витривалість;
    • Здоровий сон;
    • Корекція ваги тіла;
    • Застосування знань для профілактики свого тіла та здоров’я;
    • Налагоджено роботу всіх внутрішніх органів;
    • Можливість та здатність тримати спину рівною.

    Історії одужання пацієнтів

    Анастасія, 16 років

    Порушення постави

    Почала реабілітацію в березні 2020 року, звернулася з проблемою порушення постави, а також зменшенням склепіння стопи, що вказувало на плоскостопість. зняття тригерних зон та спазмів глибоких м'язів.

    Ірина Вікторівна, 61 рік

    Кіфосколіоз 3-4 ступеня

    Вперше звернулася до фахівців центру у 2013 році з кіфосколіозом 3-4 ступеня, сильними болями в шиї та лівостороннім плечолопатковим переартритом. Лікарями було підібрано комплекс знеболювальних вправ з індивідуальним режимом відвідування та кріопроцедурами.

    Юлія, 40 років

    Ревматоїдний поліартрит

    Поступила на реабілітацію з проблемою ревматоїдний поліартрит. Пацієнтку було виписано з рекомендаціями для домашніх занять, але щороку Юлія проходить курс реабілітації для профілактики та підтримки загального стану здоров'я, зараз перебуває на 6 курсі профілактики.

    Більше історій пацієнтів

    Часто задавані питання

    1. Чим займається ваш центр?

    Клініка «Здоров’я Нації» займається лікуванням за традиційною методикою, тому що вона відома з часів Гіппократа, коли говорили, що рух – життя. “Кінезис” по-грецьки означає рух, “терапія” – лікування.

    Сучасна кінезіотерапія – використовує спеціально розроблені реабілітаційні апарати, які виконують декомпресійно-антигравітаційну функцію, тобто при виконанні силових вправ немає навантаження на вісь хребта та на суглобові поверхні. Тому дана система вправ доступна як малим дітям, так і тяжкохворим людям, які мають не тільки захворювання хребта та суглобів, а й патологію серцево-судинної системи та інших систем.

    Як рецепт лікар – кінезіотерапевт використовує не рецепт в аптеку, а рецепт фізичних вправ: які це вправи, скільки їх, у якій кількості їх виконувати, щоб не погіршити стан пацієнта.

    Далі плавно провести від 1 до 12 сеансів – це завдання інструктора-методиста. Це терапія руху. Ми виходимо їх те, що хвороба опорно-рухового апарату у принципі може бути вилікувана ніякими ліками, уколами, операціями, крім кількох захворювань, що з поразкою великих суглобів.

    2. Чи є вікові обмеження?

    М’язи – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися від народження та протягом усього життя, кожні 48 годин. Тому в нашій клініці “Здоров’я Нації” приймають пацієнтів віком від 3 років. І оскільки м’язи – це єдиний орган у людини, яка відновлюється до самої смерті, то, по суті, вікових обмежень немає.

    3. Чи є протипоказання до лікування?

    Існують деякі обмеження. Але тут все індивідуально. Глибоке переконання, що старість – це вік, а детренованість. У центрі працює 60-річна жінка – помічник інструктора суглобової гімнастики, у минулому хвора, з грижами міжхребцевих дисків. Вона повністю відновила своє здоров’я та тепер допомагає зробити це іншим.

    Справа не в роках, а в тому, наскільки людина запустила своє здоров’я. Є звичайно ряд захворювань, які можуть лише обмежувати нас від тих чи інших вправ, є періоди, коли категорично не можна займатися. Але для цього існує лікар. Не варто впадати в благодушність, вважаючи, що ніколи не пізно почати лікуватися. Це не так. Лікування рухом можливе лише тоді, коли можливий власне рух і чітке усвідомлення того, що відбувається.

    При прийомі на лікування ми також попереджаємо пацієнтів, що палять, про те, що куріння значно ускладнює і продовжує процес лікування нашим методом. Говорити про дихання з людиною, що курить, безглуздо, адже дихання – одна з основних складових алгоритму лікування.

    З тими, хто курить, ми працюємо. Як правило, вони самі рано чи пізно кидають палити, розуміючи, що цим лише допомагають собі, своєму хребту. Поки не кинеш курити, спину до кінця не вилікуєш.

    4. Чи потрібно мати з собою фотографії МРТ, КТ, Рентген на консультацію?

    При вступі до нас до медичного центру “Здоров’я Нації” лікар вже на консультації визначає чи необхідний знімок чи ні. Знімок або інша діагностика, звичайно ж, необхідні, але завжди важливо знати, що робити і як, тому перед тим як робити якісь діагностичні маніпуляції, необхідно проконсультуватися з лікарем.

    У разі, коли пацієнти виписуються з лікарні після лікування чи оперативних втручань, то тих знімків, що видаються у стаціонарі – достатньо.

    5. Чи потрібний напрямок від лікаря?

    Будь-який лікар при проблемах кістково-м’язової системи призначить ЛФК (лікувальна фізкультура).

    Біль – це сигнал про проблему.

    Щоб прийти до нас, не потрібно чекати коли заболить, приходьте у звичайному житті коли ви почуваєтеся добре і думаєте, що у вас немає жодних проблем зі спиною та суглобами.

    6. Чи можна виправити порушення у домашніх умовах?

    Порушення постави – це відхилення від норми вродженого скелета не відразу помітні для ока. У вигляді сутулої спини, плоскої або навпаки круглої спини, нерівним положенням плечей, лопаток, тазу.

    Постава – це те, що виробляється у звичці повсякденної життєдіяльності. Тому, звичайно ж, маємо найпрямішу можливість допомогти собі і в домашніх умовах. Більше того, ми самі вас мотивуємо і робимо максимально все, щоб у вас була можливість контролювати себе і допомагати собі вдома. У нашому центрі ви проходите не тільки курс лікування, але й набуваєте необхідних навичок та здібностей для роботи як вдома так і в будь-яких інших умовах. Наш спосіб або інструмент для роботи з власним тілом дуже простий у використанні та приносить найнадійніший спосіб профілактики. Наша мета полягає в тому, щоб ви вміли і знали, як собі допомогти вдома.

    7. До якого віку можна вилікувати порушення постави?

    Необхідно пам’ятати і знати, що зростання кісток, м’язів відбувається до 25 років. Якщо, звичайно, ви цьому сприяли і не перешкоджали шкідливими звичками. І було б логічно сказати, що чим раніше ми встигнемо прищепити корисні звички нашим дітям, у тому числі звичка доглядати своє здоров’я і м’язи, тим простіше і безболісно буде в дорослому періоді. Але оскільки постава це відхилення розвитку м’язів, слід знати, що м’язи – це єдиний орган, який відновлюється до 80 років. Отже, займатися своєю поставою можна у будь-якому віці. І вже тим більше, якщо у вас вже склалася негативна картинка стану постави, який ще може не проявлятися у вигляді больових відчуттів чи остеохондрозу чи сколіозу чи ще чогось неприємного.

    Тому вік не показник треба займатися вам чи ні. Головний ваш індикатор – це стан можливостей вашого тіла протягом усього життя. Але, звичайно ж, необхідно знати, що чим раніше ми займемося поставою, тим більша ймовірність, що людина не зіткнеться з проблемами в будь-якому іншому віці.

    8. Які перші ознаки порушення постави?

    Постава – це те, що керується м’язами. А м’язами керує наша свідомість (голова).

    Щоб говорити про ознаки порушення постави, проговоримо, що є правильна постава.

    Правильна постава:

    • відсутність бажання сутулитися;
    • можливість тримати своє тіло у будь-якому положенні тіла тривалий час
    • сон на спині;
    • хода від стегна;
    • симетричне розташування плечей та лопаток;
    • однакове розташування складок у ділянці таза чи всього тулуба;
    • рівні та однакове положення ніг стоячи в області колін та гомілкостопа;
    • відсутність плоскостопості.

    Якщо ми знаходимо якесь відхилення, значить це і буде ознакою порушення постави. Але все ж таки рекомендую системно в будь-якому віці проходити профогляд у фахівця для точної діагностики свого стану тіла.

    9. Чи можна за допомогою масажу виправити порушення постави?

    Для відповіді це питання важливо прояснити таке:

    Масаж – ¦мануальна техніка, сукупність прийомів механічного та рефлекторного впливу на тканини та органи у вигляді розтирання, тиску, вібрації, що проводяться безпосередньо на поверхні тіла людини як руками, так і спеціальними апаратами через повітряне, водне чи інше середовище з метою досягнення допоміжного ефекту на даний період часу.

    М’яз – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися протягом усього життя.

    З цих прочитаних термінів випливає, що м’яз не може вилікуватися, якщо він перебуватиме у спокої на масажі.

    Враховуючи, що м’яз як орган має м’язову пам’ять, яка триває 48 годин, то її необхідно профілактувати кожні 48 годин у вигляді скорочення та розтягування. І в цьому випадку масаж не зможе вилікувати повноцінно.

    Масаж може лише підкоригувати та допомогти в лікувальному процесі та лише за призначенням лікаря.

    10. Чи повертається захворювання після проходження курсу реабілітації?

    М’яз – це орган, який має скорочуватися та розтягуватися протягом усього життя.

    Враховуючи, що м’яз як орган має м’язову пам’ять, яка триває 48 годин, то її необхідно профілактувати кожні 48 годин у вигляді скорочення та розтягування.

    І відповідно, якщо не займатися після проходження курсу, своїм здоров’ям у домашніх умовах, то звичайно ж захворювання повертатиметься.

    Але, оскільки, ми даємо навички та знання, для того щоб займатися вдома і не тільки, то переживати зовсім нема про що.

    Порушення постави негативно відбивається на привабливості людини, оскільки спотворює силует. Також дистрофічні зміни в кістково-м’язовій системі приносять низку інших неприємних симптомів. Неправильне становище за робочим столом упродовж тривалого часу, незручне спальне місце, слабо розвинена мускулатура, погане харчування – основні причини порушення силуету. Насправді факторів, що впливають на її формування, набагато більше.

    Виконання спеціальних вправ дозволяє зробити м’язи працездатними, зняти затискачі та скутість у тілі, що призводить до покращення кровообігу. А також надати запас міцності тілу та всьому організму. Серед великої кількості методик відмінно зарекомендувала себе кінезітерапія по Бубновському, яка практично не має протипоказань і націлена перш за все на роботу з першопричиною порушення постави, а не з симптомами, що виникли згодом.

    Лікування патологій постави у центрі «Здоров’я нації»

    Якщо вас цікавить лікувальна гімнастика за методикою Бубновського для виправлення постави, ласкаво просимо до нашого центру реабілітації та відновлення. «Здоров’я нації» – це сучасний центр кінезітерапії для виправлення та корекції постави у дітей та дорослих. Наші філії знаходяться в Дніпрі та Новомосковську та мають зручне місце розташування.

    5 основних причин вибрати наш центр:

    • Лікування захворювань кістково-м’язового апарату без медикаментозного втручання;
    • Професійна команда досвідчених лікарів-реабілітологів;
    • Сучасні методи діагностики;
    • Розробка індивідуальних програм кожного пацієнта;
    • Демократична вартість послуг центру.

    Тепер, якщо вас цікавить фізична реабілітація при порушеннях постави, знаєте, де отримати професійну допомогу. Для запису на прийом лікаря телефонуйте нам або оформляйте онлайн-заявку.